Informacje

30.01.2017 06:25 OD PIĄTKU

Budowa metra na Woli:
zamkną fragment Wolskiej

SERWISY:

W poniedziałek rusza nowy punkt informacyjny w związku z budową przyszłej stacji Płocka. Tymczasem inżynier ruchu zatwierdził nową organizację ruchu dla ulicy Wolskiej. – Będzie wdrażana w przyszły piątek od 22.00 – mówi rzecznik wykonawcy metra.

- To nie jest duża zmiana. Dotyczy małego odcinka Wolskiej, od Płockiej do Skierniewickiej, wyłącznie w kierunku centrum – mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Sawicki, rzecznik firmy budującej metro na Woli.

Dla mieszkańców oznacza to jednak koleje utrudnienia. - Jest to związane z zajęciem pasa jezdni, na którym będziemy wykonywać prace – wyjaśnia Sawicki.

Najłatwiej będzie się poruszać tramwajami. Te będą kursować bez zmian – w obu kierunkach.

Organizacja wejdzie w życie w piątek 3 lutego, od godziny 22.00. – Te utrudnienia potrwają półtora - dwa miesiące – mówi rzecznik. I przestrzega: - To jeszcze nie jest właściwa, "duża" organizacja, związana z zamknięciem Płockiej. Ta będzie wprowadzana za około dwa - trzy miesiące.

Punkt informacyjny

Natomiast już w poniedziałek uruchomiony zostanie nowy punkt informacyjny. Pawilon stanie między ulicą Ludwiki i Wolską. Będzie czynny w godzinach 11 - 19. "Na miejscu będzie można zapytać o sprawy związane z technologią budowy, organizacją ruchu, czy monitoringiem budynków i środowiska naturalnego" – zapowiada Metro Warszawskie.

Punkt ma charakter tymczasowy - do momentu otwarcia docelowego pawilonu na Płockiej, co nastąpi w lutym.

Pierwsze prace w rejonie Płockiej ruszyły na początku stycznia. Były to działania przygotowawcze polegające na usunięciu zieleni i zmianie instalacji.

Nieprzejezdna Górczewska

Budowa metra na Woli trwa od listopada. Trwa przebudowa instalacji podziemnych kolidujących z przyszłymi W okolic przyszłych stacji Młynów i Księcia Janusza przebudowywana jest instalacja podziemna, ruszyły też prace przy układaniu gazociągów, kanalizacji, elektryki i teletechniki.

Mieszkańcy nie mogą przejechać ulicą Górczewską. Ważna arteria zamieniła się w plac budowy. Jest zamknięta dla samochodów między Płocką i al. Prymasa Tysiąclecia oraz od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego Wola Park.

Zobacz jak wyglądała w listopadzie budowa na Górczewskiej z lotu ptaka:

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • esa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2017 12:42 ~esa

  grand - poczytaj o pomysłach zamknięcia Obozowej i wyłączenia pociągów z Gdańskiej do Zachodniego i remoncie wiaduktów na tej linii, to dopiero będzie zabawa...

 • grand

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2017 21:11 ~grand

  Etatowi narzekacze! Musiałem znosić większe niewygody na bud. I Metra w Al.Niepodległości,a znajomi na II linii M przy ul.Świętokrzyskiej, Prostej, czy na Targowej. A wy chcielibyście mieć metro bez żadnych trudności ?! Musicie uzbroić się w cierpliwość- a za 3 lata zapomnicie o kłopotach ! Późniejsza wygoda z II M z nawiązką zrekompensuje wam te przejściowe utrudnienia !Bez PANIKI !

 • LSD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 21:17 ~LSD

  Z przecięcia Trasy Toruńskiej z Powązkowską na Kasprzaka - 1 h 45 min. Faktycznie zamknięcie niewielkiego odcinka Wolskiej nie ma znaczenia. IGNORANCI. To sparaliżowało tą część Woli.

 • esa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 16:32 ~esa

  i szkoda, że dzisiaj nikt nie zrobił zdjęć i korków jakie rano były na Woli. Nikogo to nie obchodzi chyba..

 • pipcia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 11:20 ~pipcia

  dziękujemy dziękujemy niestety 3 ba iść pod urząd i protestować

 • esa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 15:21 ~esa

  mały kawałek pomiędzy Płocką a Skierniewicką,a to oznacza, że inżynier ruchu, który to powiedział nie ma zielonego pojęcia o ruchu na tych ulicach.
  Nie przelecimy nad tym kawałkiem drogi i korek na Kasprzaka zwiększy się dwukrotnie. Ludzie zacznijmy protestować przeciwko tej bezmyślnej organizacji ruchu. Tramwajem niech jedzie pomysłodawca tej organizacji ruchu.

 • zal na was patrzec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 11:17 ~zal na was patrzec

  słoje i reszta patowoli nie jojczeć tylko brac manele i słoiki i wracac do wsi skad przyjechaliśta a reszta w na Kujawy tam patolsquad bedzie dobrze mial... tani bimber :) i 500+

 • TKJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 08:30 ~TKJ

  Jaki chory człowiek zadecydował o zmianie ruchu i poustawiał barierki na Górczewskiej między Powstańców Śląskich, a Wola Parkiem. Tam nie jest prowadzona żadna budowa, a zmiana spowodowała gigantyczne korki, szczególnie w godzinach szczytu i w weekendy. To co tam zrobiono, to jak z jakiegoś snu szalonego drogowca. Dziennikarze pomóżcie zlikwidować ten idiotyzm.

 • Basta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 23:16 ~Basta

  facio aligacio~facio aligacio

  wystarczy do południa pozwolić na ruch Wolską do centrum a popołudniu w drugą stronę. za każdym razem na sto sposobów można poprawić żeby mieszkańcom lepiej się żyło z tymi remontami. ale jest jeden warunek konieczny: trzeba zwolnić z pracy tego półidiotę który odpowiada za organizację ruch w Warszawie.  Oni nie potrafią sprawnie zamknąć raz ulicy na kilka miesięcy, a co dopiero zmieniać organizację codziennie :/

 • wywalone na was

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 22:47 ~wywalone na was

  A ja sie pytam gdzie była policja i górnicy jak to sie działo no pytam ja sie !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »