Informacje

26.01.2015 09:55 prace na Wołoskiej i Marynarskiej

Biurowe zagłębie w sercu remontów. Tramwaje nie dojadą na Służewiec

SERWISY:

Od marca pasażerowie linii 17 nie dojadą do zagłębia biurowców na Służewcu. Przebudowa ulicy Wołoskiej zablokuje torowisko na wysokości ul. Woronicza. To jednak nie koniec utrudnień. Od wakacji do pętli Służewiec nie dojedzie żaden tramwaj - informuje "Gazeta Stołeczna".

O tym, że prace przy poszerzeniu ulicy Wołoskiej spowodują wyłączenie torowiska na kilka miesięcy, pisaliśmy w listopadzie.

Teraz "Gazeta Stołeczna" podaje szczegóły utrudnień. Duże i dające się we znaki utrudnienia na pasażerów tramwajów, którzy codziennie dojeżdżają do biur na Służewcu, czekają już od marca.

Bez tramwajów

Jak informuje gazeta, zablokowane będzie torowisko na ul. Wołoskiej od strony centrum. Tramwaje, jadące od Dworca Centralnego, będą dojeżdżać tylko do pętli Kielecka. Do zagłębia "białych kołnierzyków" będzie można jedynie dojechać innymi tramwajami ul. Woronicza, od strony stacji Wierzbno.

W tym czasie drogowcy na skrzyżowaniu ulic Wołoska i Woronicza wybudują dodatkowe tory, którymi tramwaje będą skręcać do zajezdni przy ul. Woronicza.

To jednak nie koniec zmian. W wakacje zamknięte ma być torowisko na ul. Woronicza przed ul. Wołoską. Wtedy żaden tramwaj nie dojedzie na Służewiec. Do dyspozycji pasażerów udostępniona zostanie komunikacja zastępcza, ale jej szczegółów miasto na razie nie podaje. Jak pisze "Stołeczna", linia 17 kursować będzie Wołoską od centrum, ale skręcać będzie do zajezdni przy ul. Woronicza, gdzie zawróci.

Zmiany dla kierowców

Ze zmianami w organizacji ruchu muszą liczyć się także kierowcy.

Jak informuje "Gazeta", Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych już niebawem planuje utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu Wołoskiej z Racławicką i ul. Odyńca. Jak informowaliśmy w listopadzie, w tym miejscu powstanie rondo. Na czas jego budowy drogowcy zwężą  ul. Racławicką od strony al. Żwirki i Wigury. Do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

Ponadto ul. Odyńca w najbliższych dniach stanie się jednokierunkowa. Ruch odbywać się będzie tylko w kierunku al. Niepodległości.

Według gazety w maju, po wykonaniu połowy ronda, jezdnia ma być przełożona, ale zwężenia pozostaną.

Przebudowa dużego skrzyżowania ulic Wołoskiej i Woronicza wiąże się także z utrudnieniami. Jak jednak uspokaja w rozmowie z gazetą Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID, przejazd przez skrzyżowanie "zostanie utrzymany, choć z pewnymi ograniczeniami".

Przełożenie ruchu na nową nitkę Wołoskiej zaplanowano na drugi kwartał tego roku. Wtedy rozpocznie się remont starej jezdni.

Bez wąskiego gardła

Przebudowa ulicy Wołoskiej ma na celu zlikwidowanie wąskiego gardła pomiędzy ul. Wiktorską a ul. Konstruktorską. Ulica na całej długości będzie miała po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z ulicą Woronicza, a na skrzyżowaniu z ul. Racławicką i ul. Odyńca powstanie rondo.

Wydzielone zostanie także torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza oraz wybudowana zostanie pętla tramwajowa. Powstaną: chodniki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie jezdni, kanalizacja deszczowa, znaki i monitoring.

Koniec inwestycji zaplanowano na luty 2016 roku. Miasto zapłaci za nią 81,7 mln zł.

O utrudnieniach rozmawialiśmy w listopadzie z rzeczniczką ZMID.

Biurowe zagłębie w sercu remontów

To nie jedyne utrudnienia, które czekają na warszawiaków w rejonie zagłębia biznesowego. Jak pisaliśmy w planach drogowców na ten rok, jest również przebudowa ulicy Marynarskiej. Inwestycja ma na celu poszerzenie ulicy od węzła Marynarska do ul. Rzymowskiego.

- W tym roku ogłosimy przetarg na uaktualnienie projektu między innymi o uzgodnienia z poszczególnymi inwestycjami oraz budowę. Planujemy, że pierwsze prace ruszą jeszcze w tym roku - mówiła wówczas Gajewska. - W ramach prac ulica Marynarska zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu w obu kierunkach. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt. W rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych - wymieniła rzeczniczka.

Jak dowiedziała się gazeta, nie obejdzie się także bez przerywania ruchu tramwajów. Według informacji dziennikarzy, trzeba przesunąć tory, by zrobić miejsce na szersze jezdnie i nowy kanał ciepłowniczy. Utrudnienia mają rozpocząć się w 2016 lub 2017 roku.

su/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zdegustowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2015 23:18 ~zdegustowana

  wszystkie utrudnienia: brak MŁ, niedrożny most Śląsko-Dąbrowski( pomimo otwarcia linii metra), zamykanie mostu poniatowskiego, brak inteligentnej sygnalizacji świtlnej po unieruchomnieniu mostu itp itd- koszmar; za nasze podatki!!! ja z Wawra nie mam dojazdu do pracy komunikacją ( 3 przesiadki; 1,5h min) , autem też się nie da; to jest komedia, dziwią się, żę PO otrzymuje czerwone kartki podczas wyborów?!tak dalej a nikogo z elity władzy przez długo nie zobaczymy na stołkach

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2015 08:00 ~Mirek

  Na ul.Wołoskiej panowie "dyrektorzy" pracują tylko do godz.16.oo.Sobota ,niedziela wolne.Zarząd dróg potrafi tylko utrudniać poruszanie się w tych okolicach.

 • Krzysztof z Bemowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 21:01 ~Krzysztof…

  Przebudowę prowadzi ta sama (przepraszam za wyrażenie) firma, co rozgrzebała latem Powstańców Śląskich. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2014 i miała skończyć do końca października 2014. Do tej pory nie jest skończona, tramwaj jeździ, błoto dookoła ma się świetnie, ulica zamknięta, Bemowo zakorkowane. Mordorowi, Mokotowowi i mieszkańcom domów jednorodzinnych przy Wołoskiej serdecznie współczuje. Marnie to wygląda.

 • matthew84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2015 08:48 ~matthew84  Rusław~Rusław

  Tych z korporacji nie stać na paliwo, że muszą dojeżdżać tramwajami? Śmieszne? Ludzie bezdomni głodują, a oni wyrzucają kasę na zabawki dla bogaczy.
  nick~nick


  Spróbuj tam przyjechać i zaparkować pomiędzy 8 a 16. Jak gdzieś się zatrzymasz to będziesz dymał 2 kilometey na piechotę do mordoru. Autentyk!
  Jasne bo w korporacjach sami bogacze pracują. Gdzie ty człowieku żyjesz?
  ggg~ggg


  Niektórzy mają jakieś dziwne przeświadczenie, że pracownicy korporacji Boga za nogi złapali i tysiące zarabiają ;)


 • urbanista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 15:44 ~urbanista


  Kaczek~Kaczek

  a kiedy zostanie połączona ulica Żwirki i Wigury z Woronicza, ten przejazd znacznie by poprawił komunikacje i odkorkował resztę dojazdów. Moim zdaniem powinni, wpierw poczynić tą inwestycje przed ruchami na wołoskiej, było by jak uciekać z korków, jakie się będą tworzyć w tym rejonie...
  Armagedon~Armagedon

  Zapewne nigdy, Marina Mokotów skutecznie blokuje inwestycję.

  Ciekawe czy uda im się zablokować trasę N-S?

 • Armagedon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2015 06:31 ~Armagedon

  Kaczek~Kaczek

  a kiedy zostanie połączona ulica Żwirki i Wigury z Woronicza, ten przejazd znacznie by poprawił komunikacje i odkorkował resztę dojazdów. Moim zdaniem powinni, wpierw poczynić tą inwestycje przed ruchami na wołoskiej, było by jak uciekać z korków, jakie się będą tworzyć w tym rejonie...

  Zapewne nigdy, Marina Mokotów skutecznie blokuje inwestycję.

 • Justyna K

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 10:30 ~Justyna K

  przebudowy są po to żeby w efekcie nie stać w korkach w tym wąskim gardle. A komunikacja miejską jeździ większość bo gdzie niby mają zaparkować samochód skoro miejsc parkingowych wystarcza tylko dla zarządu i kardy managerskiej...

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 21:11 ~olo

  hej dla tych co narzekają na koszmar dojazdowy do Mordoru....mam dla was wiadomość.....od lipca przeprowadza się do Mordoru cała dyrekcja Poczty Polskiej....cos około 1500 osób......oj będzie zabawa...będzie się działo.....nocy na powrót będzie mało.....pozdrawiam.

 • Kaczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 08:04 ~Kaczek

  a kiedy zostanie połączona ulica Żwirki i Wigury z Woronicza, ten przejazd znacznie by poprawił komunikacje i odkorkował resztę dojazdów. Moim zdaniem powinni, wpierw poczynić tą inwestycje przed ruchami na wołoskiej, było by jak uciekać z korków, jakie się będą tworzyć w tym rejonie...

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2015 19:15 ~Pawel


  słoik~słoik

  Co za geniusz wpadł na to żeby budować tam rondo?? Ten enżynier ruchu to chyba za świniaka dyplom dostał
  WTF~WTF


  Za co dostał dyplom?

  Za świniaka. Kiedyś łojcowie przyszłych entelygentów z awansu społecznego przywozili profesorom na przykład ćwiartkę prosiaka własnego chowu, żeby profesor mógł przeżyć, a student miał łatwiej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »