Informacje

29.06.2011 06:15 Muranów czeka na płatne parkowanie

Będzie więcej parkomatów? Decyzji wciąż nie ma

SERWISY:

Po raz kolejny radni miasta nie zajęli się projektem rozszerzenia strefy płatnego parkowania m.in. o Muranów. Ratusz wciąż pracuje nad dokumentem, a planowany na październik 2012 roku termin ustawienia nowych parkometrów staje pod znakiem zapytania. Według harmonogramu miejscy samorządowcy mogą zająć się sprawą najwcześniej za dwa miesiące.

- Na razie wprowadzamy poprawki do projektu uchwały w sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania - mówi Mieczysław Reksnis, dyrektor biura drogownictwa w ratuszu. - Chodzi m.in. o dodanie do strefy jeszcze jednego obszaru w rejonie ul. Parkowej i Belwederskiej - tłumaczy.

Półtoraroczne rozszerzanie

W pierwotnej wersji projektu uchwały znalazł się zapis o poszerzeniu obowiązującej strefy o Muranów, Nowolipki, cały Mirów, część Ochoty i fragment Pragi. Decyzja miała zapaść na radzie miasta niespełna dwa tygodnie temu, ale punkt na prośbę ratusza został zdjęty z obrad. Radni nie zajmowali się nim także podczas ostatniej sesji - we wtorek, bo projekt uchwały po poprawkach nie jest gotowy.

Kiedy więc długo oczekiwane m.in. przez mieszkańców Muranowa rozszerzenie strefy dojdzie do skutku? Według wstępnych planów miasta na jej poszerzenie potrzeba niecałe półtora roku. Gdyby radni podjęli decyzję przed dwoma tygodniami, to nowe granice obowiązywałyby od października 2012 r. - Opierając się na doświadczeniach z poszerzenia strefy w 2008 r. mniej więcej tyle czasu potrzeba na jej przygotowanie - tłumaczy Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

A może szybszy przetarg

Chodzi m.in. o wprowadzenie nowej organizacji ruchu czy zorganizowanie przetargu na zakup parkometrów. Decyzja leży jednak w rękach radnych, a jak dowiedzieliśmy się w biurze rady, według harmonogramu samorządowcy zebrali się przed wakacjami po raz ostatni właśnie we wtorek.

Najbliższa "robocza" sesja ma się odbyć pod koniec sierpnia (w czasie wakacji, pod koniec lipca zaplanowana jest jedna sesja - uroczysta). Jeżeli radni powiedzą pod koniec wakacji rozszerzeniu "tak", to przewidziane wstępnie 18 miesięcy na powiększenie strefy wypada na przełomie 2012 i 2013 roku, czyli w zimę. Trzeba się więc liczyć, że prace mogą się opóźnić np.: przez opady śniegu, a rozszerzenie strefy przesunąć nawet na wiosnę 2013. Drogowcy podkreślają jednak, że mogą przyspieszyć niektóre procedury.

- Wszystko zależy od radnych miasta. Jeżeli wyznaczą nam termin na październik 2012 roku, to będziemy musieli się pospieszyć z przetargiem - zaznacza Sobieraj.

ran//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Muranowczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 16:42 ~Muranowczyk

  dokładnie tak zrobią...podejmą decyzję po wyborach, i ponoć po ankiecie mieszkanców...ja mieszkam całe życie na Muranowie i jeszcze nikt do mnie nie przyszedł z żadną ankietą. Bajki nam wciskają...

 • ziutek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 15:52 ~ziutek

  Strefa płatnego parkowania w Warszawie to iluzja spowodowana zbyt małą ilością kontroli.

 • Wrocław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 15:43 ~Wrocław

  WSTRZYMUJĄ SIĘ DO WYBORÓW HEHEHE A PÓŹNIEJ JAK BEKNIECIE TO WAM SIĘ SŁABO ZROBI ;-) POZDRAWIAM Ależ ten wasz Ratusz z was wysysa... niewiarygodne...

 • Ferrus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 11:58 ~Ferrus

  DLACZEGO RAZEM ZE ZMIANĄ STREFY PRÓBUJE SIĘ FORSOWAĆ OSZUKAŃCZE OPŁATY DLA MIESZKAŃCÓW?!!!
  I dlaczego chcą ograniczyc ilośc posiadanych aut (do 1 szt.).
  Co kogo obchodzi czy mam 5 maluchów czy 2 Porshe?!

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 11:42 ~Warszawiak

  A gdzie idą te pieniądze???!!!!!
  Gdzie są obiecane tanie prkingi podziemne???!!!

 • Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 11:29 ~Wawa

  Jestem z Muranowa i nie mogę się doczekać parkometrów,a jak widzę rano jak zostawiają samochody i biegiem gnają do tramwaju to szlak mnie trafia.Ja wszystko rozumiem ludzie też wynajmują tu mieszkania tylko czemu te samochody stoją od niedziel i zastawiają miejsca parkingowe a w piątek wyjazd na wioskę,samochód na wiejskich tablicach stojący więcej jak trzy dni w jednym miejscu powinien być odholowywany na koszt właściciela tam gdzie jest zarejestrowany i momentalnie skończył by się problem z parkowaniem.

 • mar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 11:20 ~mar

  a czy bedzie wiecej parkingow? Parkometry to nie wszystko.

 • Produkt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 10:54 ~Produkt

  Kto dobrowolnie zgadza się na opłaty za parkowanie pod domem? Przecież to absurd - wprowadzenie strefy nie spowoduje mniejszej ilości aut parkujących na ulicach a tylko miastu nabije kabzę! Jeśli wprowadzenie parkometrów zdaniem Ratusza powoduje mniejszą liczbę parkujacych "przyjezdnych" aut, to jest to nieprawda! Proponuję sprawdzić jak parkuje się w strefie płatnego parkowania w tygodniu. Znalezienie wolnego miejsca to loteria, bo wszystko jest pozastawiane. Czyli skończmy te bajki, że mieszkańcy nie mogą się doczekać, czy to, że parkometry sprawią, że mniej osób przyjedzie. Chodzi wyłącznie o wyciąganie kasy.
  Pozdrawiam.

 • Norbertina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 10:45 ~Norbertina

  Powinno się jednocześnie rozszerzyć strefę o Stary Mokotów, od Batorego do Odyńca i od Boboli i Wołoskiej do Puławskiej. A natychmiast przynajmniej do Madalińskiego jeśli nie do Odyńca.

 • magik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 10:28 ~magik

  Propaganda. Kto normalny chce płacić za parkowanie pod domem? Chyba powariowali. Niedługo będą pisać, że naród domaga się podwyżki podatków, bo ma za dużo pieniędzy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »