Informacje

18.02.2013 06:25 miasto podpisze umowę z PZPN?

Bezpłatna komunikacja dla kibiców? 30 tys. zł za mecz

SERWISY:

Radni chcą, by w zamian za bezpłatną komunikację miejską dla kibiców, PZPN wpłacał przy okazji każdego meczu na Stadionie Narodowym na konto miasta 30 tys. zł.

Polska reprezentacja już w marcu zagra na Stadionie Narodowym mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2014 z Ukrainą i San Marino. Radni chcą zachęcić kibiców do korzystania w dniach meczowych z komunikacji miejskiej darmowymi przejazdami.

Dotyczyć to ma autobusów, tramwajów, pociągów metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Z darmowej komunikacji będą mogli korzystać kibice z biletami na mecz od godz. 06.00 w dniu meczu do godz. 01.00 następnego dnia.

Potrzebna uchwała

Będą mogli, o ile podpisana będzie stosowna umowa między miastem a Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Do tego potrzebna jest odpowiednia uchwała Rady Warszawy. Ma precyzować m.in. rodzaje dokumentów wstępu uprawniające do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i parkingów P&R, ale i wynagrodzenie na rzecz m.st. Warszawy ze strony PZPN.

W zamian za przyznanie tych uprawnień, Polski Związek Piłki Nożnej miałby na rzecz m.st. Warszawy zapłacić  30.000,00 zł netto za każdy mecz. Kwota ta w przybliżeniu to koszt zakupu dwóch biletów jednorazowych (na 1 strefę) lub 40-minutowych (na obie strefy) przez ok. 3600 pasażerów.

Decyzja o tym, czy prezydent Hanna Gronkiewicz–Waltz, będzie mogła rozpocząć negocjacje z PZPN-em, zależy od tego czy Rada Warszawy przyjmie w najbliższy czwartek odpowiednią uchwałę.

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Toro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 14:40 ~Toro

  @saskerka - yo jest niedorzeczne tłumaczyć wycofanie się z pomysłu dofinansowania, bo kibice bedą broić. Kibice broją, demolują, i będą to robić bez względu czy dofinansujesz im przejazd czy nie. Ten pomysł jest zły z innego powodu, powstaje kolejna uprzywilejowana grupa, finansowana albo z pieniędzy tych którzy kupują bilety ZTM, albo z kieszeni wszystkich, czyli Skarbu Państwa. Jest takie powiedzenie: "Stać Cie na wódkę, stać Cie na taksówkę" - stać Cie na bilet na mecz i pociąg, to i 4 zł nie zrobi krzywdy. Nie mam zamiaru finansować ze swojej kieszeni kosztów pobocznych imprez na stadionie, tak by był on atrakcyjny i przynosił zyski - o tym trzeba było myśleć na etapie inicjacji projektu.

 • jaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 13:25 ~jaa

  jest 64 tys miejsc na stadionie, oplata pzpn za darmowa komunikacje obejmuje 3600 osob, wiec zakladaja ze 60 tys przyjedzie na mecz samochodem?? oczywiscie zakladajac wykupienie wszystkich biletow.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2013 17:04 ~qwerty

  http://saski2018.pl/aktualnosci/

 • saskerka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2013 16:02 ~saskerka

  A ja się zastanawiam z jakiej paki kibice mają dostać darmowy przejazd? za zdemolowane autobusy i przystanki, za bandę walających się puszek i butelek po alkocholu wszędzie , no i oczywiście krzyki do bardzo późna w nocy... chwalmy to i popierajmy ... Panie "Zibi" szanowałam Pana ,ale teraz duzo stracił Pan w moich oczach! Lepiej zastanówcie się jak wynagrodzić nie dogodnośći związane z jaką kolwiek imprezą nie tylko meczem ludziom w dużej mierze starszym którzy mieszkają w najbliżej okolicy BASENU NARODOWEGO!!!!! O nich pomyślcie trochę !

 • Janicz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2013 15:50 ~Janicz

  A ja się cieszę, że Legia zagra w Pucharze Polski na stadionie narodowym w maju. Ot co.

 • Dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2013 14:36 ~Dziadek tetryk

  gfhj~gfhj

  @Dziadek tetryk
  Mówisz jakby kanarów było w całym mieście 20 i trzebaby zastępy najemników z zagranicy sciągać, podczas gdy w mieście mamy ca. 200 kontrolerów w samych autobusach miejsckich. W nich masz kamery, sa tez skuteczne uniki jak z przystanku na przystanek podwoić ilość kontrolerów w danym autobusie, jezeli akcja jest skoordynowana. Inaczej zacznie się od meczu drugie trzeciego, potem beda kolejno koncerty i się znów okaże że korzystający z komunikacji miejskiej w Warszawie osoby (bilety okresowe) finansują część imprezy na stadionie.

  Tą odpowiedź kieruję również do ~hary.
  Czy Ty widziałes kiedyś z bliska bandę kiboli ? Jakakolwiek próba sprawdzenia biletów zakończyła by się najpierw gromkim rykiem śmiechu a po sekundzie "sympatycznym": spier.... . Ponieważ kanary nie maja prawa używać żadnych środków przymusu, KAŻDY następny ruch, to już by MUSIAŁA BYĆ pełna konfrontacja zwartych oddziałów policji w sile adekwatnej do kontrolowanej grupy i podobnych band w promieniu 2 kilometrów. A na to z oczywistych względów NIKT nie pójdzie. PZPN i Kluby o tym doskonale wiedzą, więc pomysł Radnych koncertowo oleją.

 • kromka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2013 14:12 ~kromka

  Powinno być tak jak w berlinie jak kupuje się bilet na mecz to do kwoty X za bilet dolicza się obligatoryjnie kwotę Y która umożliwia ci jazdę komunikacja miejską po meczu do końca doby.
  Jest porządek i komunikacji miejskiej opłaca sie uruchomić specjalne połączenia aby rozładować tłumy po meczach.

 • REE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2013 14:02 ~REE

  Jaki problem zrobić parking dla samochodów na ogromnej pustej płycie tuż obok stadionu w dniu meczu czy koncertu i dlaczego nie można wliczyć w cenę biletu na mecz również parkownia? Na mecze kibice przyjeżdżają głónie samochodami i blokują całą Saską Kępę rozjeżdżając chodniki i trawniki pomimo wprowadzonej strefy ograniczonego ruchu i dodatkowo odbierą na ten czas miejsca parkingowe mieszkańcom. Jestem przekonany, że jeżeli udostępniono by parking to nie byłoby to takie utrudnienie dla ruchu kołowego w Warszawie a tak nikt nie ma ochoty jechać samochodem dajmy na to z okolic Warszawy, zostawiać samochód na PR, jechać komunikacją na stadion po czym późnym wieczorem wracać najpierw na PR komunikacją i dopiero samochodem do domu - dlatego jestem za tym żeby zrobić specjalnie parking na tę okoliczność!

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2013 13:16 ~WAW

  Moim zdaniem Powinni płacic realne koszty Komunikacji dla Kibiców!!!!

  więc więcej;]

 • oland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2013 12:54 ~oland

  30 tyś na konto miasta plus trzysta dla ZTM za zniszczone autobusy i tramwaje.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »