Informacje

19.12.2016 16:33 będą też nowe szkoły

Białołęka bierze się za drogi.
Miliony na inwestycje

SERWISY:

Białołęcka, Kołacińska, Kąty Grodziskie - te i kilka innych ulic na Białołęce zostanie wyremontowana w najbliższych latach. Dzielnica dostała mocny zastrzyk gotówki od miasta – ponad 133 mln zł.

"Pierwszy raz w historii stolicy jedna dzielnica otrzymała ponad 100 mln zł do wydania na inwestycje w jednym roku" – chwalą się dzielnicowi urzędnicy.

Duża część środków zostanie przekazana na budowę i remonty dróg i chodników. To aż 16 zadań inwestycyjnych, w tym m.in. długo oczekiwana budowa ulic: Kąty Grodziskie, Białołęckiej, ronda u zbiegu Ostródzkiej i Zdziarskiej, małej Modlińskiej, Kołacińskiej i Szynowej.

Ulice zamieniają się w rzeki

Mieszkańcy od lat przekonywali, że ich stan daleko odbiega od przyzwoitych. Przykładem może być ulica Kołacińska zamieniająca się w bajoro nawet po niewielkim deszczu.

– Tędy chodzą matki z małymi dziećmi i wózkami. Jest wąsko, grząsko i niebezpiecznie – podkreślał podczas sesji budżetowej radny Białołęki Piotr Basiński (IMB). Pokazywał zdjęcia zalanych ulic i petycję w sprawie ich remontu, pod którą podpisało się blisko 1000 osób.

Równie niebezpiecznie jest na ul. Kąty Grodziskie, gdzie położone są dwa przedszkola. Agnieszka Borowska, radna ze stowarzyszenia Moja Białołęka przekonywała, że ruch na ulicy jest bardzo duży, przez co dzieci i ich rodzice muszą lawirować między samochodami. Jeździ tamtędy też autobus, ale zamiast przyzwoitych zatoczek autobusowych są jedynie betonowe płyty.

Starania mieszkańców przyniosły efekty. Miasto przeznaczyło na remonty dodatkowe środki i poinformowało, że stan dróg ma się poprawić do 2020 roku.

Rekordowe 130 mln zł

Decyzją miejskich radnych (podjętą na sesji 15 grudnia), łącznie na inwestycje dzielnica otrzymała 133,7 mln zł. To duża kwota, o czym stanowi chociażby fakt, że drugi pod względem wysokości budżetów inwestycyjnych Ursus – otrzymał dwa razy mniej pieniędzy (70 mln zł).

Oprócz dróg, władze dzielnicy mają postawić na rozbudowę placówek oświatowych. W tym osiem kompleksów szkolnych i przedszkolnych oraz trzy żłobki. To koniecznie inwestycje, bo – jak czytamy a stronie dzielnicy – każdego roku w dzielnicowych szkołach przybywa około 20 proc. uczniów. Mimo rozbudowy, w szkołach i przedszkolach wciąż brakuje miejsc.

"Znajdą się też pieniądze na budowę terenów rekreacyjnych i placów zabaw– wszystkie są realizacją zwycięskich projektów w budżecie partycypacyjnym" – czytamy na stronie dzielnicy.

Budżet jest rekordowy bo "skala rozwoju Białołęki jest nieporównywalna z żadną inną dzielnicą Warszawy. W ciągu ostatnich 13 lat w całej Warszawie przybyło 56 tys. mieszkańców, z czego na Białołęce – 53 tys." – przekonują urzędnicy.

We wtorek na Białołęce doszło do poważnego wypadku. Cztery osoby trafiły do szpitala:

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Żwirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2016 10:31 ~Żwirek

  Jakie drogi, jak miejsca nie ma, a to co robią chociażby na Ostródzkiej to kpina (robią kiedy jest największy ruch, kiedy ludzie jadą do pracy i do szkoły.

 • JaWarszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2016 14:41 ~JaWarszawa  [cytat_2562241]
  [cytat_2562221]

  [/cytat_2562241]Naranicja_po_MBA~Naranicja_po_MBA

  Płace podatki tam gdzie mam swój drugi dom, stąd rejestrację nie z zajebistej uszanowanej STOLYCY.
  Kiedyś przypomnę stolicą był Chełm, Lublin, Kraków, itd. - i nie robią z tego powodu tyle szumu. Większym buractwem pseudo-warszawskim, jest fakt wytykania komuś czyjejś wioski. Bo często bywają tam też porządni mieszkańcy Warszawy, którzy płacą podatki w Warszawie.
  To, że ktoś z cynizmem podchodzi do osób spoza STOLYCY, to świadczy o większym braku szacunku oraz kretynizmie.

  Nie Stolycy a Stolicy weku! Trzeba wam wypominać skąd jesteście i to piętnować bo panoszycie się tutaj jakbyście u siebie na wsi byli. Przyjechałeś do Stolicy? To Ją szanuj i Ją utrzymuj a nie swój pierdzidołek. Nie podoba się fala krytyki? Wyprowadź się i będzie spokój. I to nie cynizm - was się nie da lubić i szanować skoro nie potraficie uszanować miejsca w którym przebywacie, proste.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2016 12:26 ~Paweł

  Rupert~Rupert

  Płaci podatki w Warszawie pewnie ze 20 %, ale się należy!

  Rozumiem, że te 20% to z d... wziąłeś, bo o posiadanie głowy Cie nie podejrzewam....
  PS. Przeczytaj uważnie, w ciągu 13 lat w Wawie przybyło oficjalnie 56.000 mieszkańców, z tego oficjalnie 53.000 na Białołęce.

 • zmokła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2016 10:29 ~zmokła

  Super, tylko niech ktoś faktycznie pilnuje jakości tych realizacji! Zeszłoroczny kawalątek Głębockiej i tak jest wiecznie pozalewany bo (zrobiona od nowa!) kanalizacja nie daje rady... Cd. remontu Głębockiej odkładany znowu na kolejne lata, a przejechać tamtędy bez uszkodzenia zawieszenia coraz trudniej.
  Uwzględniajcie w planach także PIESZYCH, którzy "pływają" po chodnikach wzdłuż ulic!

 • F40

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2016 07:51 ~F40

  Niech przyjadą na Głębocką, lub polny odcinek Berensona przez, który powinni jeździć mieszkańcy osiedla przy granicy z Markami. Trochę dziwne, że właściciele domów położonych w Warszawie tak naprawdę mogą dojechać jedynie przez Marki i to jeszcze drogą wybudowaną przez developera budującego osiedla "Mickiewicza I, II, III" w Markach. Zatem gdyby nie ludzie, którzy kupili owe mieszkania, Warszawiacy brnęliby w błocie do swych domów...

 • Pit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2016 21:15 ~Pit

  Super ale jest wiele innych i bardziej potrzebnych inwestycji, chociażby ul Tłuchowska dawniej (winnicka) stanowiąca wygodny skrót do szkoły przy Leśnej Polanki. Dzieciaki idące do szkoły często brodzą w błocie po kostki, a szkoda bo to przecież jedna z najstarszych zamieszkałych ulic tej dzielnicy. Mimo upływu lat nic się tu nie zmienia tylko droga robi się coraz wyższa a stare drewniane zabudowania niszczeją lub są celowo dewastowane przez kolejnych właścicieli gruntu. tu chyba czas zatrzymał się w 1890 r.

 • Act_Now

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2016 20:22 ~Act_Now

  sedes~sedes

  Tylko niech zrobią to z głową.
  Położą nowy asfalt a po pół roku wszytko będą pruć bo im się przypomni że można kanalizację kopać...

  O, to to. "Mała Modlińska" to rezerwa pod tramwaj, ale co tam, lepiej najpierw położyć nawierzchnię i chodniczek, a potem...? Albo pruć to, co się położyło, albo blokować inwestycję w transport zbiorowy dla 50 tys. mieszkańców przez 15 lat. "Brawo" radni tzw. "Inicjatywy Mieszkańców Białołęki" czyli przystawki do koalicji PO.

 • Act_Now

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2016 19:59 ~Act_Now

  der~der

  Czyli zrobią za tą kasę, kilkadziesiąt km DDR-ów i las donic :)

  Ktoś chciał zażartować, a tu nawet tego nie będzie :( Las to akurat wycinają - nad Kanałem Żerańskim - i niszczą tam też DDR. Jeden z nielicznych zresztą. Mamy takich żałosnych radnych, którzy są dla utrzymania się na stołku gotowi budować chodniczek w rezerwie tramwaju ("Mała Modlińska" to nie ULICA! To droga serwisowa, a remont wymysł radnej IMB, która nie ma pojęcia o infrastrukturze), a nie pomyślą o podstawowej sieci rowerowej. Skutek: Planowane DDRy kończą się przed granicą dzielnicy. Na Modlińskiej ścieżka na zjeździe z mostu urywa się znienacka, choć jest miejsce i wystarczyłoby namalować znaki poziome. Nie ma przejazdu dla rowerów przez Żerańską (czyli przedłużenie Kowalczyka przy Konwaliowej), a tuż za tym PRZEJŚCIEM znów wyrasta DDR - tym razem o nawierzchni gorszej niż zła. I tak - kolejny wielki budżet bez żadnego pomyślunku.

 • Naranicja_po_MBA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2016 19:48 ~Naranicja_po_MBA  Baranicja_po_MBA~Baranicja_po_MBA

  Barnicjo przyjechałem ponad 20 lat to tej mieściny, wziąłem kredyt w banku w Warszawie, bo tam wynajmowałem (nie po babci czy dziadziu (płaciło się w dolarkach) Żywność, światło, bilety, podatki płaciłem i nadal płacę. I tu więc nie pierniczcie, że wszyscy przyjezdni nie płacą podatków.... choć rejestracji samochodowej nie zmieniam aby kretyni z Warszawy mogli sobie upuścić.
  Najciekawsze jest też forsowanie metra do Targówka ze ściemnianiem, że to tak dynamicznie rozwijająca się dzielnica. Nawet Wilanów jest skromny ilościowo w zasiedleniu przez mieszkańców. Wielkie tam larum dla tramwaju.
  JaWarszawa~JaWarszawa

  Ta "mieścina" jak ją nazwałeś to twoja STOLICA i dobrze by było gdybyś o Niej wyrażał się z szacunkiem. To, że płacisz podatki w Warszawie to ci się chwali. Piszesz, że nie zmieniłeś nr rejestracji... Hmm, to ciekawe bo zmieniać nie muszą tylko ci, którzy mieszkają w danym mieście także twoja teza odnośnie płacenia podatków raczej upada :( no chyba, że autko jest na kogoś z rodziny z wioski z której przyjechałeś. I tak, śmiem twierdzić że większość z przyjezdnych korzysta z tego co oferuje Warszawa a podatki płacą u siebie na zadupiu gdzie de facto ich nie ma, no może poza wyprawami po prowiant w wiadomych opakowaniach...

  Płace podatki tam gdzie mam swój drugi dom, stąd rejestrację nie z zajebistej uszanowanej STOLYCY.
  Kiedyś przypomnę stolicą był Chełm, Lublin, Kraków, itd. - i nie robią z tego powodu tyle szumu. Większym buractwem pseudo-warszawskim, jest fakt wytykania komuś czyjejś wioski. Bo często bywają tam też porządni mieszkańcy Warszawy, którzy płacą podatki w Warszawie.
  To, że ktoś z cynizmem podchodzi do osób spoza STOLYCY, to świadczy o większym braku szacunku oraz kretynizmie.

 • JaWarszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2016 18:48 ~JaWarszawa

  Baranicja_po_MBA~Baranicja_po_MBA

  Barnicjo przyjechałem ponad 20 lat to tej mieściny, wziąłem kredyt w banku w Warszawie, bo tam wynajmowałem (nie po babci czy dziadziu (płaciło się w dolarkach) Żywność, światło, bilety, podatki płaciłem i nadal płacę. I tu więc nie pierniczcie, że wszyscy przyjezdni nie płacą podatków.... choć rejestracji samochodowej nie zmieniam aby kretyni z Warszawy mogli sobie upuścić.
  Najciekawsze jest też forsowanie metra do Targówka ze ściemnianiem, że to tak dynamicznie rozwijająca się dzielnica. Nawet Wilanów jest skromny ilościowo w zasiedleniu przez mieszkańców. Wielkie tam larum dla tramwaju.

  Ta "mieścina" jak ją nazwałeś to twoja STOLICA i dobrze by było gdybyś o Niej wyrażał się z szacunkiem. To, że płacisz podatki w Warszawie to ci się chwali. Piszesz, że nie zmieniłeś nr rejestracji... Hmm, to ciekawe bo zmieniać nie muszą tylko ci, którzy mieszkają w danym mieście także twoja teza odnośnie płacenia podatków raczej upada :( no chyba, że autko jest na kogoś z rodziny z wioski z której przyjechałeś. I tak, śmiem twierdzić że większość z przyjezdnych korzysta z tego co oferuje Warszawa a podatki płacą u siebie na zadupiu gdzie de facto ich nie ma, no może poza wyprawami po prowiant w wiadomych opakowaniach...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »