Informacje

11.11.2012 18:55 poleciały race i kamienie

Bijatyka na Marszałkowskiej.
24 osoby ranne

SERWISY:

W czasie Marszu Niepodległości doszło do starć zamaskowanych chuliganów z policją. W sumie poszkodowane zostały 24 osoby, w tym ośmioro policjantów. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej i gazu pieprzowego. Do jednostek policji zostały doprowadzone 132 osoby.

- W kierunku policjantów poleciały race i kamienie - relacjonował około godz. 16.00 z miejsca zdarzenia Bartosz Andrejuk, reporter tvnwarszawa.pl.

- Straż marszu nie miała nad zamaskowanymi chuliganami żadnej kontroli. Ich duża grupa odłączyła się od marszu ignorując okrzyki: "nie wyprzedzać, nie wyprzedzać", wysforowała się do przodu i na wysokości ul. Żurawiej zaatakowała policję - dodał.

Funkcjonariusze starali się oddzielić chuliganów od pozostałych uczestników marszu. Sporą grupę skierowali w ul. Żurawią. Tam pod ministerstwem rolnictwa próbowali otoczyć grupę mężczyzn skandujących: "Ole, ole, to my kibole". Doszło do szarpaniny.

Po kilkunastu minutach policja, najwyraźniej nie chcąc doprowadzać do konfrontacji, pozwoliła wrócić grupie na ul. Marszałkowską.

 

"Zamaskowani ludzie"

Według jednego z organizatorów marszu, prezesa Młodzieży Wszechpolskiej Roberta Winnickiego, do burd doszło, gdy pojawiło się kilku zamaskowanych ludzi, którzy nie chcieli się wylegitymować. Jak dodaje, to oni zaatakowali kordon policji.

Podobnie początek zamieszek opisuje Mariusz Sokołowski, rzecznik policji. Według niego, grupa chuliganów pojawiła się na czele pochodu. Obrzucono policjantów racami, kamieniami, koszami na śmieci. Policja użyła broni gładkolufowej i gazu pieprzowego.

- Sytuacja jest już opanowana - powiedział około godz. 17.00 na antenie TVN24 Sokołowski. Jak dodał, po rozmowach z organizatorem marszu policja pozwoliła go kontunuować.

- Nie został jeszcze zdelegalizowany. Ale wszystko musi być zgodne z prawem. Organizator został poinformowany, że inicjatorzy, to w świetle prawa uczestnicy tego marszu i musiał nam dać gwarancję, że będzie spokój - dodał.

24 rannych, 132 doprowadzonych do jednostek policji

Do jednostek policji zostały doprowadzone 132 osoby. - Wśród zatrzymanych są osoby, które odpowiedzą m.in. za czynną napaść na funkcjonariuszy i niszczenie mienia - poinformował wieczorem rzecznik policji. Jak dodał, osoby zatrzymane są przesłuchiwane, funkcjonariusze ustalają ich tożsamość. Potem zapadnie decyzja o ewentualnym przedstawieniu zarzutów.

W sumie poszkodowane zostały 24 osoby, w tym ośmioro policjantów. - Szeć osób trafiło do szpitali - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały. Ucierpiał też dziennikarz TVP, któremu zniszczono sprzęt.

Wcześniej do starć z policją doszło również na ul. Grzybowskiej.

Wyruszyli z ronda Dmowskiego

Marsz Niepodległości wyruszył z ok. 30 minutowym opóźnieniem. Po godz. 15.30 z ronda Dmowskiego w Warszawie wyruszyły wozy z nagłonieniem, dając sygnał do rozpoczęcia marszu. Uczestnicy mieli kilkunastometrową biało-czerwoną flagę. Na transparentach widać było portrety Romana Dmowskiego oraz nazwy Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Odwody policji przemieszczały się równolegle do marszu sąsiednimi ulicami.


PAP/ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 15:17 ~Anty

  KAPITAN~KAPITAN

  08:06 ~dfgdf

  veteran~veteran
  ..... Walczyć nie potrafią i żyją jak te nieświadome durne barany.
  Dziś prawdziwych partyzantów już nie ma.
  NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO SIE CIESZE ZE ZAPIEPRZASZ NA MOJA POLICYJNA EMERYTURKE

  Nie ciesz się. Kiedy naród wreszcie naprawdę wyjdzie na ulice to przyjdziemy i po ciebie...

 • Anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 15:17 ~Anty

  KAPITAN~KAPITAN

  08:06 ~dfgdf

  veteran~veteran
  ..... Walczyć nie potrafią i żyją jak te nieświadome durne barany.
  Dziś prawdziwych partyzantów już nie ma.
  NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO SIE CIESZE ZE ZAPIEPRZASZ NA MOJA POLICYJNA EMERYTURKE

  Nie ciesz się. Kiedy naród wreszcie naprawdę wyjdzie na ulice to przyjdziemy i po ciebie...

 • Anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 15:15 ~Anty

  Zdjęcia to nie POlszewicy - nie kłamią. To, które otwiera ten artykuł jasno pokazuje prawdę. Każdy widzi, że dwóch bandytów w strojach POlicjantów atakuje od tyłu spokojnego, młodego człowieka. Nie ma on nic w rękach, nie ma zasłoniętej twarzy, niczego nie rzuca, nie ucieka. Nawet nie widzi atakujących go zbirów. To ma być interwencja? To bandytyzm jak za komuny!

 • mała miss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 12:27 ~mała miss

  Ci zadymiarze to różne osoby: troche kiboli a troche policjantów, w cywilu, lub wynaętych ludzi do tego by powodować zamieszki. niech tvn o tym powie. i pokaże Marsz! te 50 tysięcy ludzi którzy przeszli mimo policyjnej zadymy, doszli do celu. i niech tvn puści te wszystkie piękne przemowy na koniec!

 • fakty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 11:31 ~fakty

  przeciez to lewacy zorganizowali zeby spokojnie sie nie odbył ten marsz i wszystko zrobili na konto prawicy, tak protestują przeciw faszyzmowi niby (ich teoria głosi ze narodowe znaczy faszystowskie)

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 11:00 ~Jan

  Przecież ci zadymiarze to zwykła chuliganeria. Inteligencja bije od nich z daleka, bystrość umysłu na poziomie wartkiego spłukiwania kibla. Wypałować wszystkich, dać wyroki i zakazy.

 • policja to zło

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 10:29 ~policja to zło

  tak długo jak polska bedzie w okowach katolicyzmu, nie bedziemy mieli rozumnej władzy. Niestety porównanie zomo z policją na marszu jest trafne... Policja prowokowała jak i poprzednio.

 • KAPITAN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 08:46 ~KAPITAN

  08:06 ~dfgdf

  veteran~veteran

  To ma być zadyma????
  To raczej macanie sie po jajkach.
  W latach 80tych walczyłem z ZOMO regularnie i nie tak to wyglądało.
  Na 2000 chłopa z kamieniami, łańcuchami mało który oddział chciał się rzucać.
  A jak już nawet ruszyli, to przeważnie jednak nie dawali rady. Metoda była prosta- atak kamieniami, doskok, wyciągnięcie kilku gadów z "tyraliery", szybkie przekopanie i odwrót.
  Poprzewracane i spalone suki to była norma.
  Nie pozostaje nic innego jak ubolewać że społeczeństwo przez ostatnie 20 lat zostało kompletnie wykastrowane. Walczyć nie potrafią i żyją jak te nieświadome durne barany.
  Dziś prawdziwych partyzantów już nie ma.
  NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO SIE CIESZE ZE ZAPIEPRZASZ NA MOJA POLICYJNA EMERYTURKE

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 08:43 ~Polak


  Rezyser ~Rezyser

  Jak słyszę, że to Policyjna prowokacja to mnie krew zalewa. Tak ku... biedni niewinni młodzi ludzie przyjechali do centrum Warszawa w kominiarkach z racami, petardami z ustnikami do walki, pałami itp świętować w spokoju w PRZYJAZNEJ rodzinne atmosferze święto Polskiej Niepodległości a zła POLICJA sprowokowała ich do tego ze pały (które miały być użyte .... nie wiem chyba do głaskania siebie nawzajem bo chyba lubią dostać czymś twardym po plecach ty pośladach....) zostałe użyte w kierunku POLICJI. Policyjną prowokacją było też zatrzymanie autobusów pełne POLSKIEJ młodzieży, przewożących podręczny sprzęt do świętowania to jest : MACZETY, PAŁY, BATONY, KASTETY, KOMINIARKI, RACE, PETARDY, USTNIKI NA ZĘBY no bo jak, można tak traktować niewinnych ludzi. Dlatego proponuję tym co mówią ze zamieszki wywołane były przez Policję zastanówcie się KTO Idzie świętować w kominiarkach ??
  Biedny niewinny obywatel chcący uczcić Odzyskanie niepodległości czy zwykła patologia społeczna, którą należy odizolować.
  rt4r3t~rt4r3t


  Ci ludzie mają dosyć sytacji w tym kraju i takich jak ty myslących ,że żyją w wolnym kraju lemingów.


  Mają dość sytuacji w kraju ?? Co się im dziwić banda tępaków po szkole podstawowej bez wykrształcenia bez znajomości języków obcych to na co oni liczą ?? Życię nie bedzie ich głaskać całe życie... Dawajcie im przyzwolenie na takie patologiczne zachowanie to lada moment wejdą wam do domów bo w koncu NIE MA ZA CO GODNIE ŻYĆ !!! patologia...

 • jam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2012 08:34 ~jam

  Ja chcę zobaczyć nagranie zanim zaczła się bijatyka. Chcę zobaczyć jak to było. Tu nic nie widze z materiałów jakie do tej pory widziałem wynika, że po pierwszej racy rzuconej w stronę policji przez jakieoś debila policja wysłała w tłum oddziały policji w cywilu i rozdarła marsz a potem zaczęła się jatka - jeśli tak było to gratuluję policji i zastanawiam się czy rzeczywiście nie chodziło tylko o pretekst do rozgonienia zgromadzenia.
  Pytam - żadna telewizja nie ma nagrania od początku z lotu ptaka, żeby zobaczyć jak to wszystko wyglądało?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »