Informacje

25.01.2011 13:08 Projekt uchwały rady miasta

Bez opłat za parkowanie? Zdecydują radni

SERWISY:

Zawieszenie na dwa tygodnie opłat za parkowanie w centrum? - Już w środę radni z komisji budżetu i finansów zaopiniują projekt uchwały radnych PiS, która mogłaby dać taką możliwość prezydent miasta.

 Jeszcze niedawno ratusz zarzekał się, że nie będzie zawieszał opłat za płatne parkowanie mimo, że po silnych opadach śniegu liczba miejsc parkingowych jest mniejsza, a cześć jest nieodśnieżona. Czyżby zmienił znadnie?

Żeby nie zachęcać

- Opłaty za parkowanie to sposób na zniechęcenie kierowców do wjeżdzania do centrum. Skoro mamy bardzo trudne warunki na drogach, to niekonsekwencją byłoby zwalniać teraz z opłat i zapraszać więcej kierowców by poruszali się po mieście samochodami - tłumaczył jeszcze w grudniu 2010 roku Tomasz Andryszczyk. Czesto też ratusz w swojej argumentacji powoływał się na przepisy, które decyzję o zwolnieniu z opłat pozostawiają w gestii rady miasta.

Dwa tygodnie za darmo

Dlatego radni PiS zgłosili projekt poprawki do uchwały rady miasta, która miałaby pozwolić tę decyzję podejmować prezydentowi miasta. Na najbliższym posiedzeniu komisji budżetu i finansów poprawka będzie opiniowana.

Zgodnie z nią, prezydent miasta mógłby jedną decyzją zawiesić opłaty na maksymalnie dwa tygodnie. Jaka będzie opinia radnych? Dowiemy się już w środę.

mjc/roody

Treść poprawki można przeczytać TU.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 19:04 ~mark

  kompletny brak logiki. skoro jest mniej miejsc, to trzeba podnieść opłaty co by zniechęcić do przyjeżdżania centrum. miast znosić opłaty, przez dwa tygodnie godzina postoju powinna kosztować 10pln.

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 18:02 ~ja

  Najpierw porąbana Hania zakorkowała całe Miasto, a teraz będzie raczyła 'łaskawie' decydować o tym zwolnieniu? GŁUPOTA Ratusza, a szczególnie Haneczki jest NIEBOTYCZNA!

 • łowca żenad...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 17:25 ~łowca żenad...

  @EWA

  Można ironizować wielka Paniusiu ale nie obrażaj ludzi od skretyniałych bo ten skretyniała za taką samą będzie miał ciebie.

  @kolo

  A jak ma jechać ? Ty jeździłeś w ogóle kiedyś w korku ? Ma czekać aż zrobi się luka 10 metrowa ?

  Weźcie Wy się wyluzujcie bo tego się czytać nie da ..Naród który na wszystkim zna się najlepiej :/

 • EWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 16:35 ~EWA

  kolo, dokładnie o to mi chodzi - rusza, 20cm i mocno hamulec, i tak z pięć razy zanim dojedzie do samochodu przed nim:)

  upierdliwy - może lubisz nieprzyjemne zapachy, ja tam w niczyje upodobania się nie zagłębiam - może tym ludziom to też nie przeszkadza, że pachną, wyglądają tak a nie inaczej. Ale mi się to nie podoba i to jest moje zdanie. Taki mój gust i pogląd, to moje prawo. Tak samo jak możliwość wygląszania tego. Jeśli wiesz co to wolność słowa... a ludziom, którzy są wokół mnie zdarza mi się mówić co o nich myślę i nie stanowi to dla mnie problemu. Ale w autobusie mogę zmienic miejsce na szczęście i nie muszę każdemu psuć humoru od rana:)
  I nie narzekam na swój trudny dojazd:) Na szczęście autobus nie jest dla mnie przymusem:) Skorzystałam z niego, żeby takie ludziki jak Ty nie narzekały, że znowu te burżuje jeżdżą samochodem i ulice korkują do centrum:)

  A biletów z różnych głupich powodów nie będą obniżać i to każdy wie:) śmiać się z czegoś i ironizować to już nie wolno?

 • Glo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 16:33 ~Glo

  Widzę że jednak pisiorki do dobrzy populiści. Teraz chcą zniesienia opłat, a potem będą najeżdżać na władze miasta że mało kasy że "szastają" gotówką.
  A tempy naród wszystkie zagrania populistyczne kupi...

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 16:25 ~kolo

  wiesz co upierdliwy? Ty tez burak jesteś, że nie rozumiesz tego co ta EWA napisała:) toć to ironią zalatuje i krytycznym obrazem społeczeństwa jakie mamy w warszawie, na woli szczególnie:)
  poza tym jak jedziesz autobusem i jest korek albo samochody stoją w kolejce do świateł - autobus rusza 20 cm i kierowca hamuje, rusza, hamuje. Czaisz o co chodzi? ja tak i też mnie to wkurza.
  upierdliwy, Ty masz jakiś problem ze sobą:D

 • Anty wsiur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 16:11 ~Anty wsiur

  Ale tylko dla zameldowanych.

 • looo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 15:15 ~looo

  Dlaczego PIS tak bardzo dąży do tego, aby w kasie miasta była jeszcze większa dziura, to może niech od razu powiedzą, że jak jest mróz i wszystkie autobusy pospieszne mają się zatrzymywać na każdym przystanku to też nie należy kasować w nich biletów, bo przecież to już nie będzie linia przyspieszona, to może zlikwidować podatek drogowy w paliwie, bo przecież jazda po dziurawych drogach to nie jazda. Dlaczego oni się tak bardzo ograniczają, może dlatego że właśnie tacy są.

 • alka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 15:14 ~alka

  To co ostatnio dzieje się w Warszawie coraz bardziej woła o pomstę do Nieba. Jakim prawem zasypano Warszawę tak olbrzymią ilością SŁUPKÓW, PRZESZKÓD, które ZABIERAJĄ miejsca parkingowe dla samochodów podczas gdy samochodów przybywa!!!? Czy tak może być, że Zarząd Dróg tak dużo postawił tych słupków?! Dlaczego tak utrudnia się ludziom życie?! Nie dość, że opaty za parkowanie są za duże. Dlaczego przede wszystkim przybyło tyle zakazów i ograniczeń!!? A mandaty ludzie ciągle dostają. Zdecydowanie lepiej jak byłby system taki jak np w Niemczech, gdzie w mniejszych miastach są plakietki z czasem (od które j do której chce się stać), które kosztują bodaj kilka euro na rok! A w Berlinie są strefy środowiskowe, że do ścisłego centrum nie mogą wjeżdżać samochody, autobusy z sygnaturą zieloną (z dobrą emisją spalin, np powyżej rocznika '97).

 • M.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 14:41 ~M.

  Park - zgoda. Tylko z miejscami w autobusach czy tramwajach jest tak jak z miejscami parkingowymi. Ikarus przewidziany na 60 osob, jedzie 100. To znaczy, że masz nie płacić za dojazd? Jak chcesz - zaparkuj w zaspie.
  Tak na marginesie - ani nie popieram znoszenia opłat za zbiorkom, ani za miejsca parkingowe w Warszawie.

  Twoje tłumaczenie mnie nie przekonuje. Ba! Można zastosować podstawowe prawo ekonomi - przy niezmiennym popycie i zmniejszonej podaży można podnieść cenę ;)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »