Informacje

23.03.2012 19:50 zakazy parkowania, zamknięte ulice i objazdy

Biegacze w Śródmieściu.
Weekend z utrudnieniami

SERWISY:

 

Kierowcy i pasażerowie powinni przygotować się na kłopoty komunikacyjne związane z niedzielnym półmaratonem.

Na duże utrudnienia warszawiacy muszą się przygotować w niedzielę podczas 7. Półmartonu Warszawskiego. Start biegu o godz. 10.00.

Trasa półmaratonu będzie prowadziła:

mostem Poniatowskiego (jezdnia w stronę centrum)- Al. Jerozolimskimi- rondem De'Gaulle'a- Nowym Światem- Krakowskim Przedmieściem-ul. Miodową- placem Krasińskich- ul. Bonifraterską- ul. Konwiktorską- ul. Zakroczymską- ul. Jeziorańskiego- Wybrzeżem Gdańskim- Wybrzeżem Kościuszkowskim- ul. Wioślarską- ul. Ludną- ul. Książęcą- ul. Rozbrat- ul. Myśliwiecką- ul. Agrykola- Al. Ujazdowskimi- ul. Belwederską- ul. Gagarina- ul. Podchorążych- ul. Suligowskiego- ul. Czerniakowską- ul. Solec- Wybrzeżem Szczecińskim. Zakończenie biegu na Stadionie Narodowym.

Władze miasta ostrzegają kierowców przed zmianami w organizacji ruchu:

Most Poniatowskiego:

Tramwaje nie będą kursować w obu kierunkach w godz. 8:30-11:00;

Jezdnia w kierunku Śródmieścia (od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a) będzie wyłączona z ruchu od północy do godziny 14:00 w niedzielę;

Stare i Nowe Miasto:

Wyjazd ze Starego i Nowego Miasta będzie utrudniony w godz. 10:00 – 11:00 (zawodnicy pobiegną m.in. ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Bonifraterska, Konwiktorska). W tych godzinach wyjazd z tego rejonu będzie możliwy przez cały czas ul. Sanguszki w kierunku Wisłostrady, a dalej specjalnie wydzielonym pasem dla ruchu samochodowego między ul. Sanguszki a ul. Grodzką.

Powiśle (w tym Torwar):

Wyjazd z kwartału ulic Ludna, Rozbrat, Łazienkowska, Czerniakowska będzie możliwy przez ul. Górnośląską w kierunku ul. Czerniakowskiej, skąd będzie można wjechać na Trasę Łazienkowską w obu kierunkach;

Dojazd do tego rejonu będzie możliwy po zjechaniu z Trasy na ul. Czerniakowską, a następnie przez ul. Łazienkowską, Rozbrat i Przemysłową.

W całym tym rejonie utrudnienia będą trwać w godz. 10:00-13:00.

Ulice Parkowa, Sulkiewicza, Lądowa, Kręta – wjazd do tego rejonu oraz wyjazd z niego nie będzie możliwy w godz. 10:30-13:00.

Ulice Kawalerii, Szwoleżerów, Dragonów, 29 listopada - wjazd do tego rejonu oraz wyjazd z niego nie będzie możliwy w godz. 10:30-13:00.

Wisłostrada w kierunku południowym na odcinku ul. Krasińskiego – ul. Gagarina będzie wyłączona z ruchu (z wyjątkami opisanymi powyżej) w godzinach 9:00-13:30.

ZMIANY W KOMUNIKACJI

Także Zarząd Transportu Miejskiego szykuje duże zmiany.

1 ETAP - już w nocy z soboty na niedzielę objazdami pojadą autobusy nocne: N22, N24 i N72. W niedzielę od rana trasy zmieni także kilka linii dziennych.

Od godz. 8.30 do 11.00 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na moście Poniatowskiego. Tramwaje linii: 7, 8, 9, 22, 24 i 25 pojadą objazdami. Uruchomiona zostanie natomiast komunikacja zastępcza. Autobus Z-2 na trasie pl. Zawiszy-Dworzec Wschodni.

2 ETAP - Od godz. ok. 9.30 zamknięte dla ruchu zostaną ul. Nowy Świat (od ronda de Gaulle’a w kierunku ul. Krakowskie Przedmieście) – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – pl. Krasińskich – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska- Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia) – Wybrzeże Gdańskie (jezdnia zachodnia) –Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia zachodnia) – Wioślarska (jezdnia zachodnia).

Linie autobusowe 102, 105, 111, 116, 118, 127, 128, 166 (tylko w kierunku Pl. Hallera), 175, 178, 180, 185 (tylko w kierunku Ursynów Zach.), 195, 222 i 503 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

3 ETAP - Od godz. ok. 10:00 zamknięte dla ruchu zostaną ul. Ludna – Rozbrat – Myśliwiecka- Agrykola – Al. Ujazdowskie – Belwederska -  Gagarina (jezdnia północna/wydzielony lewy pas jezdni dla ruchu samochodowego) – Podchorążych – Suligowskiego – Czerniakowska (jezdnia zachodnia) – Solec (jezdnia zachodnia).

Linie autobusowe 107, 108, 141 (tylko w kierunku P+R Al. Krakowska), 159, 162, 166 (tylko w kierunku Kabaty STP), 171 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wściekła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 23:31 ~wściekła

  to jest koszmar - najlepiej zamknąć pół stolicy , ażeby umożliwić pasibrzuchom spalenie grubej tkanki tłuszczowej....... gdzie tu logika? warszawiacy na czas mistrzostw od Pani prezydent powinni dostac urlop - wówczas to juz na maxa wszystko bedzie pozamykane .......

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 23:00 ~Marian

  Pozdrawiam wszystkich biegaczy - jutro biegnę na 1:44 - tylko nie wiem czy dam radę na Agrykoli pod górkę :-)

 • clx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 22:10 ~clx

  Gratuluję uczetnikom półmaratonu.
  Cieszę się, że bieganie staje się coraz bardziej popularne.
  Miejmy nadzieję, że jak najwięcej kibiców będzie na trasie.
  Na nas możecie liczyć.

 • nie biegam bo lubie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 22:04 ~nie biegam…

  Zamknąć wszystko i.... wszystkich!!!

 • smukła biegaczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 22:00 ~smukła biegaczka

  No tak, każdy warszawski zakompleksiony misiu z brzuszkiem będzie w niedzielę musiał koniecznie swym autkiem do tych Siedlec czy Grójca do teściowej na obiadek pojechac, stąd to całe larum.

  Proponuję obejrzeć trasy maratonów i półmaratonów w Nowym Jorku, Barcelonie, Londynie, Berlinie etc aby zrozumieć, jak znakomitą promocją miasta są takie imprezy.

 • ola fasola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 21:27 ~ola fasola

  JAk można zamknąć dojazd do 3 mostów na cały dzień? Gdzie tu sens gdzie logika?

 • Stoleczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 20:03 ~Stoleczny

  kola~kola

  przyjezdni muszą biegać, oni tak mają


  rodowity nie znajacy historii swojego miasta sie odezwal. Pierwszy bieg uliczny mial miejsce w Warszwawie juz na poczatku lat 20...

 • oland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 19:51 ~oland

  To misterium składania wieńców pod pałacem prezydenckim już nie wystarcza?

 • pracuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 15:37 ~pracuś

  Braciszek Tuck~Braciszek Tuck

  Odpuść sobie, @ABC trollu. Moje miasto jest bez przerwy blokowane przez różnych próżniaków, którzy mogliby ganiać po lesie i straszyć wiewiórki,ale wolą utrudniać życie innym i powodować zamykanie ulic Warszawy. Urodziłem się tu, mieszkam i pracuję. Mam prawo do swobodnego poruszania się po mieście, w którym zyję. Miejscem na zawody sportowe są stadiony i boiska; na festyny - parki i błonia. Jak to zrozumiesz, lżej ci będzie w życiu.

  Popieram Cię, oj popoieram ! Marsze, przemarsze, festyny itd, itd. Może tak wyznaczyć jedno miejsce na takie imprezy, bo przecież poza imprezowiczami reszta musi pracować.

 • kola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 14:55 ~kola

  przyjezdni muszą biegać, oni tak mają

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »