Informacje

21.03.2017 08:19 Od środy 22 marca

Budowa metra: nowe przystanki,
zmiany na Górczewskiej

SERWISY:

Kolejne zmiany organizacji ruchu związane z budową metra dotyczą Górczewskiej, a dotkną głównie pasażerów komunikacji miejskiej. Dla kierowców – jak przekonuje miasto – korekty będą niewielkie.

Nowa organizacja zostanie wprowadzona w środę około godziny 22.

Północna jezdnia Górczewskiej (między Księcia Janusza a Deotymy) zmieni się w plac budowy. Autobusy, taksówki czy pojazdy z identyfikatorami Metra Warszawskiego będą mogły poruszać się wyłącznie po jezdni południowej.

"Po północnej stronie jezdni utrzymane będzie przejście dla pieszych. Natomiast po stronie południowej wyznaczony zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Utrzymane będą przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej: przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego" – informuje w komunikacie stołeczny ratusz.

Nowe przystanki

Zmieni się nieco lokalizacja przystanków. Zawieszony zostanie przystanek 02 PARK MOCZYDŁO. W zamian uruchomiony będzie przystanek 52 PARK MOCZYDŁO zlokalizowany za skrzyżowaniem z Elekcyjną (w kierunku zachodnim).

Niewielkie korekty przystanków miasto wprowadza również w rejonie Redutowej, a więc dla pasażerów linii 155 i 167. Przystanek 53 REDUTOWA zostanie wprowadzony na Jana Olbrachta (przed skrzyżowaniem z Redutową) i zastąpi przystanek 52 REDUTOWA, który jest na Redutowej, za skrzyżowaniem z Jana Olbrachta.

Zmieni się też charakter przystanków ELEKCYJNA i MONTE CASSINO. Zamiast "na żądanie" (jak było do tej pory), autobusy będą się tam zatrzymywać obowiązkowo.

A to nie wszystko. "Na wniosek mieszkańców zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanku 01 ORDONA. W zastępstwie uruchomiony zostanie przystanek zastępczy 51 ORDONA zlokalizowany przy Kasprzaka za skrzyżowaniem z Ordona – w kierunku wschodnim" – zapowiada na swojej stronie urząd dzielnicy Wola.

Ograniczenia dla kierowców

Dla kierowców indywidualnych niewiele się zmieni. Górczewska - od skrzyżowania Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego Wola Park - nadal pozostanie zamknięta. Przejechać tamtędy mogą (i nadal będą mogły) wyłącznie autobusy, taxi i MTON (Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych – red.) oraz posiadacze identyfikatorów.

Miasto przypomina, że kierowcy jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia muszą rozjechać się w Deotymy lub Elekcyjną.  Autobusy, taxi i MTON jadące od strony Powstańców Śląskich przejeżdżają na swój odcinek Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu Konarskiego, czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy).

Natomiast ci, którzy chcą dojechać do centrum handlowego oraz: Białowiejskiej, Szańców, Przanowskiego, Mrocznej i Góralskiej jadą prosto (bo wjechać w te ulice będą mogli wyłącznie mieszkańcy). Na wyłączonych z ruchu powierzchniach zostały wytyczone parkingi.

Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do Wolskiej mogą poruszać się wszyscy bez ograniczeń. Jednak na skrzyżowaniu z Wolską muszą się rozjechać w prawo lub w lewo, bo na wprost (do Kasprzaka) jest tylko przejazd dla autobusów, taxi i MTON.

Natomiast w Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjazd w ciągu dnia możliwy jest tylko dla autobusów, taxi i MTON, ale w godzinach od 22.00 do 5.00 wjazd będzie możliwy dla wszystkich. Natomiast za Pustolą to ograniczenie znika, co umożliwia dojazd i wyjazd z posesji, które są na dalszym odcinku Elekcyjnej.

Dodatkowo, od 22 marca zmieniony zostanie kierunek ruchu na Batalionu AK "Zośka" – ruch na tej ulicy będzie odbywał się w stronę Elekcyjnej (w godz. 22.00 – 5.00 możliwy będzie wyjazd na Elekcyjną).

Najszybszy środek transportu

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy. Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod Płocką w rejonie skrzyżowania z Wolską, Młynów (C07) planowana pod Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod Górczewską w rejonie skrzyżowania z Księcia Janusza.

Urzędnicy ratusza przekonują, że metro jest najszybszym i najsprawniejszym środkiem komunikacji. Pierwszą linią, która w całości działa od października 2008 roku każdego dnia podróżuje około 550 tys. pasażerów. Pociągi na II linii metra rozpoczęły kursowanie dwa lata temu (8 marca 2015 roku) i dziś przewożą około 140 tys. pasażerów dziennie.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Doti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2017 15:59 ~Doti

  Zmieniając kierunek na Baonu Zośka najbardziej ucierpieli mieszkancy tej ulicy i Garbińskiego,bo żeby dostać się w kierunku Obozowej trzeba objeżdzac park w kierunku przeciwnym do zamierzonego.Brak sensu kompletnie..

 • Adam82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 16:53 ~Adam82

  Mieszkańcy zamkną Przanowskiego i tyle...

 • JaiJa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 14:13 ~JaiJa

  Taki sobie nick~Taki sobie nick

  Przestańcie jeździć Przanowskiego! To co tu się dzieje to tragedia. Cały ruch poszedł W POŁOWIE PRYWATNĄ ulicą!


  Którędy według Ciebie mieszkańcy Okocimskiej, Góralskiej, Krępowieckiego i innych okolicznych ulic mają dojechać do Górczewskiej jeśli chcą nią pojechać w stronę zachodnią? Może na około mają objeżdżać? Redutową do Wolskiej i Powstańców Śląskich? Przanowskiego, Mroczną i Góralską teoretycznie mają dojeżdżać tylko mieszkańcy, ale bądźmy szczerzy - kto to sprawdzi? Jeżdżą wszyscy jak chcą i niestety tak będzie przez najbliższe parę lat.

 • Taki sobie nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 12:30 ~Taki sobie nick

  Przestańcie jeździć Przanowskiego! To co tu się dzieje to tragedia. Cały ruch poszedł W POŁOWIE PRYWATNĄ ulicą!

 • AgaM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 12:14 ~AgaM

  Zbych~Zbych

  "Dodatkowo, od 22 marca zmieniony zostanie kierunek ruchu na Batalionu AK "Zośka" – ruch na tej ulicy będzie odbywał się w stronę Elekcyjnej (w godz. 22.00 – 5.00 możliwy będzie wyjazd na Elekcyjną)."
  Z tego wynika, że ruch będzie w stronę Elekcyjnej, ale wyjazd na nią tylko w godzinach 22.00-5.00. A co z tymi co wjadą w Batalionu "Zośka" poza tymi godzinami? Mają zniknąć, wyparować, polecieć?

  Ktoś kto pisał ten artykuł chyba się pomylił w tej kwestii, ponieważ skoro za "Pustolą" (pisownia oryginalna) ograniczenie ruchu nie obowiązuje, to z ul. Batalionu Zośka będzie można całą dobę wyjeżdżać na ul. Elekcyjną w obydwu kierunkach. Ul. Batalionu Zośka jest przecież za ul. Pustola patrząc od Wolskiej.

 • Kris2404

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 09:44 ~Kris2404

  1. Kwadrat ulic - Sokołowska, Górczewska, Płocka, Wolska - w ten rejon jest jeden wjazd przez Sokołowską i przez totalnie stojąca Płocką, wyjazd w zasadzie tylko Sokołowską. Jaka "mądra" głowa to wymyśliła, mieszkam na Sokołowskiej, w zasadzie cały dzień jest problem z wjazdem i wyjazdem. Nie można było zrobić jakiego innego wjazdu/ wyjazdu dla mieszkańców np. z Górczewskiej w Sokołowską. ten kwadrat ulic to horror.
  2. Elekcyjna - skoro jest wjazd dla MTON, to dlaczego nie ma dla osób niepełnosprawnych, posiadających kartę parkingową inwalidy.
  Pozdrawiam.

 • Zbych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2017 23:12 ~Zbych

  "Dodatkowo, od 22 marca zmieniony zostanie kierunek ruchu na Batalionu AK "Zośka" – ruch na tej ulicy będzie odbywał się w stronę Elekcyjnej (w godz. 22.00 – 5.00 możliwy będzie wyjazd na Elekcyjną)."
  Z tego wynika, że ruch będzie w stronę Elekcyjnej, ale wyjazd na nią tylko w godzinach 22.00-5.00. A co z tymi co wjadą w Batalionu "Zośka" poza tymi godzinami? Mają zniknąć, wyparować, polecieć?

 • Bonita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2017 12:52 ~Bonita

  Dlaczego ruch na Górczewskiej od Powstańców Śląski w kierunku Wola Parku dla samochodów osobowych odbywa się na jednym pasie, po co są sztuczne zapory, bariery, w weekendy tworzą się okropne korki. Na pewno udostępnienie zablokowanego pasa osobówkom rozładowałoby zatory.

 • Kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2017 12:41 ~Kamil

  AG1~AG1

  przy okazji ktoś mógłby skorygować sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu Górczewskiej i Elekcyjnej, która w dalszym ciągu przewiduje więcej czasu dla jadących Górczewską w obu kierunkach, a ruch w tym momencie jest tylko dla autobusów, przez co zakorkowana jest Elekcyjna i Deotymy

  Analogiczna sytuacja jest na skrzyżowaniu Górczewskiej z Płocką, gdzie priorytet nadal jest dla Górczewskiej, którą pies z kulawą nogą się przecież nie porusza na tym odcinku. Tak samo oznaczenie pasów na Płockiej w kierunku Górczewskiej jadąc na północ (w stronę Obozowej) - jeden pas do skrętu w prawo i jazdy prosto oraz jeden na skręt w lewo w zamkniętą (sic!) Górczewską, z którego korzysta 10 pojazdów na dobę. A jakby tak zrobić pas do skrętu w prawo, a drugi do skrętu w lewo i jazdy prosto? Może w połączeniu z przeregulowaniem sygnalizacji pozwoliłoby to choć odrobinę rozładować sajgon na Płockiej?

 • aro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2017 11:10 ~aro

  Dlaczego nie można puścić ruchu Górczewską w godzinach 22-6 ? Nikomu by to nie przeszkadzało, a jednak ułatwiło by to dojazd niektórym osobom.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

"Od około tygodnia auto stoi na środku chodnika na Jagiellońskiej, w okolicy numeru 74" - napisała na Kontakt 24 jedna z Reporterek. Dziwi się, dlaczego... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »