Informacje

03.03.2014 11:07 dokładny raport policji

"Brak reakcji organizatora",
policja forsuje bramę.

SERWISY:


Policja podsumowuje niedzielny mecz przy Łazienkowskiej. Funkcjonariusze opublikowali raport dotyczący zajść oraz ich interwencji podczas spotkania. Jak informują, zadyma zaczęła się od kibiców Jagiellonii. Wytykają służbom organizatora "brak odpowiedniej reakcji". Policja i MSW podają, że funkcjonariusze musieli sforsować bramę wejściową, bo ochrona nie miała do niej kluczy.

OBACZ NAGRANIE Z ZAMIESZEK.

O zajściach piszą stołeczna policja oraz MSW na swoim Twitterze. Odpierają zarzuty o późnej reakcji funkcjonariuszy.

- Policja wkroczyła na trybuny 3 minuty po wniosku organizatora o użycie sił policyjnych. Policjanci musieli sforsować bramę wejściową, gdyż ochrona nie posiadała do niej kluczy - informuje MSW. - Przyszedł pracownik ochrony - niestety bez kluczy.. - precyzuje.

Obszerny raport z zajść przedstawia komenda stołeczna.

"Petarda hukowa niedaleko od mężczyzny z dzieckiem"

Według stołecznych policjantów, po godzinie 17.00 kibice Jagiellonii Białystok rzucili dwie petardy hukowe w kierunku stref buforowych (sektor oddzielający kibiców gospodarzy i gości- red.). Jedna z nich eksplodowała w niewielkiej odległości od pracownika służby organizatora.

"Kolejna petarda hukowa eksplodowała niedaleko od mężczyzny z dzieckiem. W związku z rzucaniem petard hukowych w kierunku trybuny zachodniej kibice Legii zasiadający na jej dolnym poziomie opuścili zajmowany sektor" - podaje policja.

O godzinie 18:00 rozpoczął się mecz.

Wiceprezes Ekstraklasy komentuje: "to bandyci" - czytaj więcej.

Sytuacja na Legii według policji - minuta po minucie:

Jak podaje policja, o godzinie 18:32 kibice gości zaczęli się przemieszczać w górne rejony zajmowanych przez siebie sektorów jak i w kierunku promenady za trybuną południową. Wchodzili na ogrodzenie oddzielające sektory gości od strefy buforowej w celu pokonania przeszkody i doprowadzenia do konfrontacji z kibicami warszawskimi.

Według policjantów, z uwagi na brak odpowiedniej reakcji służb organizatora kibice Legii Warszawa dotarli do ogrodzenia oddzielającego sektory kibiców gości od pozostałej części trybuny.

PZPN: Czemu czekano na wyłamanie płotu? - czytaj więcej na sport.tvn24.pl.

Około godz. 18:33 poinformowano kierownika ds. bezpieczeństwa Legii Warszawa o konieczności podjęcia zdecydowanych działań przez służby porządkowe i informacyjne organizatora oraz wzmocnienie dodatkowymi pracownikami rejonu trybuny południowej.

Kierownik ds. bezpieczeństwa ocenił, iż jego służby poradzą sobie z zaistniałą sytuacją.

Około godz. 18:35 kierownik ds. bezpieczeństwa poinformował, że jeszcze nie będzie występował z wnioskiem o wejście na imprezy masowej sił policyjnych.

O godzinie 18:37 pseudokibice Legii Warszawa wyłamali bramkę ewakuacyjną, która była element ogrodzenia oddzielającego sektory gości od pozostałej części trybuny południowej. Doszło do bójki z kibicami Jagiellonii Białystok.

O godzinie 18:38 kierownik ds. bezpieczeństwa w imieniu organizatora wystąpił z pisemnym wnioskiem o wprowadzenie sił policyjnych na teren imprezy masowej.

Około godzinie 18:41 na stadion weszli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Nie odbyło się jednak bez problemów. W trakcie wprowadzenia funkcjonariuszy na trybunę południową nastąpiło opóźnienie spowodowane zamkniętą bramą i brakiem w tym miejscu pracowników ochrony.

Po około 2 minutach na miejsce przybył pracownik ochrony, który na wezwanie do otwarcia bramy i wpuszczenie policji, oświadczył, że nie posiada kluczy do bramy wejściowej. W związku z tym policjanci sforsowali bramę wejściową.

Po wejściu na trybunę policjanci rozpoczęli działania w celu zatrzymania agresywnych kibiców. W niektórych przypadkach użyli pałek służbowych, siły fizycznej oraz ręcznych miotaczy pieprzu.

Interwencja policjantów odniosła skutek. Kibice stołecznego klubu wycofali się do swoich sektorów, natomiast kibice Jagiellonii zaprzestali dalszych, niezgodnych z prawem, działań.

Utworzono kordon policyjny między sektorami zajmowanymi przez kibiców obydwu drużyn.

Jak informuje stołeczna policja, decyzja o przerwaniu imprezy masowej podjęta została o godzinie 18:34 przez przedstawiciela Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy.

Spiker poinformował znajdujących się na terenie stadionu kibiców o przerwaniu imprezy masowej o godzinie 18:49.

Zatrzymani, w tym nieletni

W sumie policjanci zatrzymali 38 osób w związku z bójką: 36 kibiców Jagiellonii, w tym dwóch nieletnich i dwóch kibiców Legii.

Zatrzymani trafili do PDOZ (Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, które znajdują się w jednostkach policji), ośrodka dla nietrzeźwych oraz Policyjnej Izby Dziecka. Będą przesłuchani.

- W dalszym ciągu trwają oczywiście czynności policyjne - podało MSW na Twitterze.

 

 

 

 

 

Decyzją Biura Bezpieczeństwa m. st. Warszawy mecz 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok został zakończony po pierwszej połowie.

KSP/su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • hops

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 11:09 ~hops

  czy kierownik ds. bezpieczeństwa poniesie konsekwencje spowodowania zagrożenia życia oraz nieodpowiedniego zabezpieczenia imprezy masowej? czy agencja ochrony wyciągnie konsekwencje za prowokacje swoich pracowników oraz ich bierność w wykonywaniu zadań służby porządkowej? czy pracownicy agencji zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej za niewypełnienie swoich obowiązków, bierność oraz przyzwolenie na ucieczkę zadymiarzy?

 • hhh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 10:55 ~hhh

  POLAK~POLAK

  SZANUJCIE TYCH KIBOLI BO MOZLIWE ZE TO CI KIBOLE ZA KILKADZIESIAT GODZIN BEDA BRONIC NASZYCH GRANIC GDY PRZYJDZIE WRÓG ZZA WSCHODNIEJ GRANICY...

  będą co najwyżej chować się po piwnicach i uciekać gdzie pieprz rośnie. bohaterzy z kominiarkach w przewadze 10 na 1 ;]

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 20:26 ~Antek

  Sektor buforowy to widziałem w zoo, tam, gdzie są niebezpieczne zwierzęta.

 • gteetg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 20:05 ~gteetg

  AntySłoik~AntySłoik

  Jak zaprosicie gościa do waszego domu i ten nasra wam na dywan, to bedziecie się temu pazie spokojnie przyglądać? Czy dacie mu do dobitnie zrozumienia, że ma spadać? Ćwoki z biagłegostoku od początku meczu rzucali petaradami i achtungami w sektory kibiców Legii, gdzie siedzieli spokojni "januszowi" kibice, często z dziećmi. Reakcja była słuszna. Skoro służby ochrony nie reagowały i policja, to kibice sami wzięli się za zapewnienie. bezpieczeństwa


  no to sobie zapewnili.....wysokie kary i kilka meczy przy pustych trybunach :D ach ta niesamowita chuligańska 'inteligencja' :)))

 • POLAK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 18:49 ~POLAK

  SZANUJCIE TYCH KIBOLI BO MOZLIWE ZE TO CI KIBOLE ZA KILKADZIESIAT GODZIN BEDA BRONIC NASZYCH GRANIC GDY PRZYJDZIE WRÓG ZZA WSCHODNIEJ GRANICY...

 • MalySzaryCzlowiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 18:38 ~MalySzaryCzlowiek

  Do Pana z Białegostoku. Jak syn prosil ze lzami w oczach zeby jechac na ten wspaniały stadion to trzeba bylo go nauczyc biegac. Mial wystarczajaco duzo czasu zeby uniknac starcia a czekal az mu piatke pewnie przybija...zastanów sie następnym razem nad wypisywaniem wypocin. I uwierz ze nie jestem kibolem.

 • cierne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 18:23 ~cierne

  No pięknie Legia wyczyszczona. Ona nie chciała tylko musiała. Zatrzymano aż 36 z Jagielloni a 2 z Legii. Widocznie zwinęli pobitych leżących którzy nie wiedzieli co się dzieje. Znając polskie realia to Jagiellonia będzie winna tego, że Legia nie umie zorganizować imprezy. No przecież Legii nikt nie każe Legię się chwali nawet jak przegrywa. To są miszcze.

 • zbys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 17:45 ~zbys

  Może wreszcie należy karać tych co zawinili !!!
  -a nie odpowiedzialnosc zbiorowa i cały stadion kibiców.Takie rozumowanie już było w latach 70 za komuny -jest monitoring to jaki problem w 21 wieku.

 • adhd2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 17:16 ~adhd2

  Było się śmiać?

 • alfred

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 17:04 ~alfred

  skoro to kibice gości rzucili 2 petardy, a kibice Legii wjechali im na sektor to chyba proporcje zatrzymanych z obu drużyn powinny być odwrotne...

  hołota i buractwo

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »