Informacje

05.03.2015 17:46 analiza ruchu

Bez mostu Łazienkowskiego:
korki większe, buspasy pomagają

SERWISY:

Serwis targeo.pl porównał natężenie ruchu na Trasie Siekierkowskiej, Wisłostradzie i w Alejach Jerozolimskich przed i po zamknięciu mostu Łazienkowskiego. Wynika z niej, że wprowadzenie buspasów na moście Poniatowskiego i Wale Miedzeszyńskim pomogło kierowcom w innych miejscach.

Analiza objęła Trasę Siekierkowską od Wołoskiej do Rembertowa, Wisłostradę od Trasy Siekierkowskiej do mostu Grota-Roweckiego oraz Aleje Jerozolimski od Dworca Zachodniego do ronda Wiatraczna.

Trasa Siekierkowska

Według autorów raportu, przed zamknięciem mostu opóźnienia na całej Trasie Siekierkowskiej sięgały około 30 minut (w popołudniowym szczycie). Po zamknięciu wydłużyły się do 40 minut.

Najgorsza sytuacja przed zamknięciem mostu miała miejsce pomiędzy godziną 16 a 19, w kierunku Pragi, na dojeździe do trasy, między Puławską a Wilanowską. W tych godzinach kierowcy poruszali się maksymalnie 5 km na godzinę. Po zamknięciu mostu to miejsce nadal generuje największe problemy.

W porannym szczycie opóźnienia na trasie z Rembertowa sięgają do 30 minut, co jest niewielkim pogorszeniem w stosunku do sytuacji sprzed zamknięcia Łazienkowskiego.

Najgorsza sytuacja przed i po zamknięciu mostu była na zjeździe z mostu (odcinek Czerniakowska - Sobieskiego). Tam kierowcy w godzinach 7 - 9 poruszali się z maksymalną prędkością 12 km na godzinę.

Buspasy pomagały?

Według analizy, wprowadzenie buspasów w innych częściach miasta nie pogorszyło sytuacji na Trasie Siekierkowskiej, a nawet - w kierunku Rembertowa - nieznacznie ją poprawiło. Po likwidacji buspasa na moście Poniatowskiego, sytuacja na trasie Siekierkowskiej znacznie się pogorszyła. Opóźnienia w kierunku Rembertowa sięgają teraz nawet do 50 minut. W przeciwnym kierunku, w szycie porannym, dochodzi do "ekstremalnych korków", a opóźnienia dochodzą do godziny.

Najgorzej jest na odcinku od ul. Czerniakowskiej do Nowoursynowskiej. Prawie przez cały dzień, od 7 do 19 prędkość z jaką poruszają się kierowcy, to 9 km/h. Odstać swoje muszą także kierowcy w rejonie Ostrobramskiej. Prędkość z jaką się tam poruszają to maksymalnie 5 km/h.

Aleje Jerozolimskie

Zamknięcie mostu zdecydowanie pogorszyło sytuację w Al. Jerozolimskich i w al. Waszyngtona na odcinku od Dworca Zachodniego do ronda Wiatraczna. W popołudniowym szczycie opóźnienia wydłużyły się do bez mała godziny. Najwolniej kierowcy poruszali się na odcinku od Dworca Zachodniego do ronda de Gaulle'a - do 5 km/h.

Według analiz, w przeciwnym kierunku (od ronda Wiatraczna) sytuacja przez cały dzień wyraźnie pogorszyła się na całej trasie.

Powstanie buspasów spowodowało, że Aleje w stronę Pragi stanęły. Opóźnienia sięgały ponad 1,5 godziny. Na ruch w przeciwnym kierunku nie miały znacznego wpływu.

Po likwidacji buspasa sytuacja na jezdni w stronę Pragi zdecydowanie się polepszyła, natomiast w przeciwnym - pogorszyła. Korki tworzą się między innym w dojeździe do mostu od strony ronda Wiatraczna. Opóźnienia sięgają 40 minut.

Wisłostrada

Według raportu, przed zamknięciem mostu najtrudniejsza sytuacja dla kierowców miała miejsce między 8 a 9 na odcinku od mostu Łazienkowskiego do mostu Poniatowskiego (w kierunku północnym). Tam kierowcy poruszali się z prędkością maksymalną 9 km/h.

W tych samych godzinach, w przeciwnym kierunku, największe korki miały miejsce między mostem Gdańskim a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Prędkość maksymalna wynosiła do 5 km/h.

Zamknięcie mostu znacznie pogorszyło sytuację na Wisłostradzie w godzinach popołudniowych. Opóźnienia na całej trasie sięgały do 20 minut. Najgorsza sytuacja miała miejsce na odcinku od Trasy Siekierkowskiej do mostu Poniatowskiego. Według raportu maksymalna prędkość z jaką poruszali się kierowcy wynosiła do 5 km/h.

W przeciwnym kierunku, w popołudniowym szycie, najwolniej kierowcy poruszali się od mostu Łazienkowskiego do Trasy Siekierkowskiej - prędkość do 5 km/h.

Po zamknięciu mostu opóźnienia na całej trasie, w tym kierunku, dochodziły do 30 minut.

Pojawienie się buspasów znacznie polepszyło sytuację na Wisłostradzie w kierunku mostu Grota. Kierowcy bezproblemowo włączali się do ruchu na most Poniatowskiego. W przeciwnym kierunku większych zmian nie zaobserwowano.

Po likwidacji buspasa, znacznie pogorszył się wjazd na most Poniatowskiego. Kierowcy tracą nawet do 30 minut, a ruch odbywa się do 5 km/h. W przeciwnym kierunku na razie nic się nie zmieniło, chociaż raport zastrzega, że sytuacja może się pogorszyć, gdy ruch między mostami się wyrówna.

Po zamknięciu mostu Łazienkowskiego kierowcy stoją w korkach:

su/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • makaron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2015 21:23 ~makaron

  Niech ten kretyn, który robił zestawienie Siekierek i Wału Miedzeszyńskiego przejedzie się o 08:00 od rondka w kierunku Siekierki.

 • Ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2015 00:28 ~Ktoś


  Powinien odbyć się konkurs pt. Kto szybciej wyjedzie z Gocławia w godzinach porannych.
  [/cytat_2117514]
  Rowerzysta : pasem rowerowym z Francuzkiej na Waszygtona i między autami przez most. Góra 25min

 • Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2015 15:50 ~Roman

  A jak zamknięcie wjazdu na most Poniatowskiego z wału miedzeszyńskiego "poprawiło" sytuację na ul. Saskiej i Francuskiej?
  Powinien odbyć się konkurs pt. Kto szybciej wyjedzie z Gocławia w godzinach porannych.

 • Vietnam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2015 15:28 ~Vietnam


  miś yogi~miś yogi

  jaki most łazienkowski??? jest trasa łazienkowska a most ma zupełnie inna nazwę. Niedouczony dziennikarzyna ech szkoda gadać.
  słoik~słoik


  a jak się nazywa???

  Berlinga

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2015 11:27 kubat

  aaa~aaa

  A gdzie są obiecywane nowe mosty?

  Zawiń rękawy i wybuduj, jeśli masz nadwyżkę budżetową :-)

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2015 11:26 kubat

  kkk~kkk

  Wczoraj tj. 5 marca był mecz na stadionie legi, korki na ul. Łazienkowskiej olbrzymie, haos, brak policji do kierowania ruchem itd. Mam pytanie do kogo mam się zgłosiś po wypaloną benzynę?

  Do Ojca, że spłodził takiego bezmyślnego człowieczka.

 • słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2015 11:23 ~słoik

  miś yogi~miś yogi

  jaki most łazienkowski??? jest trasa łazienkowska a most ma zupełnie inna nazwę. Niedouczony dziennikarzyna ech szkoda gadać.


  a jak się nazywa???

 • GCL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2015 09:57 ~GCL

  A może analiza ile stoi się na Saskiej i Francuskiej?
  Pozdrowienia z Gocławia

 • miś yogi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2015 09:53 ~miś yogi

  jaki most łazienkowski??? jest trasa łazienkowska a most ma zupełnie inna nazwę. Niedouczony dziennikarzyna ech szkoda gadać.

 • misio malkontent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2015 08:27 ~misio malkontent

  A może tak jakaś analiza tras wyjazdowych z Pragi Płd. i kierunków wschodnich do Śródmieścia, na Mokotów, Wilanów i Ursynów???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »