Informacje

12.11.2010 09:57 Nowa przychodnia za 18 milionów złotych

Bielany: jest działka pod budowę nowej przychodni

SERWISY:

Nowy, większy budynek z nowoczesnym sprzętem do leczenia, ma być lekarstwem na tłok i ścisk w przychodni przy ulicy Wrzeciono. Na początku września prezydent Warszawy przekazała działkę pod budowę nowej przychodni. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy może ona powstać najpóźniej za trzy lata.

W istniejącej przychodni publicznej przy ulicy Wrzeciono 10c brakuje miejsca na uruchomienie nowych specjalizacji, a pacjenci tłoczą się w kolejkach do lekarza.

Lekko nie jest również pracownikom, którzy nie mają zaplecza socjalnego ani gospodarczego. Dodatkowo przychodnia mieści się w budynku należącym do spółdzielni mieszkaniowej i za czynsz trzeba płacić kilkaset tysięcy złotych rocznie.

Nowy budynek

Lepszy standard i jakość w leczeniu ma zapewnić przeniesienie placówki do nowego budynku, który będzie wybudowany na działce przy ulicy Prze Agorze 16b.

- Na początku września prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zarządzenie, dzięki któremu zostanie nam przekazana nieodpłatnie działka oddalona zaledwie kilkaset metrów od istniejącej już przychodni – cieszy się Małgorzata Zawała-Dąbrowska, dyrektorka bielańsko-żoliborskiego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładu Lecznictwa Otwartego.

Przychodnia za 18 mln złotych

Nowa przychodnia będzie znacznie większa od tej istniejącej. - Bez wątpienia poprawi to dostępność do świadczeń medycznych w tej części dzielnicy. Oprócz podstawowej opieki medycznej pojawi się więcej lekarzy specjalistów między innymi ginekolodzy, stomatolodzy, chirurdzy czy rehabilitanci – wylicza Wojciech Borkowski, przewodniczący bielańskiej komisji zdrowia.

Na budowę potrzeba 18 milionów złotych. Na razie pieniądzy nie ma, ale przekazanie nieruchomości w użytkowanie SPZZLO umożliwi wpisanie inwestycji do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego, co pozwoli na zabezpieczenie funduszy na ten cel.

- Kiedy tylko będziemy mieli dokumenty potwierdzające nasze użytkowanie działki przystąpimy do prac projektowych. Mamy już przygotowaną ogólną koncepcję zagospodarowania terenu – wyjaśnia Zawała-Dąbrowska. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przychodnia ma powstać najpóźniej za trzy lata.

"Bielany potrzebują przychodni"

Inwestycję wspiera wiceburmistrz dzielnicy Ryszard Modzelewski. - Bez wątpienia w tym rejonie Bielan jest potrzebna nowoczesna przychodnia, gdzie lekarze mieliby do dyspozycji sprzęt spełniający najwyższe standardy - ocenia. - Okolice metra Młociny czy Wawrzyszew szybko się rozwijają. Ta inwestycja jest potrzebna obecnym i przyszłym mieszkańcom Bielan - dodaje wiceburmistrz.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »