Informacje

21.05.2011 20:15 Lokalna akcja prewencyjna

"Bezpieczna Białołęka":
nocne patrole i kontrole

SERWISY:

Więcej patroli w wytypowanych wcześniej miejscach, szczególnie wieczorem i nocą - straż miejska stawia na akcje w dzielnicach. W ten weekend strażnicy razem z policjantami na cel wzięli Białołękę i Starówkę, ale już zapowiadają kolejne wizyty. - To podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – mówi rzeczniczka formacji.

Funkcjonariusze już podsumowali przeprowadzoną z piątku na sobotę akcję "Bezpieczna Białołęka". Najczęściej interweniowali wobec pijących alkohol w niedozwolonych miejscach i w przypadkach nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wylegitymowali 25 osób, 14 pouczyli, 5 dostało mandaty.

Straż i policja skontrolowała również 25 miejsc w których mogły ukrywać się osoby poszukiwane lub te, które zostały uznane za zagrożone przestępstwami. Ujęli jedną osobę poszukiwaną.

Działania na Starówce funkcjonariusze podsumują najdalej w poniedziałek.

Pętle, sklepy i osiedla pod obserwacją

Już teraz jednak wiadomo, że będą kolejne podobne akcje. - Wspólne działania straży i policji to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy chcą się czuć bezpiecznie nie tylko na ulicach, lecz także na swoich osiedlach - tłumaczy Monika Niżniak ze straży miejskiej. Dlatego funkcjonariusze częściej

odwiedzali na przykład pętle autobusowe, przystanki i okolice sklepów.

- Nie chcemy działać tylko podczas odgórnie planowanych akcji, bo wtedy zawsze coś umyka - tłumaczy rzeczniczka.

Zgłoś problem

Jak strażnicy wybiorą miejsce następnych wizyt? Wskazówką będą rejestry zgłoszeń na numer

alarmowy 986. – Są one przypisywane do adresów. Jeśli widzimy, że w danym rejonie powtarza się jakiś problem, planujemy tam akcje zapobiegawcze - wyjaśnia Niżniak.

Rzeczniczka przypomina, że ze sprawami wymagającymi interwencji, mieszkańcy mogą zgłaszać się sami do oddziałów dzielnicowych. W środy od godz. 15.00 na specjalnych dyżurach wysłucha ich naczelnik oddziału albo wyznaczona przez niego osoba. Jak mówi rzeczniczka, w zimie mieszkańcy skarżą się głównie na nieodśnieżone ulice czy chodniki, w lecie na zakłócenie porządku.

js/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Łosiek...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 16:45 ~Łosiek...

  A mi te mendy ze straży miejskiej wlepili mandat za złe parkowanie właśnie na Pasłęckiej, skoro zrobili osiedle na tyle mieszkańców to powinni się zastanowić gdzie Ci mieszkańcy zaparkują, ale oczywiście jakiś społek zadzwoni bo nie pasuje mu, ze kilka samochodów stoi na chodniku, choć ma mnóstwo miejsca, żeby przejść... w takim razie gdzie mam parkować, na balkon samochodu nie wniosę...

 • Tomasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 23:23 ~Tomasz

  jak dzieci mi to,a mi tam to,a tam temu coś innego najlepiej jak by patrole był wszędzie,a wtedy było by płakanie że miasto policyjne i nawet kichnąć nie można ludzie ogarnijcie się przestańcie płakać i użalać się nad sobą,a cieszyć się z tego co jest,bo może tego nie być.Mi ukradli samochód i co mam mieć pretensję do służb?,to złodzieje pilnują ich a nie oni złodzieji jak się im uda udaremnić,złapać super,a ja nie to nie są temu winni,że akurat ich nie było w tym miejscu,bo nikt nie jest wróżką

 • Escobar80

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 14:57 ~Escobar80

  ~Krzysztof a co staje się na chodniku to i ma się połamane lusterka wycieraczki itp :) wydało sie

 • Escobar80

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 14:54 ~Escobar80

  Mandaty na pasłęckiej w większej ilości prosimy by utemperować przyjezdnych rozjeżdżających co popadnie.Okolice sklepu bomi strumykowa róg Ordonówny . Rozjeżdżona zieleń i chodniki zastawione

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 14:30 ~sebastian

  Koło urzędu białołęka powinny być częściej patrole. Ostatnio ukradli tam znajomemu samochód. Nie lubię złodziejstwa. Policja powinna bardziej zając się złodziejami niż legitymować małolatów pijących piwo pod sklepem.

 • Zofia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 12:59 ~Zofia

  Ja tam widzę patrole ciągle na Tarchominie. Najczęściej pod moją klatką. Czuję się bezpiecznie. Wszyscy patrolujący Tarchomin jedzą w kebabie pasibrzuch :P

 • ada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 11:39 ~ada

  a mi na tarchominie ukradli tablice rejestracyje,sasiadowi kolpaki,itp..a patrol jak przyjedzie to tylko manady za zle parkowanie potrafi dawac!!

 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 10:59 ~Krzysztof

  A mnie wyłamano wycieraczkę w samochodzie .
  PS. Patrol widzę może raz w miesiącu jak idą po paczki.

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 00:43 ~marta2

  Rondo Starzyńskiego , dziś ok 22 giej- dwa przystanki zajęte bo menele robią sobie jak zwykle balangę , młody człowiek zatacza się tak , że o mało nie wpada pod tramwaj i to w imię tego żeby miasto zarabiało na alkoholu , zarabiał pobliski punkt złomu . Zniszczono idee tamtejszego bazarku-"z mydłem i powidłem". Brak policji{ choć tuż obok komisariat i ich osiedle} . Po co ja wróciłam do tego kraju? Po co te moje nerwy? Gdzie niby ta Europa?

 • Jadzia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2011 21:44 ~Jadzia

  Takie potrole powinny byc zawsze w miejscach zagrozonych, a na starówce i w okolicach to juz szczególnie.. Az jest tam gesto od pijanych dzieciakow w dresach, albo brukarzy zza Warszawy, plujacych sie o wszystko.. zenada..

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »