Informacje

14.05.2016 16:19 Sprzedaż ruszyła w sobotę

Bilety za 400 groszy.
Długie kolejki do teatrów

SERWISY:

Teatr Powszechny, Kwadrat, Ateneum i dziewięć innych placówek zapraszają na swoje spektakle za jedynie 400 gorszy. Wszystko z okazji Dnia Teatru Publicznego. W sobotę ruszyła sprzedaż biletów.

Świętowanie II Dnia Teatru Publicznego odbędzie się 21 maja w teatrach w całym kraju. Sprzedaż biletów w specjalnej cenie 400 groszy jest nawiązaniem do 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare'a. W ubiegłym roku cena wynosiła 250 groszy i odnosiła się do rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce.

12 stołecznych teatrów

W akcji "Bilet za 400 groszy" bierze udział dwanaście teatrów warszawskich. Publiczność będzie mogła zobaczyć m.in.  takie spektakle jak: "Godzina spokoju" w Teatrze Kwadrat, "Twoje i moje" w Teatrze Ateneum, "W imię Jakuba S.", "Red" i "Obrzydliwcy" w Teatrze Dramatycznym, "Kotka na gorącym blaszanym dachu" w Teatrze Powszechnym, "Hamlet" w Teatrze Współczesnym, "Tajemniczy klient" w Teatrze Ochoty czy "Król Lear" w Teatrze Polskim.

Pełną listę i tytuły spektakli, które zostaną wystawione 21 maja można znaleźć na stronie Instytutu Teatralnego, organizatora całego wydarzenia.

Długie kolejki

Sprzedaż biletów ruszyła w sobotę. Jest prowadzona w kasach poszczególnych teatrów, które biorą udział w akcji. Przed jeden z nich około godziny 11.30 udał się reporter TVN24 Łukasz Wieczorek. Jak informował, na miejscu zastał długą kolejkę, w której stało około 100 osób.

- Dostęp do kultury jest szalenie ważny. Są całe rzesze osób wykluczonych z kultury ze względów ekonomicznych, ceny biletów dla wielu bywają barierą nie do pokonania. Cieszę się z tak licznego udziału warszawskich teatrów w akcji, bo to zaproszenie dla widowni, której bardzo potrzebujemy – mówi dyrektor miejskiego biura kultury Tomasz Thun-Janowski.

- Mam nadzieję, że wizyty w teatrach będą nie tylko promocją sztuki, ale także początkiem dobrego dialogu i zachętą do częstego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych – dodał.

90 teatrów w całej Polsce

W całej Polsce do akcji "Bilet za 400 groszy" przyłączyło się 90 placówek z 39 miast.

- Zależało i zależy nam na tym, aby widzowie przypomnieli sobie, także symbolicznie, którędy wiedzie droga do teatru oraz aby dla wszystkich "droga do biletu" była podobna - tłumaczy Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, pomysłodawcy i koordynatora akcji. - W ubiegłym roku bilety sprzedawały się błyskawicznie. Obserwowaliśmy pospolite ruszenie do teatru: na to liczymy także w tym roku - dodaje.

Jak zaznacza, celem akcji jest nie tylko uczczenie Dnia Teatru Publicznego. Organizatorzy chcą też zwrócić uwagę, że bez finansowego wsparcia z publicznych pieniędzy polski teatr publiczny nie mógłby istnieć.

O AKCJI "BILET ZA 400 GROSZY" CZYTAJ TAKŻE NA TVN24.PL

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mila

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2016 08:14 ~mila

  Zdzisław Dyrman zasadniczo~Zdzisław Dyrman zasadniczo

  W życiu bym do teatru nie poszedł!

  Dobrze, żw w niecie możesz zabłysnąć

 • Zdzisław Dyrman zasadniczo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2016 16:49 ~Zdzisław…

  W życiu bym do teatru nie poszedł!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »