Informacje

13.11.2011 08:42 "ich tożsamość jest znana"

Bójka na Nowym Świecie:
cudzoziemcy już zwolnieni

SERWISY:

 

Cudzoziemcy, którzy 11 listopada brali udział w bójce u zbiegu ul. Nowy Świat i Świętokrzyskiej zostali wypuszczeni na wolność. - Ich tożsamość jest znana. Sąd wyznaczył termin ich rozprawy na grudzień - wyjaśniał w "Poranku" TVN24 Wojciech Małek, rzecznik sądu okręgowego w Warszawie.

Mowa o wydarzeniach, do których doszło 11 listopada jeszcze przed południem. Grupa anarchistów wdała się w bójkę z policjantami, później zabarykadowali się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat.

"Sąd zakończy postępowanie"

- 41 spraw o wykroczenia dotyczy cudzoziemców. Chodzi o naruszenie porządku publicznego na ulicy Nowy Świat - wyjaśnia Wojciech Małek. - To nie tylko osoby obywatelstwa niemieckiego, również innych krajów - dodaje.

Sąd rozpatrzył wszystkie sprawy, ale odroczył ich rozpoznanie. Teraz uzupełniony musi być materiał dowodowy. - Postępowanie dowodowe wykazało, że w pobliżu miejsca zdarzenia były osoby postronne, które nie zostały przesłuchane - tłumaczy Małek. I od razu dodaje: - Tożsamość cudzoziemców jest znana. Sąd wyznaczył im termin rozpraw na grudzień – dodaje.

Na razie jednak zostali wypuszczeni na wolność. – Nawet jeżeli się nie stawią w wyznaczonym terminie, to sąd postępowanie zakończy – zaznacza rzecznik. Wyrok będzie uznawany za granicą.

CZYTAJ TEŻ O ZARZUTACH DOTYCZĄCYCH ZAMIESZEK NA PLACU KONSTYTUCJI

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ks. Robak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 11:03 ~Ks. Robak

  A niech się nawet pozabijają podczas Euro - tylko nie za moje pieniądze! Czemu ja płacąc gigantyczne podatki w tym mieście mam ciągle płacić za debili z przedmieścia, którym się zwyczajnie nudzi i nie wiedzą co ze sobą zrobić? Czemu pozwala się bezkarnie niszczyć miasto? Jak to jest, że w Polsce takie przewinienia przechodzą na porządku dziennym - niszczenie mienia, demolowanie samochodów, pobicia, rozboje - w tej sytuacji wiem, że Ci kolesie, którzy zdemolowali centrum Warszawy następnym razem przejdą się przez osiedla i zdemolują setki samochodów zaparkowanych pod domami. I też się powie, że tożsamość jest znana, że wiadomo kto to zrobił, a sprawę się zakończy z powodu niewykrycia, albo braku dowodów - trzeba ich za rękę złapać, żeby były dowody???

 • Ateizator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 21:21 ~Ateizator

  Emerytko stara jesteś i niemądra, bo dałaś się nabrać na ściemy lewaków. W tym oni są dobrzy, a część Polaków jest bardzo łatwa jak widać.

 • danny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 20:41 ~danny

  Czy w Polsce w przyszłym roku ma się odbywać EURO 2012? Jeśli tak ma wygladać bezpieczeństwo w Warszawie przy pochodach w Dzień Niepodległości, to co się będzie działo gdy tłumy ludzi po każdym meczu wylegną ze Stadionu Narodowego, strefy kibica, pubów i domów... ciekawe do jakiej ulicznej wiojny wtedy może dojść, policja i sądy ponownie mnie przekonali do tego iż Polska nie jest gotowa na jakikolwiek miedzynarodowe imprezy, czeka nas totalna porazka jesli chodzi o bezpieczenstwo przy takich imprezach

 • wpuszczać

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 18:13 ~wpuszczać

  widzę to wielkich miłośników prewencji. Błąd. Wpuszczać jak najbardziej. Ale za łamanie prawa twardo karać a nie wypuszczać i wypisywać głupoty że wyroki naszych sądów będą respektowane w innych krajach. Oni te kary powinni odbyć w Polsce!

 • taki tam jeden

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 16:07 ~taki tam jeden

  Emerytka - nie Emerytka, to zwykli faszyści. Właściwie to nie tacy zwykli - tacy z tradycjami, co to mieli dziadka jak nie w Wehrmachcie, to w SS.

 • Emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 15:21 ~Emerytka

  I bardzo dobrze że sąd ich wypuścił, przecież nic nie zrobili, to antyfaszyści walczący przeciwko polskim grupom młodzieży faszystowskiej.
  Precz z faszyzmem w Polsce!

 • Zenada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 14:34 ~Zenada

  Lokal przy Nowym Swiecie kojarzyl sie przez lata z Kabaretem Dudek, miejscem wyrafnowanej rozrywki. Teraz ma sie kojarzyc ze zwyklym chamstwem i polityczna zadyma??? Zaslugujace na pogarde porabane lewactwo! Czy pokryje ta gownarzeria straty materialne jakie sprowokowala???

 • hehee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 14:30 ~hehee

  Edd - jak ty mało wiesz:
  "
  www.lewica.pl: Czterech Polaków jadących na antyszczyt G8 "prewencyjnie" zatrzymała wczoraj niemiecka policja po przekroczeniu przez nich granicy. Nie postawiono im żadnych zarzutów, choć na początku próbowano im zarzucić nielegalne przekroczenie granicy. Zatrzymanie miało prawdopodobnie uniemożliwić im udział w demonstracjach.
  "
  widzisz, w drugą stronę działa jak cholera!

 • odpowiecie za to!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 14:13 ~odpowiecie za to!

  Do Organizotorów Kolorowej Niepodległej, do Krytyki Politycznej, do Antify! Dla mnie jesteście pożałowania godnymi lewakami, którzy pod płaszczykiem walki o tolerancję, dokonują de facto zdrady własnego kraju, zapraszając do rozrób jakieś lewackie bydło spoza Polski, głównie Niemiec. Niemcy bili Polaków z narodowymi flagami i demolowali moje miasto. Nigdy Wam tego nie zapomnę! Brzydzę się Wami.

 • 123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 14:01 ~123

  ........ polska to dziki kraj ........

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »