Informacje

17.03.2011 06:11 Ostateczny projekt ztm

Budowa metra zmieni trasy autobusów

SERWISY:

Po kilku tygodniach konsultacji ZTM przedstawił ostateczną wersję układu komunikacji miejskiej w czasie budowy centralnego odcinka II linii metra.

Projekt komunikacji miejskiej na czas budowy centralnego odcinka II linii metra ZTM przedstawił na początku lutego. Od tego czasu pasażerowie mogli zgłaszać swoje uwagi – z tej możliwości skorzystało ponad tysiąc osób.

Jak wyjaśnia ZTM, najwięcej uwag mieli mieszkańcy Bemowa, którzy bali się, że po wycofaniu z dzielnicy linii 507 straciliby możliwość bezpośredniego dojazdu do centrum, dlatego ZTM postanowił zmienić trasę linii 171, która będzie kursowała ul. Żołnierzy Wyklętych.

Spełniony został także postulat, aby zachować połączenie Bemowa z Powiślem. Linia 105 zamiast do Zachęty (według pierwotnej propozycji), będzie dojeżdżała na Mariensztat. ZTM uwzględnił także propozycję, aby linia 501 dojeżdżała do Dworca Centralnego a nie do pl. Konstytucji.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY ZMIAN.

Połączą linie

Linie 101 i 166 zostaną połączone w jedną kursującą na trasie Osiedle Kabaty – Plac Hallera.

Połączone mają być również linie 360 i 512, co spowoduje, że pasażerowie z Zacisza dojadą na Nowolipki.

Zawieszają i skracają

Swoje trasy zmieni kilka linii autobusowych. Linia 118 miałaby z Bródna Podgrodzia dojeżdżać do Metra Politechniki. Natomiast linią 105 z Osiedla Górczewska dojedziemy do pętli przy Mariensztacie.

Nową trasą pojedzie też linia 125, z Międzylesia dojedziemy Okopowej oraz 128, która zostanie uruchomiona na trasie Szczęśliwice – Mariensztat.

Ponadto skróconą trasę wyjadą także linie 174, 178, 218, 501.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje zawieszenie linii 150, 155 oraz 506. Na trasy objazdowe mają być skierowane linie 160 i 162.

Wśród zmian przewidziana jest także powstanie nowej linii 218. Jej trasa będzie prowadzić od CH Reduta na Rakowiec.

Zmiany będa wprowadzane wraz z kolejnymi etapami prac przy budowie metra.

bf/par

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2011 15:17 ~jola

  robimy chyba jakas manifestacje swojego poglądu na ten temat? tak nie może być zeby banda darmozjadów odcinała nad od świata!

 • bemowo . szlag.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2011 15:15 ~bemowo . szlag.

  przykro mi ale się zdenerwowałam, kto ejst w ogóle prezese tej instytucji "ztm" ? ! Proponuję żeby dla ucięcia kosztów skasowali całą pętlę na górczewskiej, spoko, tylko niech mi wypłacają moją pensję, i ja mogę się nie ruszać do centrum! Co mam teraz wstawac o 5 zeby dojechac na 9 do pracy? Czy oni myślą o tym, że KOMUNIKACJA JEST I MA BYC DLA LUDZI? NIECH SOBIE PREZESIK SAM POJEZDZI W KORKACH KTORE SA JUZ TERAZ, A POTEM NEICH SIE W OGOLE PRZERZUCI W AUTOBUS!

 • Gorzkiewski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2011 14:54 ~Gorzkiewski

  Heh, a kochałem te 3 linie ze Szpitala Wolskiego do Metra Świętokrzyska a nawet na Nowy Świat (125, 178, 506). Dobra, budowa budową, ale słyszę że jeszcze 105, 507 i 501 na WAT, Dworzec Centralny/Śódmieście oraz Meto Centrum trafi szlag. Zakładam więc, że prócz sezonowych 378 i 422 to pozostanie 159? Gratuluję więc za wykluczenie z sieci komunikacyjnej Szpitala Wolskiego oraz Instytutu Matki i Dziecka. Bo linie tramwajowe 8 i 10 to na pewno nie wrócą...

 • Mirtel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 16:59 ~Mirtel

  Ja tylko czekam na zamknięcie środkowej części I linii metra. Wtedy zostanie już tylko teleportacja z Bemowa i okolic do Śródmieścia. Ale to wszystko dla naszego dobra, oczywiście. Podwyżki biletów też, bo przecież taki super tabor i autobusu z włączonym ogrzewaniem przy dwudziestu paru stopniach na dworze.

 • Kuick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2011 10:54 ~Kuick

  A mi się te zmiany podobają.

  Nareszcie będę mieć autobus bezpośrednio pod uczelnię.

 • Agata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 22:41 ~Agata

  Z dnia na dzień zmienia się komunikacja miejska niestety w złą stronę. Czemu tak kombinują aby przesiadki były w miejscach nieprzygotowanych dla niepełnosprawnych?

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2011 10:47 ~podatnik

  Na czym polega skrót trasy autobusu nr 174 ? Proszę zobaczyć obecną i nową trasę. Czy na tym polega skrót ? ale jasno przecież to wymysł złodziejskiego gangu Ruty. ZTM wie bardzo dobrze jak okradać pasażerów aby sobie nie zrobić krzywdy. Walt podobnie jak Kaczyński mają od niego swoją dolę więc może kraść dalej.
  Nie pierwszy raz rządy PO a wcześniej są azylem dla kryminalistów.

 • zbulwersowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 15:56 ~zbulwersowany

  Do szpitala na Solcu to już tylko karetką, a z powrotem chyba karawan?!

 • prazanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2011 09:29 ~prazanin

  co komu przeszkadza 166 jedyny autobus z pl. 3 krzyzy na wschodni ;(

 • Małgosia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 11:33 ~Małgosia

  To prawdziwe draństwo!!! Z ulicy Ludnej zabierają 2 linie: 101 i 155, a Powiśle strasznie drogie , mało sklepów i drogo. Na tych osiedlach mieszkają sami starsi ludzie, co z wózeczkami jeżdża po zakupy w inne miejsca np.155 pod Hale Mirowską, a 101 do Carrefoura Wileńska.I do przychodni w okolice Tamki. Zostawiają 118, które kursuje co pół godziny i jest zapchane odkąd wybudowano Centrum Nauki Kopernik i Bibliotekę Uniwersytecką. Wniosek jest jeden - ludzie, którzy sporządzali nowe rozkłady nie znają się na swojej robocie!!! Obiecują częściej kursujące 171, które obecnie kuruje co 12 minut! Czyli teraz będzie kursować co 5? Serce pęka jak moje wiekowe sąsiadki płaczą po prostu ze zmartwienia. Wstyd Panowie!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »