Informacje

04.07.2019 08:00 objazdy i zamknięte przejazdy

Budowa metra, remonty dróg i torów. Utrudnienia w kilku dzielnicach

SERWISY:

Już od czwartku kierowcy muszą się liczyć ze zmianami i utrudnieniami w ruchu w kilku dzielnicach. Wszystko z powodu budowy metra, modernizacji torowisk czy remontu jezdni.

Wykonawca II linii metra około godziny 14 w piątek otworzy skrzyżowanie ulic Figara, Codziennej, Rolanda i Spójni, a na swoją podstawową trasę wrócą autobusy linii 512. Zamknięta pozostanie jednak ulica Figara, pod którą powstaje stacja podziemnej kolejki.

Na wolskim odcinku budowy podziemnej kolejki także będą zmiany. 10 lipca około godziny 20 autobusy zaczną kursować po ulicy Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Olbrachta północną jezdnią.

Prace na drogach

Na Ursynowie drogowcy wznowią przebudowę ulicy Rosoła. Jak pisaliśmy w poniedziałek, prace ruszą z opóźnieniem.

"Od czwartku, 4 lipca, od godziny 8 zamknięta będzie zachodnia jezdnia ulicy Rosoła na odcinku od Jeżewskiego do Wąwozowej. Ruch w kierunku Lasu Kabackiego będzie odbywał się objazdem ul. Przy Bażantarni i al. KEN. Autobusy linii 166 i 192 w kierunku krańca Os. Kabaty pojadą prosto al. KEN, a nocnej N37, w tym samym kierunku, będą kursowały objazdem ul. Przy Bażantarni i al. KEN" – czytamy w komunikacie ratusza.

Prace będą również przeprowadzane na ulicy Postępu.

Tam ułożona zostanie ostatnia warstwa nawierzchni. Od piątku 5 lipca od około godziny 18 do 8 lipca do godziny 6 zamknięte będą fragmenty ulicy Postępu od budynku nr 15B do Marynarskiej oraz od Marynarskiej do nr 11.

Objazd poprowadzony będzie ulicami: Cybernetyki – Rzymowskiego – Wołoska – Domaniewska. Od poniedziałku wróci ruch dwukierunkowy, jednak możliwe będą jeszcze zwężenia obydwu jezdni ulicy Marynarskiej przy Postępu.

Utrudnienia czekają także mieszkańców Białołęki. W sobotę i niedzielę, 6 i 7 lipca nawierzchnia ulicy Klasyków będzie odtwarzana po budowie kanalizacji. "W czasie tych prac wyłączony z ruchu będzie odcinek pomiędzy ulicą Modlińską a Stągiewną. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Mehoffera do Fletniowej. Swoją trasę w kierunku Tarchomina zmienią autobusy linii 152. Natomiast od poniedziałku, 8 lipca prace będą prowadzone na ulicy Mehoffera. Do polowy sierpnia na odcinku od Modlińskiej do Stągiewnej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę torów kolejowych. Objazd w przeciwnym kierunku będzie odbywał się ulicą Klasyków" - podaje urząd miasta.

Remont torów na Grochowskiej i Wolskiej

Pod koniec czerwca informowaliśmy o rozpoczęciu prac na wysokości ulicy Podskarbińskiej. Tymczasem w sobotę 6 lipca od godziny 0.01 warszawscy tramwajarze rozpoczną kolejny etap wymiany torów na skrzyżowaniu z ulicą Lubelską. Do połowy miesiąca kierowcy jadący ulicą Grochowską od strony Pragi Północ, nie będą mogli skręcić w lewo w ulicę Lubelską w kierunku Dworca Wschodniego.

Na wysokości kościoła uruchomiona ma zostać tymczasowa zawrotka. Także w sobotę prace obejmą torowisko na odcinku od Terespolskiej do alei Zielenieckiej. Obydwie jezdnie Grochowskiej mają zostać zwężone o skrajne pasy wzdłuż torowiska.

Z kolei w dniach 8-15 lipca tramwajarze remontować będą tory na łuku ulicy Młynarskiej i Wolskiej. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

W pierwszym, od poniedziałku, 8 lipca, od godz. 0.01 do czwartku, 11 lipca, zwężona zostanie północna jezdnia ulicy Wolskiej. Jak podaje stołeczny ratusz, z jednego pasa utrzymana będzie możliwość jazdy prosto w kierunku Bemowa i skrętu w prawo w ulicę Młynarską.

W drugim etapie, od 11 do 15 lipca rano, prace odbędą się na wylocie ulicy Młynarskiej oraz pasie dzielącym jezdnie Wolskiej. "Jadący ulicą Wolską w kierunku Bemowa będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Z drugiego będzie można skręcić w prawo w Młynarską. Ponadto, jadący ulicą Wolską od strony Bemowa nie będą mogli skręcić w lewo w Młynarską (z tego pasa możliwe będzie natomiast zawracanie). Objazd w tej relacji będzie oprowadził do ulicy Okopowej i Leszno" - podaje komunikat urzędu miasta.

W obydwu etapach na Wolskiej, pomiędzy Okopową a Młynarską jeden pas będzie przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej.

Tramwaje linii 20 pojadą ulicą Dywizjonu 303 do pętli Koło. Tramwaje linii 23 będą kursowały aleją "Solidarności” i ulicą Wolską do pętli Cm. Wolski. Z kolei linia 24 pojedzie objazdem ulicami: Powstańców Śląskich – Wolska – Towarowa – Al. Jerozolimskie.

Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z-3  na trasie: Nowe Bemowo – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa (powrót: aleja "Solidarności” – Młynarska – Obozowa).

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o utrudnieniach związanych z przebudową ulicy Włodarzewskiej:

ab

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zelalem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2019 10:02 ~zelalem

  pasazer~pasazer

  jak wymieniali tory w zeszlym roku na Obozowej od Prymasa do Młynarskiej , stale zamykanej tramwajowo, i siano trawkę to nie można było dojechac z robotami do skrzyzowania? Ale widac słuzby ratusza maja pasazerów w powazaniu glębokim. Co mi z tego ze lina Z, skoro kursuje do Okopowej. Ale ceny biletów mimo utrudnien i wakacyjnych rozkladów te same. Ciekawe jak ktos kupił bilet 2o min i mu wystarczalo czasowo dojechac do pl. Bankowego. Teraz po przesiadce musi skasowac jeszcze jeden. To sie nazywa kradzież.

  Nie wszystkie decyzje są w rękach ratusza. A w wielu przypadkach trzeba zsynchronizować różne przetargi. Nawet remont w domu, gdy bierzesz różnych fachowców nie przebiega płynnie.

 • pasazer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2019 08:36 ~pasazer

  jak wymieniali tory w zeszlym roku na Obozowej od Prymasa do Młynarskiej , stale zamykanej tramwajowo, i siano trawkę to nie można było dojechac z robotami do skrzyzowania? Ale widac słuzby ratusza maja pasazerów w powazaniu glębokim. Co mi z tego ze lina Z, skoro kursuje do Okopowej. Ale ceny biletów mimo utrudnien i wakacyjnych rozkladów te same. Ciekawe jak ktos kupił bilet 2o min i mu wystarczalo czasowo dojechac do pl. Bankowego. Teraz po przesiadce musi skasowac jeszcze jeden. To sie nazywa kradzież.

 • ELo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2019 08:13 ~ELo

  Dlaczego Targówek?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »