Informacje

31.12.2013 08:33 Pieniądze ważniejsze od psów?

Bezdomne psy wyłapie firma
od ścieków? Bo jest najtańsza

SERWISY:

Tanio rzadko kiedy oznacza dobrze. Przetarg na wyłapywanie bezpańskich psów w podwarszawskim Konstancinie najprawdopodobniej wygra firma, która do tej pory zajmowała się ściekami i tynkowaniem. Była za to najtańsza. Obrońcy zwierząt wiedzą czym to pachnie i przestrzegają przed kierowaniem się tylko ceną, zwłaszcza że chodzi tu o żywe stworzenia.

- Spodziewam się najgorszego. Myślę, że te psy po prostu będą padały jak muchy, bez leczenia, bez karmienia, bez odpowiedniego doglądania - mówi Małgorzata Białkowska z Fundacji "Przytul Psa".

Firma od ścieków zajmie się psami

Za odławianie bezpańskich psów - zgubionych, porzuconych lub potrąconych przez auta - w Konstancinie prawdopodobnie odpowiadać będzie firma zajmująca się odprowadzaniem ścieków i tynkowaniem budynków.

- Nikt z "psiego środowiska" tej firmy nie zna, co jest dla nas dziwne, bo podobno już jakiś przetarg wygrała. Jest to informacja, której nie możemy uzyskać - uważa Dorota Perłowska z Fundacji "Mikropsy".

Firma spełnia w Konstancinie-Jeziornie warunki przetargu. - Jest ponad dwukrotnie tańsza od kolejnej - twierdzi burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Firma znajduje się jednak w oddalonym o 140 kilometrów Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. Do tej pory psami zajmowała się lokalna lecznica.

Czytaj także na TVN24.pl

iwan//gak


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • SPOKO TV

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2014 08:37 ~SPOKO TV

  „Kość niezgody” – pełny reportaż wideo - wypowiedzi władz i miłośników zwierząt w tej sprawie na naszym blogu prosto z Konstancina

  http://konstancin.blog.pl/2014/01/04/kosc-niezgody-dwa-punkty-widzenia/
  Zapraszamy!

  Społeczni Obywatele Konstancina - SPOKO TV

 • mania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 21:43 ~mania

  najświeższe informacje znajda Państwo na forum Konstancina-Jeziorny: http://www.konstancin.com/forum/read.php?8,32249

 • mania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 21:02 ~mania

  doraźną pomoc i przetrzymywanie zwierząt przez 14 - 18 dni będzie świadczyła miejscowa lecznica Prima-Wet.
  Opiekun, któremu ucieknie pies będzie mógł tam szukać zguby.
  Na razie tyle pocieszających wiesci.

 • królewskagóra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 15:59 ~królewskagóra

  Czy jeżeli pies znaleziony w Konstancinie będzie wymagał natychmiastowej opieki medycznej, to czy zostanie ona udzielona w Konstancinie czy dopiero w Skarżysku? Bo jeżeli w Skarżysku dopiero będzie mieć kontakt z weterynarzem to mamy skandal bo nie wierzę że hycel od razu je zawiezie gdy na pace będzie miał jeszcze kilka wolnych miejsc. Obawiam się że to skazywanie psów na śmierć samym rozwiązaniem logistycznym. Nie ważne jest czym się ta firma zajmuje, aczkolwiek wydaje mi się że władze Konstancina zupełnie nie są zainteresowane losem zwierząt bo mogli rzeczywiście powiadomić dotychczasową klinikę o tym fakcie co nie było by złamaniem prawa bo jest w interesie społecznym.

 • jurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 09:59 ~jurek

  Śmieszny jest ten materiał, nie powiedzieli np że firma ma gospodarstwo rolne, ponad 500 świń, 50 krów, i ponad 30 koni,bo po co!!!! lepiej pasuje do kontrowersyjnego materiału ścieki i tynki:) tyle w tym temacie

 • Maciej 234

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 19:51 ~Maciej 234

  a może sprawdzić co to za firma kto ją wybrał może to są jacyś znajomi itp. zawsze można ich pokontrolować "nieoficjalnie" w końcu będą działać na terenie Konstancina. zawsze się coś znajdzie żeby ich uwalić. np podali że już świadczyli takie usługi a nikt o tym nie wie.

 • mania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 19:45 ~mania

  Misiek, oni nie tylko mają zwierzęta łapać, ale także zapewnić pomieszczenie chroniące przed zimnem i upałami, karmić, leczyć. Wszystko to jest opisane w SIWZ. Jednak to co widać było w obrazie pokazanym przez TVN nijak się ma do tych wymagań. Od jutra praktycznie powinni zwierzęta przywozić, a tu ... - sam widziałeś.

 • mania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 19:38 ~mania

  czipy w gminie są i była/ jest możliwość bezpłatnego zakładania psom i kotom, ale czy ktoś sprawdził, czy opiekunowie zwierzyny to zrobili?

  Nadal nie mogę pojąć dlaczego maja być w gminie wyłapywane koty, szczury mają promocję?

  zapis w SIWZ:
  1. Przedmiotem zamówienia jest odławianie, przygotowanie do adopcji i opieka nad bezdomnymi zwierzętami pochodzącymi z terenu gminy Konstancin-Jeziorna, a w szczególności:
  1) odławianie i transport bezdomnych zwierząt (psów i kotów) z terenu gminy Konstancin-Jeziorna na polecenie Straży Miejskiej.

 • pawełx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 17:02 ~pawełx

  Nie jestem histerycznym wielbicielem psow. Mysle jednak że zasługują na lepszy los niż cios w łeb i i zakopanie na polu. A wiele ostanio takich historii było własnie dzięki "tanim" firmom. Gminy oszczędzają na ludziach i zwierzętach a może trzeba zacząć od urzędasów?

 • rumcajs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 16:57 ~rumcajs

  Bodek~Bodek

  Jeszcze firma nie zaczeła działalności a już ją wszyscy osądzili. A może ci od ochron nie dostali w kieszeń i dla tego tak piszczą.

  To oświeć jaki kwalifikacje ma firma zajmująca się ściekami w kwestii odławiania i opieki nad zwierzętami? Jest po prostu najtańsza. Czyli zrobi to najtaniej jak się da: nie wyleczy, nie wykarmi, bo to kosztuje.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »