Informacje

07.09.2013 08:10 Kibice Hutnika oskarżają policję

"Bili i kazali się rozebrać". Kibice Hutnika oskarżają policję

SERWISY:

Grupa kibiców Hutnika Warszawa oskarża policję o brutalną interwencję po meczu ligi okręgowej. Jeden z nich został pobity, a dwóm nieletnim policjanci mieli rozkazać rozebrać się do naga i robić przysiady. Stróże prawa odpierają zarzuty i twierdzą, że grupę zatrzymali, bo ta mogła szykować się na tzw. ustawkę.

- Po zakończonym meczu grupa kibiców została napadnięta przez funkcjonariuszy. Zostali bezpodstawnie zatrzymani i bezpodstawnie została wobec nich użyta przemoc – tak adwokat Dominika Daniluk opisuje wydarzenia, do których doszło ostatniego dnia sierpnia w Otwocku.

Na stadionie przy ulicy Wspaniałej KS Vulcan Wólka Mlądzka w meczu ligi okręgowej zagrała z Hutnikiem Warszawa. Z Bielan przyjechało 30 kibiców. Po meczu 12 z nich (siedem osób w wieku 13-18 lat i pięć osób dorosłych) leśną drogą ruszyło w kierunku przystanku podmiejskiego autobusu.

Wtedy miało dojść do konfrontacji policji z fanami stołecznej drużyny.

- Było to w połowie drogi. Ktoś z chłopaków ode mnie krzyknął, że policja jedzie. Nagle z radiowozu wyskoczyło dwóch policjantów i zaczęli krzyczeć nie uciekajcie, bo was poszczujemy psami. Wszyscy stanęli. Ja tylko się zapytałem, dlaczego zostaliśmy zatrzymani, wtedy uderzono mnie w twarz. Padłem i zaczęli do mnie podbiegać inny policjanci. Uderzano mnie pałkami zwykłymi i teleskopowymi, w ruch poszedł także paralizator. Leżałem cały czas na ziemi, jeden policjant podszedł i gazem łzawiącym po oczach mnie potraktował – opisuje Piotr, kibic Hutnika.

"Kazali się nam rozebrać"

Całemu zdarzeniu przyglądali się niepełnoletni kibice. - Policja zauważyła, że cały czas spoglądamy. Zaczęli nas przeszukiwać. Dwóm osobom kazali zdjąć spodnie i majtki. Policjant kazał tym osobom robić przysiady. Cały czas nas wyzywano i musztrowano – relacjonuje Damian (18 lat), który później wziął pod opiekę wszystkich małoletnich.

Inny dodaje: - Jak ktokolwiek się spojrzał to kazali stać sztywno i nie patrzeć. Ja dostałem delikatnie w twarz za to, że się spojrzałem, a moi koledzy dostali w miejsca intymne – opisuje Kamil (16 lat).

Policja dwie osoby odwiozła na otwocką komendę. Tam badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu: Dariusz G. miał ponad dwa promile, jego kolega Piotr Ch. prawie dwa promile. Pozostałe osoby były trzeźwe.

Na obdukcji w szpitalu u Dariusza G. lekarz stwierdził otarcie okolicy lewej skroni. U drugiego liczne krwiaki i siniaki na pośladkach oraz tylnej części lewego uda. Policja przyznaje, że mogły one powstać w wyniku obezwładnienia.

Ch. kilka godzin po wypuszczeniu z komendy udał się do lekarza sądowego na wykonanie kolejnej obdukcji. Tak okazało się, że ma jeszcze dodatkowo: zasinienie oczu, bolesność w lewym barku i stłuczenie stawu łokciowego.

Lekarz na końcu stwierdza: - Obrażenia doprowadziły do rozstroju zdrowia w rozumieniu art. 156 par. 1 kodeksu karnego. Do stwierdzonych obrażeń mogło dojść w warunkach i okolicznościach podanych przez badanego.

Kontrola komendanta

Historia opisana przez kibiców, szerokim echem odbiła się w internecie. Chętnie udostępniają ją kolejne osoby na popularnym serwisie społecznościowym. Relacja cytowana jest również przez kibicowskie portale.

W poniedziałek stołeczny komendant wszczął postępowanie wyjaśniające.

- Staraliśmy się odtworzyć dokładny przebieg zdarzenia. Było to sprawdzenie całej dokumentacji, którą policjanci sporządzali po przeprowadzeni interwencji – zapewnia Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy KSP.

I dodaje: - Nie potwierdziły się informacje dotyczące wulgaryzmów ze strony policjantów i nie potwierdziły się podczas naszej kontroli zarzuty nakazania dwóm osobom małoletnim rozebrania oraz bicia ich.

Rzecznik stołecznego komendanta twierdzi również, że otwocka policja nie ma na wyposażeniu pałek teleskopowych i paralizatorów.

Policja przedstawia swoją wersję wydarzeń. Według niej, sam mecz miał przebiegać spokojnie i zabezpieczało go tylko dwóch funkcjonariuszy. To właśnie ich zaniepokoiło to, co stało się po zakończonym spotkaniu.

- Zobaczyli grupkę osób oddalających się w kierunku lasu. Z rozmów, jakie były tam prowadzone policjanci wywnioskowali ze mogą mieć do czynienia z próbą tzw. ustawki. Policjanci wezwali wsparcie z komendy powiatowej – tłumaczy Mrozek.

Ustawka?

Jak dodaje, wcześniejsza wiedza operacyjna nie wskazywała, aby mogło tego dnia dojść do ustawki.

- Te osoby, które udały się do lasu zostały wylegitymowane. Było tam siedem osób w wieku o 13 do 16 lat oraz pięść osób dorosłych. Cała interwencja sprowadziła się do dwóch osób. Jeden z nich wygrażał policjantom, drugi nie chciał się wylegitymować. Zostali oni zatrzymani. W stosunku do jednego z nich policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Była to pałka służbowa i siła fizyczna. Pozostałe osoby zachowywały się normalnie i nie stwarzały problemów – precyzuje Mrozek.

Dariusz G. został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym. Piotr Ch. usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza.

Kibic podpisał wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jego obrończyni zapowiedziała, że wniosek będzie wycofany.

- Pan Piotr przyznał się do stawianego mu zarzutu, jednak uczynił to pod presją policjantów. Pan Piotr w chwili przyznawania się do stawianych mu zarzutów nie był doinformowany, że do postępowania został zgłoszony adwokat. Kiedy ja ustalałam szczegóły postępowania i godzinę przesłuchania mojego klienta w charakterze podejrzanego nie dostałam tych informacji, tak, aby w szybki sposób interweniować w tej sprawie – wyjaśnia adwokat.

Jak dodała, do prokuratury w Otwocku zostało złożone zawiadomienia o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy.

bf//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2016 22:03 ~Janusz

  Brawo policja - ostro jechać z takimi ,,niewiniątkami'' bo to bydło wyrostków tak się rozwydrzyło że tylko lać to gdzie popadnie skoro w domu ojciec i matka nie mają parcia aby jego wychować na prawego Polaka.

 • buf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 13:10 ~buf

  Za dużo gazet czytasz. Burd na stadionach nie ma od dawna. Media każdego bandziora z ulicy nazywają na wszelki wypadek kibolem bo to ładniej propagandowo brzmi. Sutenerstwo to chyba Ty.

  łubudubu~łubudubu

  A burdy na stadionach , porachunki na ulicach , ustawki w lasach , handel prochami , sutenerstwo , rozboje i inne świętości to tylko wymysł mediów. ZEJDZ NA ZIEMIE PRACOWNIKU UBEZPIECZALNI BO NARAZIE BUJASZ W OBŁOKACH z tymi chwalebnymi czynami kiboli. Gorszych głupot dawno nie czytałem o ich świetościach.

  ps. a na kolanach na pielgrzymke to te swiętoszki też chodzą???

 • bleee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 10:41 ~bleee

  Mój chłopak też dostał od policjantów bo śmiał się zapytać tajniaka "Gdzie ma odznakę", oślepł od gazu na 2 godz, pobito go i zabrano na izbę wytrzeźwień (z 1 promilem alkoholu). A teraz fakturka z 250zł do zapłaty, stłuczenie organów wewnętrznych na wysokości mostka oraz kilka siniaków...
  Widać po wypowiedziach, kto sam nie dostał za darmo od "stróży prawa" albo nikogo takiego nie zna. Ale spokojnie - na kazdego przyjdzie czas...

 • łubudubu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2013 23:21 ~łubudubu

  Olek_skl ~Olek_skl  Pracuje uczciwie w firmie ubezpieczeniowej, nie zarabiam kokosów bo w końcu jest to praca w jednej z korporacji ale na życie codzienne mnie stać i nie muszę kombinować! I nie łamię prawa w porównaniu z bandytami w mundurach, a co do kibolstwa to jestem zaangażowwany w pomoc jednemu z domów dziecka i gdyby nie Ci "kibole" to nie wiem czy kto kolwiek by się interesował pomocą. Zbierają zabawki, słodycze, przybory szkolne a ostatnio odmalowali je ze swoich prywatnych zbiórek, więc może więcej optymizmu a nie wyciągnie wnowsków z tego co Ci media przedstawią!


  A burdy na stadionach , porachunki na ulicach , ustawki w lasach , handel prochami , sutenerstwo , rozboje i inne świętości to tylko wymysł mediów. ZEJDZ NA ZIEMIE PRACOWNIKU UBEZPIECZALNI BO NARAZIE BUJASZ W OBŁOKACH z tymi chwalebnymi czynami kiboli. Gorszych głupot dawno nie czytałem o ich świetościach.

  ps. a na kolanach na pielgrzymke to te swiętoszki też chodzą???

 • Olek_skl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2013 15:19 ~Olek_skl


  Olek_skl~Olek_skl

  odpowiem Ci na Twój komentarz:" poznasz głupigo po śmiechu jego" masz dobrobyt to się ciesz nie dostałeś od policji to się ciesz ale jest dobre powiedzenie "przyjdzie kryska na matyska" a sam będziesz się wyżalał gdzie się da jak to bestialsko zostałeś potraktowany przez tych co mają chronić prawo, Obym Cię tylko wcześniej poznał a sam napiszę "Kurde , popłakałem się . Takie ciężkie czasy nadeszły ;("
  ojojoooj~ojojoooj

  A może weź się do uczciwej roboty i nie kombinuj , że ktoś coś za ciebie wykona. I nie łam prawa to nie będziesz musiał bać się tej niesprawiedliwej służby !!!! Co za poplecznicy kibolstwa !!!!


  Pracuje uczciwie w firmie ubezpieczeniowej, nie zarabiam kokosów bo w końcu jest to praca w jednej z korporacji ale na życie codzienne mnie stać i nie muszę kombinować! I nie łamię prawa w porównaniu z bandytami w mundurach, a co do kibolstwa to jestem zaangażowwany w pomoc jednemu z domów dziecka i gdyby nie Ci "kibole" to nie wiem czy kto kolwiek by się interesował pomocą. Zbierają zabawki, słodycze, przybory szkolne a ostatnio odmalowali je ze swoich prywatnych zbiórek, więc może więcej optymizmu a nie wyciągnie wnowsków z tego co Ci media przedstawią!

 • NoComment

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2013 13:14 NoComment

  "...- Zobaczyli grupkę osób oddalających się w kierunku lasu..." a dalej "..Dariusz G. został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym.."
  MOJE PYTANIE: czy w las to miejsce publiczne? Pytam bo nie wiem jak to jest.

 • zwierz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2013 13:11 ~zwierz

  zajrzj do mapy warszawiaku z Ursynowa

  [/cytat_1655346]
  1) To było pięć lat temu, 2) Ulica nazywa się Sosnowskiego, 3) Jeżeli kopali, to widocznie mieli jakiś powód, 4) jeżeli tak cię razi zachowanie policjantów, to nie miej potem pretensji, jak na Ursynowie wrzaskliwe dresy wejdą ci na głowę.
  [/cytat_1655389]

 • ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2013 12:56 ~ona

  A ja pracuję uczciwie, na życie mi starcza, nie narzekam, prawa nie łamię a nieprzyjemności ze strony mundurowych miałam. I jakie jest na to wytłumaczenie?

  Atakowi propagandy należy stawiać czoło dzielnie!!!

 • Tron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2013 12:05 ~Tron


  yin~yin

  To nie Policja tzlko nadal MILICJA I ZOMO pieprzone PRL+e yomo zyadnej ymianz tylko nazwa sie zymienila!!!!!!!!!
  mieszko~mieszko

  A ja myślę ,że to nawet średniowiecze albo jeszcze gorzej !!!! Ty nawet w ojczystym języku pisać nie potrafisz!!!

  ps.A dla mundurowych , WIELKI SZACUNEK!!!


  Ctrl*Shift mu si wcisnął a Ty już rozpaczasz. Tu raczej trzeba się nauczyć pisać bezwzrokowo i znać wingrozę.

 • ojojoooj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2013 12:03 ~ojojoooj

  Olek_skl~Olek_skl

  odpowiem Ci na Twój komentarz:" poznasz głupigo po śmiechu jego" masz dobrobyt to się ciesz nie dostałeś od policji to się ciesz ale jest dobre powiedzenie "przyjdzie kryska na matyska" a sam będziesz się wyżalał gdzie się da jak to bestialsko zostałeś potraktowany przez tych co mają chronić prawo, Obym Cię tylko wcześniej poznał a sam napiszę "Kurde , popłakałem się . Takie ciężkie czasy nadeszły ;("

  A może weź się do uczciwej roboty i nie kombinuj , że ktoś coś za ciebie wykona. I nie łam prawa to nie będziesz musiał bać się tej niesprawiedliwej służby !!!! Co za poplecznicy kibolstwa !!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »