Informacje

10.02.2017 16:34 Skąd się tam wzięły?

Blaszki uszkodziły wiele opon. Firma wskazuje winnego

SERWISY:

Blaszki, które wypadły na drogę S8 i uszkodziły kilkadziesiąt opon prawdopodobnie pochodzą z firmy znajdującej się obok remontowanego odcinka drogi - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. A reporterka TVN24 ustaliła, że prawdopodobnie zgubiła je firma złomiarska.

Przedstawiciel zakładu, z którego prawdopodobnie pochodzą blaszki potwierdził w rozmowie z reporterką TVN24, że blaszki to odpady po produkcji pił taśmowych. Powiedział, że od 9 lat współpracuje ze złomiarzami, którzy podstawiają swój kontener. Tam lądują metalowe odpadki, a potem firma zabiera kontener z ładunkiem. Sprawy nie komentuje.

Reporterce TVN24 udało się dotrzeć również do okolicznych zakładów wulkanizacyjnych, do których zawitały "ofiary" blaszek. - W jednym z nich pojawiło się 20 aut uszkodzonymi w ten sposób blaszkami - podała Ewa Paluszkiewicz.

GDDKiA już w czwartek, po przeprowadzonej kontroli, doszła do wniosku, że metalowe elementy nie pojawiły się na drodze w związku remontem prowadzonym na jej zlecenie.

- Otrzymaliśmy informację od wykonawcy, że sprawcą jest prywatna firma, niezwiązana z inwestycją-  informowała wtedy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

"Ostre blaszki w oponach"

Pierwszy sygnał o niemiłej przygodzie w rejonie przebudowywanego odcinka drogi krajowej nr 8 otrzymaliśmy w środę na Kontakt24.

- Na światłach w miejscowości Siestrzeń zobaczyłem samochód z przebitą oponą. To było widać, bo tył był obniżony - relacjonował internauta o nicku hefty. - Niewiele dalej zobaczyłem kolejne samochody z "kapciami". Stały co kilometr, dwa kilometry. Na wysokości Janek były trzy kolejne. Ja osobiście minąłem około 30 aut z przebitymi oponami. Sam też poczułem, że jedzie mi się jakoś dziwnie. Moja opona też była przebita. Szczęśliwie miałem zamienną - mówił.

Jak twierdził, na trasie znajdowały się ostre elementy, które niszczyły opony. - Po południu pojechałem do wulkanizatora. Z mojej opony wyciągnął dwie bardzo ostre blaszki. Powiedział mi, że było już u niego kilku innych kierowców, którzy mieli w oponach dokładnie taki sam kawałek blachy zakończony szpikulcem - powiedział kierowca. Jak dodał, na jego zdjęciach znajdują się też blaszki, które zostały znalezione w innych samochodach.

Po publikacji odezwali się inni kierowcy z takim samym problemem.

Więcej zdjęć na Kontakcie24.

md/b/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • DonDiego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2017 22:57 ~DonDiego

  Benek, mam nadzieje że Twoje opony są pancerne, bo pierdykną Ci inaczej wkrótce...

 • kos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2017 09:23 ~kos

  Ja idę po zadość uczynienie do zarządcy drogi. On odpowiada za jej stan w chwili zdarzenia. Niech sobie, jak będzie chciał, ustala zakres odpowiedzialności złomiarza czy fabryki pił. Ja nie mam obowiązku ani prawa wnikać w umowę precyzującą zasady wywozu śmieci czy złomu.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 23:43 ~Jan

  ewa~ewa

  Jakis "mądry" wulkanizator !!! Interes słab się krecił wiec blaszki poszły w ruch

  Dokładnie też tak pomyślałem. Podobny przypadek był pokazany w serialu "Zmiennicy" kiedy taksówka 1313 wiozła Englerta do Warszawy na przedstwienie.

 • fuyfuyfuyfuy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 21:12 ~fuyfuyfuyfuy

  zeroG~zeroG

  Chodzicie za tematem, węszycie, robicie sensację, a jednej pożytecznej informacji doczekać się nie mogę: uszkodziłem oponę, do kogo mogę zgłosić roszczenia.


  Do firmy odbierającej złom od zakładu produkującego piły. Przecież sprawcę zamieszania ustalono - zgubili złom. Wina jest ewidentna.
  Jak masz problem z ustaleniem sprawcy to idź do dowolnego prawnika, niech wystosuje pismo na papierze swojej kancelarii z wezwaniem przedsądowym do pokrycia strat do zakładu produkującego piły - ich w gogole znajdziesz. Szybko ci odpiszą kto odbiera od nich złom.

 • jac

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 20:57 ~jac

  benek~benek

  Trzeba było kupić opony odporne na blaszki. Hehe.


  PAD takie opony miał w dudowozie, jak się skończyło ? Wiadomo.

 • zeroG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 19:38 ~zeroG

  Chodzicie za tematem, węszycie, robicie sensację, a jednej pożytecznej informacji doczekać się nie mogę: uszkodziłem oponę, do kogo mogę zgłosić roszczenia.

 • pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 19:21 ~pablo

  Kiedyś dostałem kamyczkiem w szybę, tak że pękła. Zatrzymałem się, popatrzyłem na drogę i zobaczyłem, że cały pas przeciwny jest zasypany kamyczkami. Zadzwoniłem po Policję. Po pierwsze nie bardzo chcieli przyjechać, jak już przyjechali, to powiedzieli, że niepotrzebnie ich wzywałem. Pokazałem jezdnię zasyfioną kamieniami (ewidentnie nieposprzątane po świeżo zakończonym remoncie), odpowiedzieli, że to nic nadzwyczajnego - na drodze różne rzeczy mogą leżeć. Poprosiłem o ustalenie kto wykonywał remont i czy miał ubezpieczenie od prac, było im bardzo nie na rękę ale spisali jakiś protokół. Po miesiącu dostałem pismo, że sprawcy nie wykryli. Ja ich nawet nie prosiłem o wykrycie sprawcy (tego spod którego koła odprysnął kamień), chodziło o całkowicie zasyfioną drogę po remoncie. Dlaczego to piszę? Bo w tej podobnej sprawie nikt niczego nie dojdzie. Policja nawet się tym nie zajmie. Każdy będzie pokrywał straty sam.

 • benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 19:05 ~benek

  Trzeba było kupić opony odporne na blaszki. Hehe.

 • skadu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 18:57 skadu

  ewa~ewa

  Jakis "mądry" wulkanizator !!! Interes słab się krecił wiec blaszki poszły w ruch

  Poważne oskarżenie...

 • skadu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 18:54 skadu

  ewa~ewa

  Jakis "mądry" wulkanizator !!! Interes słab się krecił wiec blaszki poszły w ruch

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »