Informacje

13.10.2010 18:07  

Bielany: oszczędzamy, na czym się da

SERWISY:

Choć Bielany mają liczne potrzeby, to w przyszłym roku będą musiały poradzić sobie z mocno okrojonym budżetem. - Będzie trzeba poszukać nowych przychodów - mówił w programie "Twój Wybór" burmistrz dzielnicy. - Niektóre szkoły nie przetrwają zimy - ostrzega Jan Zaniewski radny PiS.

- Oszczędności będziemy musieli szukać we wszystkich działach - mówi Dubiel. - Rzeczywiście przydałoby się więcej. Takie są jednak dochody. Musimy się w tym zmieścić - dodaje. Jaki będzie efekt prac nad budżetem dowiemy się w poniedziałek podczas sesji rady dzielnicy, ale już teraz wiadomo, że radni opozycji mają sporo uwag.

"Stawiać na transport publiczny"

- Pod względem budżetu Bielany to najgorsza dzielnica w Warszawie - uważa Zaniewski. - W roku 68 budżet inwestycyjny dzielnicy wynosił 67 mln zł, w 2011 7 mln zł - zaznacza. I wypomina: - O wielu inwestycjach mówiliśmy już cztery lata temu i nic się nie działo. O drugiej nitce ul. Kasprowicza czy Broniewskiego - przekonywał.

Długą listę problemów na Bielanach przedstawiają również aktywiści z Zielonego Mazowsza. - Kluczem jest poprawa transportu publicznego. Tramwaje na Marymonckiej jeżdżą coraz wolniej. Potrzebna jest również poprawa warunków dowozowych do metra, bo samo metro nie wystarczy - mówi Marcin Jackowski z ZM. A problemów ma być jeszcze więcej, gdy będzie gotowy most Północny. Zdaniem ekspertów korkować będzie się wtedy Wisłostrada, ale zdaniem władz dzielnicy wybawieniem ma być tramwaj, którym będzie można przejechać z Bielan na Białołękę.

Problemy wokół ratusza

Ale nie tylko problemami komunikacyjnymi żyją Bielany. Opozycja przekonuje, że zimy nie przetrwają niektóre placówki oświaty, bo zabraknie pieniędzy. Z kolei dziennikarze mówią o kłopotach z nowy ratuszem. - Budynek jest potrzebny - przekonuje Anna Przerwa z Echa Bielan. - Otrzymujemy jednak informacje, że brakuje koszy wokół i nie dba się o otoczenie ratusza - dodaje. Pomimo wielu inwestycji mieszkańcy liczą na przebudowę ogródków jordanowskich, m.in. przy ul. Szegedyńskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »