Informacje

13.05.2016 13:05 zobacz postępy w pracach

Budowa II linii metra: zburzyli kamienicę na Pradze, kopią na Targówku

SERWISY:

Warszawskie Metro prowadzi dziennik budowy wschodniego odcinka podziemnej kolejki.  Możemy się z niego dowiedzieć jak idą prace.  Zobacz zdjęcia z placu budowy trzech stacji.

Pierwsze odwierty, zburzone kamienice czy rozbiórka bazarku. Na początku maja rozpoczęły się utrudnienia związane z budową metra na Targówku. Najpierw urzędnicy zamknęli ulice i wyznaczyli objazdy, teraz chwalą się pierwszymi efektami.

- Musimy usunąć lub przebudować instalacje elektryczne, kanalizacyjne czy wodociągowe, które kolidują z budową. Odgrodziliśmy już miejsca pracy i wyznaczyliśmy objazdy - tłumaczy Mateusz Witczyński, rzecznik Astaldi.

Targówek

W miejscu gdzie zlokalizowana będzie stacja Targówek już na początku maja wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Na potrzeby monitoringu placu budowy rozpoczęto montaż urządzeń potrzebnych do pomiaru emisji hałasu i drgań.

Szwedzka

Praca wre również na przyszłej stacji Szwedzka. Tam wyburzono kamienicę przy ul. Strzeleckiej, a jej elementy zostaną wykorzystane w podczas dalszych prac. W tym miejscu ustawiono kontenery i doprowadzono media niezbędne do dalszych etapów budowy. Rozpoczęto też prace związane z usuwaniem kolidujących instalacji. Również w tym miejscu na kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Trocka

Pracownicy budowy ogrodzili już teren budowy i zaplecza. W miejscu prac została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Rozpoczęto też wykopy pod przebudowę sieci cieplnej, kanalizacji, wody i gazu. Robotnicy rozbierają też bazarek.

3 km podziemnej trasy

W kierunku wschodnim, z Dworca Wileńskiego, powstanie ok. 3 km odcinek trasy. Na Pradze techniczna część podziemnej budowli za stacją Dworzec Wileński kończy się przy skrzyżowaniu ul. Targowej z 11 Listopada i to stąd pociągi metra pojadą dalej na Targówek. Stacja Szwedzka będzie ulokowana pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej, pomiędzy budynkiem Strzelecka 46 a Zajezdnią Autobusową MZA Stalowa. Kolejna stacja, Targówek, wybudowana zostanie pod skrzyżowaniem ul. Pratulińskiej z M. Ossowskiego.

"Po północnej stronie ul. M. Ossowskiego, pod terenem zieleni, znajdować się będzie łączący się ze stacją jednokondygnacyjny, podziemny obiekt komory rozjazdów. Całość będzie miała niemal 300 m długości. I wreszcie największy obiekt tego odcinka II linii metra – stacja Trocka i wraz z torami odstawczymi, wszystko razem o długości 450 m. Zlokalizowana jest wzdłuż ul. Pratulińskiej - pod skrzyżowaniem ulic Pratulińskiej i Trockiej, a także wzdłuż planowanej ulicy na przedłużeniu ul. Pratulińskiej" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

>> HANNA GRONKIEWICZ WALTZ O ROZPOCZĘCIU PRAC NA TARGÓWKU <<


kz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • frant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2016 13:39 ~frant

  Rozbudowa II linii Metra - jest konieczna! Więc nie chrzańcie,że trzeba ją poprowadzić inaczej itp. dyrdymały. Jej przebieg ustalony został już dawno, więc wszyscy zainteresowani wiedzieli, czy będzie budowana obok nich. Nawet jeżeli budowa M powoduje osłabienie podłoża budynków w pobliżu,są metody ich wzmocnienia i zabezpieczenia- i skutecznie zastosowano już je na Pradze i ul.Świętokrzyskiej! Niech p.Burmistrz nie sieje paniki(dla celów politycznych),tylko we współpracy z Wykonawcą i Dyr.Metra- podejmie właściwe działania ochronne.Ludzie mają prawo do zabezpieczenia swoich domów i mieszkań -a lokalna władza musi im to zapewnić!

 • Monuments

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2016 12:08 ~Monuments

  Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To niedopuszczalne. Piękna i w niezłym stanie kamienica, ciekawa bryła, czerwona cegła. To niedopuszczalne, że zezwolono na zniszczenie kamienicy. Metro powinno być poprzedzone tak by nie trzeba było jej burzyć!!! Absolutnie muszą TE KAMIENICE ODBUDOWAC !!!!!! Z TAMTEGO BUDOWNICRWA POZOSTAL JEDEN PROCENT w Warszawie! !!! Zadam NAJSUROWSZEGO ukarania i poważnych dotkliwych konsekwencji dla tych, który zburzyli te kamienice i dla tych, którzy zezwolili na to!!!!! DOŚĆ MAFII DEWELOPERÓW I FIRM TAKICH JAK METRO WARSZAWSKIE!!!! HAŃBA! !!!!! DO Prokuratury takie burze nie zabytkowej zabudowy się nadaje i 20 lat więzienia i nakaz odbudowy obiektu!!!! Czas zmienić Władzę Warszawy natychmiast.

 • banjo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2016 14:02 ~banjo

  słoiki i cwaniaki pokupywali mieszkania na białołęce i teraz mają roszczenia żeby im metro dociągnąć.Jak nie pasi to trzeba kupić mieszkanie gdzieś gdzie jest lepiej rozwinięty transport np. tramwaj/metro

 • Szrama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2016 09:37 ~Szrama

  Mokotów jest najbardziej słoikowy, a nie Białołęka

 • lol666

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2016 18:43 ~lol666

  "~Gość

  Co z metrem na Białołękę? Ja się pytam!"

  Jak 50 lat będziecie grzecznie płacić podatki w Warszawie i jeździć na WJ WN .... rejestracjach to wam wybudujemy. na razie możecie sobie sami wykopać tunel..

 • pieniacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2016 13:40 ~pieniacz

  A co na to konserwator zabytków? jak można taką ruderę zburzyć?-toż to nasze dziedzictwo narodowe.

 • polakmały

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2016 07:42 ~polakmały

  Co jak co ale Prage mamy piękną

 • Hamarr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2016 19:33 ~Hamarr

  Jeśli masz informacje o jakimś przękrecie, to Twoim obowiązkiem jest zgłoszenie tego do Prokuratury, a jak nie to piernicz jak menel spod budki z piwem.

 • jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2016 19:09 ~jacek

  pojechać z Warszawy, Stolicy Kraju na Białołękę i posłuchać gwary z całej Polski - BEZCENNE !

 • zjednoczony naród

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2016 18:13 ~zjednoczony naród

  Gość~Gość

  Co z metrem na Białołękę? Ja się pytam!

  Niech wam Podlasie wybuduje! I tak na weekendy wyjeżdżacie do swoich po żarcie to po co wam metro? Chyba, że wam chodzi o metr kiełbasy to tylko w swoich stronach!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »