Informacje

01.02.2014 11:05 Michał Marzec wkrótce przestanie kierować warszawskim lotniskiem

Bieńkowska chce odwołać
szefa warszawskiego lotniska

SERWISY:

Wniosek o zaopiniowanie odwołania prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Michała Marca trafił do rady pracowniczej spółki - poinformował w piątek PAP rzecznik ministerstwa infrastruktury i rozwoju Piotr Popa. Otwiera to procedurę odwołania Marca.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nadzoruje Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Spółka zarządza m.in. warszawskim Lotniskiem Chopina.

Rzecznik ministerstwa nie ujawnił powodów dotyczących wszczęcia procedury odwołania Marca. Komentarza nie udzielił również rzecznik warszawskiego portu.

Funkcję dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze i Lotniska Chopina Marzec pełni od lutego 2008 r. Wcześniej był m.in. prezesem Portu Lotniczego w Łodzi.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2013 r. na lotnisku odprawiono ponad 10,6 mln pasażerów. Działa na nim 27 regularnych przewoźników (w tym dwóch niskokosztowych), którzy w sezonie zimowym 2013/14 obsługują połączenia do 75 portów w 38 krajach na czterech kontynentach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2014 06:26 ~jack

  Bierzcie i jedzcie z państwowego wszyscy.To jest bowiem niczyje.To jest polska liberalna gospodarka, na która płacą okradani emeryci,kaleki i pracujący w strefie prywatnej dla której ustalono urzędowo płacę minimalną.Warszawka się bawi.

 • edgar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 23:06 ~edgar

  Nie wiem kto i kiedy podzielił LOT na 2 firmy ,ale powinien za to siedzieć.LOT to lotniska i samoloty bo co to za róznica jak wszystko jest państwowe? Mam dopłacac z podatków 400 mln do złej stytuacji właściciela samolotów bo gostki z opłat lotniskowych żyja jak pączki w maśle i po reorganizacji żądają kosmicznych odpraw? Szkoda,że lasów państwowych nie podzielili na polskie dęby ,polskie topole albo polskie sosny. I oczywiście ci z dębów bedzą żyli jak szejkowie na państwowym, wspólnym bogactwie.Uważąm ,że państwowe spółki to miejsce do zdobycia praktyki ,wiedzy,przetrwanie w momencie braku pracy a nie pomysł ma bezkrytyczne glenie kasy i nieziemskie odprawy za pospolita pracę.

 • olaf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2014 19:07 ~olaf

  Pracowałem na lotnisku przez 20 lat zarabiając 4000 tys złotych teraz pan Kaczmarzyk zarabuający na pewno ponad 20000 tys zlotych stworzył taką sytuację że wszyscy muszą odejść bo w perspektywie będą zarabiali 2000 tys. złotych bez żadnych praw pracowniczych,pani bieńkowska lata za darmo na wakacje i pan kaczmarzyk za ujawnienie tych faktów zwolnił pracowników którzy to ujawnili.Pan Kaczmarzyk w poprzeniej firmie ls obniżał pensje pracownikom ile się da żeby uzyskać efekt przychodu,to człowiek do rozwalania firm w prywatnej firmie która ma się rozwijać nie znalazł by pracyw wieku 25 lat był już naczelnikiem wydziału w ministerstwie gdzie normalny człowiek takie stanowisko uzyskuje po latach pracy.Chce doprowadzić do tego aby lotnisko ktoś przejął z kolesiów to taki człowiek co ludzi z ls oszukał bo miał im wypłacić odprawy a zostawił ich na lodzie bez pracy i pieniędzy czy to wam się podoba?

 • za póżno 25 lat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2014 09:48 ~za póżno 25 lat

  mam nadzieję,że wreszcie nadeszła pora na zamknięcie państwowego pegeeru pod nazwą pory lotnicze

 • ten kraj tonie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2014 08:28 ~ten kraj tonie

  Myszy dostały sie do słoniny jakim sa państwowe porty lotnicze i daja sobie w paszcze do oporuaż rzygają kasa.Tylko prywatyzacja tego bagna spowoduje jakąś racjonalizację wykluczając obstawianie stanowisk swoimi i wypłacaniu kasy pracownikom którym na normalnym rynku płaci sie 3 razy mniej.Nie znam firmy w której w zamian za odejście z pracy płaci się kilkaset tysięcy złotych po przepracowanych 10 latach. To jest żąłosne w kraju gdzie 30 % młodych nie ma pracy,a karetki do wypadky po 1 sztuce jeżdżą z 4 powiatów bo na więcej nie ma.Porty w Gdansku zabiegały o pozyskanie syna premiera socjologa który pewnie jak obecny zarząd w trybie wieczorowym stanie się po kilku kursach i bzdeciarskich zagranicznych pseudouczelniach mnagerem nr 1.

 • Komorowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2014 09:16 ~Komorowski

  Kaczmarzyk to oszust,napluję mu w twarz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • marylin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2014 23:37 ~marylin

  Mylić może demokratyczna nazwa partii obecnie rządzącej w Polsce "Platforma Obywatelska" nawiązująca do społeczeństwa obywatelskiego. Oto przykład, jak się rządzi rząd w spółkach skarbu państwa: traktując je jak prywatny folwark. Pani minister Bieńkowska, nie mająca żadnego pojęcia o prowadzeniu i działaniu lotnisk arbitralnie odwołuje dyrektora, który opóźniał prywatyzację spółki "Porty Lotnicze", która jako jedna z nielicznych przynosi nie małe zyski dla Skarbu Państwa. Stwierdzenie rzecznika ministerstwa, że powodem zmian była „potrzeba zwiększenia skuteczności zarządzania przedsiębiorstwem” nie zostało w żaden sposób uzasadnione. Rząd chce zrobić prywatyzację spółki jak najszybciej, by podreperować budżet. Dla Minister Bieńkowskiej zagorzałej zwolenniczki decentralizacji władzy publicznej nie liczy się wynik ekonomiczny spółki Porty Lotnicze, tylko zasada: sprywatyzować wszystko co państwowe, państwo ma się wycofać ze wszystkich spółek nawet dochodowych, które będą znakomitym kąskiem dla inwestorów "znajomych królika". Tak wyglądają rządy obywatelskie w Polsce.

 • SOLniczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 20:36 ~SOLniczka

  Po komentarzach widać ze troszeczkę towarzychem potrzasnelo... Dyrekcja PPL obecnie na wyjeździe ma o czym myślec i dyskutować. Panowie okopujemy sie;)

 • hanys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 20:34 ~hanys

  Głupota to było betonowanie PPLu przez lata. Nareszcie jest światełko ze ktoś kto przez nowoczesne i dynamiczne zarządzanie rozwinął LS zmieni urzędnicze podejście PPLu do Swiata.

 • jorton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2014 23:55 ~jorton

  odwołanie dyrektora PPL z funkcji to największa głupota, dyr. Michał Marzec przez ostatnie sześć lat pełniąc obowiązki dyrektora PPL Warszawa wszystko robił dla dobra naszego lotniska, działał jak pasjonat lotnictwa cywilnego dla dobra firmy
  i teraz co, pojawi się jakiś Kaczmarzyk z byłej firmy LGS, z firmy która była bankrutem i nawet podatków nie płacili, po zmianie nazwy na LS nagle odzyskali płynność finansową dzięki przekrętom finansowym, na dzień dobry NIK powinna się zainteresować tym nowym dyr. Kaczmarzykiem oraz Prokurator , kilka dni temu pani Bieńkowska wyrzuciła na bruk dyr. PAŻP ,
  dlaczego wyrzuca najlepszych fachowców
  i stołki podstawia laikom ze Śląska i innym Hanysom ?
  Odpowiedź jest prosta, pani Bieńkowska nie zna się na lotnictwie i na kolei , na energetyce, na ekonomii ,
  jedynie marionetka w rządzie Tuska

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »