Informacje

21.06.2019 07:44 UTRUDNIENIA

Budowa metra na Bemowie. Zmiany
na Człuchowskiej i Powstańców Śląskich

SERWISY:

Pod ziemią trwa budowa stacji Powstańców Śląskich na drugiej linii metra. Na powierzchni wiąże się to z kolejnymi zmianami w ruchu, które będą wprowadzane etapami od piątku.

Stacja Powstańców Śląskich powstaje pod południową jezdnią ulicy Górczewskiej, na wysokości bemowskiego urzędu dzielnicy.

Jak informuje Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak, która buduje zachodni odcinek drugiej linii metra, zmiany będę wprowadzane od piątku od godziny 22. Wówczas rozpocznie się wytyczanie pasów dla autobusów, taksówek, Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych i motocykli na Człuchowskiej, pomiędzy Lazurową i Świetlików na jezdni północnej oraz od Raginisa do Lazurowej na jezdni południowej, a także na wschodniej jezdni Powstańców Śląskich od Człuchowskiej do placu Kasztelańskiego.

Tymczasowa jezdnia

Z kolei wprowadzanie zmian na Górczewskiej rozpocznie się kilka dni później - w czwartek 27 czerwca. Rzecznik Gulermak przekazał, że firma przystąpi wtedy do wyłączenia z ruchu północnej jezdni Górczewskiej, na odcinku od Konarskiego do wysokości budynku numer 210.

W pasie dzielącym jezdnie powstała jezdnia tymczasowa, na którą zostanie przeniesiony ruch w kierunku granicy miasta.

"Będą tu dwa pasy ruchu - jeden z nich zostanie przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli. Jadący od strony centrum przejadą na tymczasową jezdnię na skrzyżowaniu z Konarskiego, a na skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich będą mogli pojechać we wszystkich kierunkach. Na właściwą jezdnię wrócą przed centrum handlowym, na wysokości budynku nr 210. Natomiast jadący Powstańców Śląskich od strony Bielan będą mieli dwa pasy do skrętu w lewo w Górczewską. Ruch w stronę Konarskiego będzie odbywał się jezdnią południową. Będą na niej trzy pasy: jeden do jazdy prosto oraz po jednym do skrętu w prawo lub w lewo w Konarskiego" - poinformował wykonawca.

Dodatkowo na północnej jezdni Górczewskiej na odcinku od Powstańców Śląskich do budynku nr 210 oraz na południowej jezdni od pętli Osiedle Górczewska do Powstańców Śląskich wyznaczone zostaną pasy dla autobusów, taxi, MTON i motocykli.

Kierowcy tymczasową jezdnią na odcinku pomiędzy Konarskiego a budynkiem nr 210 pojadą w poniedziałek 1 lipca, około godziny 10. Wtedy zakończy się wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

Zmiany także dla pieszych i rowerzystów

Jak zwraca uwagę Sawicki, zmiany będą dotyczyły także pieszych i rowerzystów.

Plac budowy obejmie chodnik i drogę dla rowerów po północnej stronie Górczewskiej pomiędzy Konarskiego a Powstańców Śląskich. Po południowej stronie jezdni zostanie wyznaczona tymczasowa droga dla rowerów. Po tej stronie utrzymany będzie także chodnik, którym będzie można dojść do Urzędu Dzielnicy Bemowo. Utrzymane będzie także dojście od skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej do osiedla przy Bolkowskiej.

Z kolei na odcinku od Powstańców Śląskich do Klemensiewicza chodnik będzie zachowany po obydwu stronach ulicy, po północnej stronie będzie funkcjonował ciąg pieszo-rowerowy. Na skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich utrzymane będą przejazdy dla rowerów przez wszystkie wloty ulic. Na wysokości skrzyżowania zmieni się przebieg drogi dla rowerów po zachodniej stronie Powstańców Śląskich.

W styczniu przejechaliśmy z kamera nowym odcinkiem metra na Targówek:

mp/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2019 10:58 ~taki tam

  Jak informuje Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak, która buduje zachodni odcinek drugiej linii metra, zmiany będę wprowadzane od piątku od godziny 22.

  Tam sie nic nie działo ani w nocy z piątku na sobotę ani w sobotę rano zero jakichkolwiek ruchów czyli tak jak zwykle zaczną wszystko w poniedziałkowy poranek.

 • Yelop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2019 13:17 ~Yelop

  Bemowo~Bemowo

  Nie wiem czemu ma służyć bus pas na Człuchowskiej jak i tam nie ma takiego ruchu autobusów. Chyba kogoś z góry poniosło trochę.

  I rowerzystow, i rowerzystow...

 • Olaf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2019 09:32 ~Olaf

  skorpion77~skorpion77

  Trzeba było czytać wcześniejsze komunikaty. Na Człuchowskiej powstanie tymczasowa pętla dla wszystkich autobusów, które dojeżdżają jeszcze teraz do pętli przy Górczewskiej. A jak wiadomo ta pętla będzie zlikwidowana na co najmniej 3 lata, bo pod nią będą budowali stację metra. Wiec na ulicy Człuchowskiej ruch autobusów znacznie się zwiększy.

  To nie wiem jak Ty czytasz ale na pewno nie ze zrozumieniem.

 • asx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2019 09:22 ~asx

  Organizacja na woli to tragedia oni myślą że zabiorą pas ruchu i po sprawie a korki były są i będą... a o transporcie nie wspomnę jak go popsuli na taergówku jakoś to wszystko łagoniej potraktowali.....

 • skorpion77

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2019 09:15 ~skorpion77

  Trzeba było czytać wcześniejsze komunikaty. Na Człuchowskiej powstanie tymczasowa pętla dla wszystkich autobusów, które dojeżdżają jeszcze teraz do pętli przy Górczewskiej. A jak wiadomo ta pętla będzie zlikwidowana na co najmniej 3 lata, bo pod nią będą budowali stację metra. Wiec na ulicy Człuchowskiej ruch autobusów znacznie się zwiększy.

 • Bemowo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2019 08:05 ~Bemowo

  Nie wiem czemu ma służyć bus pas na Człuchowskiej jak i tam nie ma takiego ruchu autobusów. Chyba kogoś z góry poniosło trochę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »