Informacje

05.03.2012 13:40 będą nowe biletomaty

Bilet z automatu
zamiast od kierowcy

SERWISY:

Zarząd Transportu Miejskiego chce, żeby nowe automaty z biletami, które będą montowane w pojazdach komunikacji miejskiej, zastąpiły sprzedaż biletów u kierowców.

Jak potwierdza Igor Krajnow, rzecznik ZTM, nowe automaty będą pojawiać się systematycznie w komunikacji miejskiej. Pytany, kiedy zostanie zakończy się sprzedaż biletów przez motorniczych i kierowców, na razie nie podaje konkretnego terminu.

Bilety pojazdowe

Nowe urządzenia do sprzedaży biletów nie będą tak duże jak te, które zamontowane są w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej czy w nowych tramwajach.

- Kupimy w nich jeden rodzaj biletu - pojazdowy: ulgowy lub normalny informuje Krajnow. - Bilet będzie obowiązywać tylko w tym środku transportu, w którym zostanie zakupiony, przez 120 minut. Nie trzeba będzie go kasować - dodaje.

Nowy rodzaj biletu został wprowadzony do taryfy podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2012 20:31 ~Waw

  ~koli52
  1) Kierowca autobusu nie ma obowiązku sprzedać biletu jeśli ma tak duże opóźnienie. W bilet lepiej się zaopatrzyć wcześniej i nie mieć pretensji do kierowcy.
  2) Nie wiem czemu, ale warszawscy kierowcy są bardzo leniwi pod względem opuszczania podłogi autobusu, jak również otwierania przednich drzwi. Odwracają głowę w drugą stronę i udają, że ich nie ma w kabinie. Bywam dość często w Berlinie, gdzie kierowcy opuszczają podłogę na każdym przystanku bez względu na to czy na przystanku stoi matka z dzieckiem w wózku czy nie, Nie stają jak święte krowy kilkadziesiąt centymetrów od krawężnika tak, by starsza pani musiała się nieźle nagimnastykować podczas wsiadania. Cóż... inna kultura!

  Wracając do biletów i sprzedaży u kierowców. Skoro brak biletu u kierowcy lub brak możliwości zakupu w przypadku opóźnienia nie zwalniają pasażera od odpowiedzialności za jazdę na gapę, to uważam, że sprzedaż taka jest bez sensu. Stwarza to tylko nieprzyjemne sytuacje, np. wzajemne pretensje między kierowcą a pasażerem, któremu kierowca odmawia sprzedaży biletu. Po co psuć nerwy zarówno pasażerowi jak i kierowcy?

 • koli 52

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2012 10:51 ~koli 52

  a tak apropo nie jechałam sama

 • koli 52

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2012 10:49 ~koli 52

  do Koń w kieracie
  naciskam tylko nasi kierowcy nie chcą oruszczać nie wszyscy oczywiście

 • Koń w kieracie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2012 07:39 ~Koń w kieracie

  DO KOLI 52
  Szanowna mamusiu,w autobusach jest taki przycisk niebieski, usytuowany w miejscu przeznaczonym dla waszych pojazdów i do cholery jasnej,wystarczy go wcześniej wcisnąć,a kierowca opuści Wam i 10 razy autobus,tylko go wciskajcie!!! A w bilecik(jeśli planujesz podróż z dziećmi)to zaopatruj się wcześniej,bo kierowca nawet jeśli będzie 3 minuty opóżniony to ci niesprzeda,tak jest napisane na informacji naklejonej na drzwiach kierowcy.Z drugiej strony troszke dziwne zachowanie matki,zostawiającej wózek z dzieckiem i pedzenie przez cały autobus do kierowcy!!

 • koli52

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2012 01:19 ~koli52

  w niedziele jechałam z moimi 2 synkami autobusem 517 z blue city i chciałam kupic bilet a pan kierowca powiedział ze on mi biletu nie sprzeda bo ma 16 minut opuznienia przepraszam bardzo ale co mnie to obchodzi i tak apropo do kierowcow autobusów opuszczajcie te autobusy jak widzicie matki z wózkami i naprawcie te automaty do biletów!

 • itsok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2012 23:47 ~itsok

  Nie bardzo rozumiem, czemu we Wrocławiu mozna w chyba w każdym pojeździe komunikacji miejskiej kupić bilet w biletomacie dowolnego rodzaju, zapłacić kartą, gotówką, a z Warszawy urzędasy robią tylko większą wiochę

 • Waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2012 22:41 ~Waw

  N"o jasne, regulować kartą rachunek na 3 zł!!! No doprawdy, przedni pomysł, burżuju!!! "

  No i co takiego? Wiele razy płaciłem 2 zł za bilet 20-minutowy kartą. Nie bardzo rozumiem co w tym dziwnego? Skoro w biletomatach na przystankach można tak płacić to nie widzę powodów by w automatach, które będą w tramwajach i autobusach miałoby być inaczej.

 • mihau

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2012 22:36 ~mihau

  Dzisiejszy poranek - godzina 9. Wysiadam z autobusu na przystanku Berezyńska, aby przesiąść się do tramwaju bo korek jak zwykle straszny w tamtym miejscu. Podchodzę do biletomatu, wybieram bilet i chcę zapłacić. Automat nie chce przyjąć monet (lufcik był zablokowany). Idę na przystanek z myślą, że kupię go w tramwaju. Podjeżdża stary szrot na linii 9 z napisem "Zjazd do zajezdni Praga". Nie pasuje - skręca w Al. Zieleniecką. Podjeżdża 24 również z napisem "Zjazd do zajezdni Wola", ale nie ma biletomatu. Podjeżdża nowy przepiękny Swing na linii 9. Numer taborowy to bodajże 3167 czy 3162. Podchodzę do automatu, a na nim napis "Przepraszamy, biletomat nieczynny". Nosz kur...
  Wysiadłem na przystanku Rondo Waszyngtona i tam kupiłem dopiero bilet do Centrum. Zmarnowane 15 minut. BRawo ZTM!!!
  Ciekawe co bym powiedział, jak na tym odcinku złapał mnie "kanar". Dodam, że tramwaj był tak zapchany, że nie doszedłbym do kabiny motorniczego kupić bilet.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2012 22:29 ~warszawiak

  Ale stolica to szczególne miasto,większość ludzi to jak by z innej bajki.Na wsi nie ma biletów w GS dlatego kupował bilet w PKSie,uważa że tu jest tak samo.To i tak się nie zmieni,zawsze będą zawracać 4 litery kierowcy o bilet.

 • Maneater

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2012 22:23 ~Maneater

  mmm~mmm

  Oczywiście kartą nie będzie można płacić, bo po co.  No jasne, regulować kartą rachunek na 3 zł!!! No doprawdy, przedni pomysł, burżuju!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »