Informacje

02.07.2014 16:59 inwestycje tramwajarzy

Budują nowe torowiska, kierowców czekają utrudnienia

SERWISY:

Tramwajarze budują trasę wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i na ul. Światowida, a to oznacza, że na kierowców czekają nowe utrudnienia w ruchu.

"Od środy, 2 lipca od ok. godz. 23.00 zwężone będą jezdnie ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej przy skrzyżowaniu" - informuje urząd miasta.

Zamknięte będą dwa skrajne pasy obydwu jezdni ul. Górczewskiej, przejezdne pozostaną po dwa pasy w każdym kierunku z możliwością skrętu w ul. Powstańców Śląskich.

Z ruchu wyłączone będzie również po jednym (prawym) pasie obydwu jezdni ul. Powstańców Śląskich przed skrzyżowaniem z ul. Górczewską. Z kolei na wylotach ze skrzyżowania w kierunku ul. Połczyńskiej oraz w kierunku ul. Radiowej kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie.

Weekendowe zmiany w ruchu

Poza tym w weekendy zamykany będzie jeden ze środkowych pasów zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich od strony ul. Radiowej. Przejezdne pozostaną dwa pasy z możliwością jazdy na wprost przez skrzyżowanie i skrętu w obydwu kierunkach w ul. Górczewską. Zamknięta będzie też droga rowerowa po zachodniej stronie ul. Powstańców Śląskich. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 26 lipca.

Zmiany w organizacji ruchu mają związek z budową trasy tramwajowej wzdłuż ul. Powstańców Śląskich od ul. Górczewskiej do Radiowej. Nową trasę tramwajową za blisko 79 mln zł brutto, wybuduje spółka Balzola. Zarząd Transportu Miejskiego chce, by pierwsze składy pojechały nową trasą w drugiej połowie 2014 roku. Do zbudowania jest ponad 5 kilometrów torów: 3,6 km nowych oraz 1,6 km do przebudowy na rozjazdach i przy skrzyżowaniach z Górczewską i Radiową. W ramach tej samej inwestycji ma zostać zlikwidowane także ostatnie wąskie gardło na Powstańców Śląskich, tuż przed ul. Radiową. Zbudowane zostaną dwie osobne jezdnie.

Prace na Białołęce

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą też na Białołęce, gdzie powstaje tzw. tramwaj na Tarchomin. Od 5 do 27 lipca zamknięta będzie ul. Światowida na odcinku od ul. Myśliborskiej do ul. Ćmielowskiej (łącznie ze skrzyżowaniem).

Linia tramwajowa od trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli przy ulicy Mehoffera ( około 4,5 km)  to długo oczekiwana inwestycja. Do tej pory udało się otworzyć tylko krótki odcinek torów, które kończą się zaraz za zjazdem z mostu Skłodowskiej-Curie.

Będzie miała trzy przystanki: Myśliborska, Tarchomin, Mehoffera. Koszt tego odcinka wyniesie ponad 64 mln zł. Tramwaje pojadą nią pod koniec roku.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje dalszy odcinek tej trasy, do pętli Winnica. Będą to kolejne cztery przystanki, trasa tramwajowa zakończy się wtedy w niewielkiej odległości od ul. Modlińskiej. Do Młocin będzie można stamtąd dojechać w 21 minut.

W czerwcu ruszyły prace przy budowie torowiska na Bemowie:

Tory na Tarchominie będą specjalnie wyciszane:


kś/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 22:59 ~Marcin

  @cocolino
  No i przynajmniej chociaż raz jest spokojnie... ;)

 • gość m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 22:47 ~gość m

  cocolino~cocolino

  Co jest? Słoiczki nie zdążyły jeszcze skrytykować, ani ponarzekać? hehe


  Typowa stonka sie się odezwała, tak do Ciebie ~cocolino
  Słoiki wiedzą, że alby bylo lepiej musi być gorzej

 • WB1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 21:25 ~WB1

  Na Powstańców Śląskich pierwszy materiał jaki dostarczyli na pas między jezdniami, gdzie jeszcze 2 tygodnie temu w najlepsze rosła sobie trawa to były szyny. Szyny, które będzie można zamontować w koncowej fazie budowy.Przez tydzień chłopaki przekładali te szyny z miejsca na miejsce a dzisiaj jak jechałem to już tych szyn nie widziałem:)

 • asdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 19:18 ~asdf

  Max Kolonko zainicjował petycje odwołania rządu. (kanał na youtube ostatni materiał: mówię jak jest)jest już ponad 87000 podpisów

 • cocolino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 19:08 ~cocolino

  Co jest? Słoiczki nie zdążyły jeszcze skrytykować, ani ponarzekać? hehe

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »