Informacje

21.08.2012 06:30 stacja warszawa falenica

Będzie przejście przez tory?
"Trwają rozmowy"

SERWISY:

Wciąż nie wiadomo, czy przy stacji kolejowej w Falenicy powstanie przejście naziemne, którego domagają się mieszkańcy. Kolejarze zdradzają tylko, że prowadzą w tej sprawie rozmowy z dzielnicą.

Mieszkańcy Falenicy napisali petycję do Zakładu Linii Kolejowych. Skarżą się w niej na brak wygodnego naziemnego przejścia na stacji i proszą o zmiany. Informowaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl ponad tydzień temu. Zwróciliśmy się wówczas też do kolejarzy z pytaniem, czy przychylą się do wniosku.

"Trwają rozmowy"

- Mogę powiedzieć tyle, że trwają rozmowy z władzami dzielnicy Wawer o zmianie sytuacji na stacji Falenica - informuje tvnwarszawa.pl Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK. Na jakie zmiany mieszkańcy mogą liczyć? – Nie mogę podać żadnych szczegółowych informacji. Nie chciałbym powiedzieć nic zobowiązującego – mówi.

Nie wiadomo zatem, czy mieszkańcy wywalczą przejście naziemne. Chociaż takie rozwiązanie też jest brane pod uwagę, jego wprowadzenie wiąże się z wieloma ustaleniami - odpiera rzecznik. – Trzeba sprawdzić przede wszystkim bezpieczeństwo. Określić, jak będzie wyglądało dojście do ulicy. To wszystko dyskutowane jest w trakcie rozmów z dzielnicą - tłumaczy Łańcucki.

Będą podjazdy

Jak jednak udało nam się ustalić, na stacji mają na pewno powstać pochylnie dla niepełnosprawnych i rodziców z wózkami dziecięcymi.

Kiedy rozpocznie się wdrażanie ustaleń? Rzecznik nie chciał podać konkretnej daty. - Zrobimy to jak najszybciej - odpowiedział.

Skaczą na tory

Chociaż na stacji jest przejście podziemne, mieszkańcy nie chcą z niego korzystać. Według nich jest śmierdzące, niebezpieczne i nie ma dogodnych zjazdów, między innymi dla osób niepełnosprawnych. Dlatego wybierają, czasem nawet narażając życie, zamknięte obecnie przejście naziemne.

"Zdajemy sobie sprawę, że nie było to dotychczas oficjalne przejście, jednakże przez wiele lat mieszkańcy wykorzystywali je, bez zasadniczego sprzeciwu ze strony kolei" – możemy przeczytać w wystosowanej przez mieszkańców petycji. Pełną treść petycji znajdziesz tutaj.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • z okolicy falenicy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2012 20:00 ~z okolicy falenicy

  Jeden z ważniejszych problemów stacji PKP Falenica, to przejść z 1 peronu na drugi: Będąc na preonie 1 (pociagi w stronę Centrum) i chcąc przejść na peron 2 (w stronę Otwocka) trzeba wyjść na zewnątrz, obejść budynek stacji (obecnie kinokawiarnia Stacja Falenica) i skierować sie do przejścia podziemnego jakieś 70 m w lewo. A będąc z wózkiem, z rowerem? Spieząc się na pociąg w którąś ze stron? To jest zwyczajna architektoniczna tragedia: jakiś architekt to powinien wziąć w swoje ręce...

 • Ooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 23:09 ~Ooo

  zlikwidować straż miejską!!!

 • FIRCYK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 19:37 ~FIRCYK

  Postawic SOK i karac wszystkich bez wyjątku.... Prawo jest po to, żeby go przestrzegac...

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 11:47 ~iza

  25 lat mieszkalam w Falenicy, odkąd pamietam przejscia byly uzywane tylko przez niektorych przy wyjsciu z pociagu z warszawy do otwocka, zawsze byly smierdzace i brudne, wiec skracalo sie na poczatku peronu skaczac na tory ,na peron do warszawy wchodzilam obok druznika, trzymajac sie barierki, pozniej czyba jej nie bylo bo rdza zjadła, teraz 0d 30 lat nie mieszkam w falenicy , ale widze ze zmian zadnych nie ma .

 • jaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 11:41 ~jaa

  PKP dawno przekroczyło granice absurdu. Jak mam się dostać na peron z wózkiem? Teleportować nad schodami?

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 10:58 ~nick

  Tak... mieszkańcy mają do dysozycji przejście podziemne, którym można dostać się tylko na jeden peron.. Żałosne.

 • AJA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 10:27 ~AJA

  Wreszcie ktoś pomyślał o podjazdach. Korzystanie z tej stacji przez rodziców z dziećmi w wózkach jest koszmarem od czasu zamknięcia "nielegalnego" przejścia ale jednak z pochylnią.....
  Mam nadzieję że przy okazji ktoś przyjrzy się systemowi zamykania szlabanu. Jakoś na innych przejazdach w okolicy trwa to 2-3 minuty a w Falenicy 5-10 minut. I to nie jest kwestia tego że tam szlaban jest automatyczny - w Świdrze też szlaban podnosi pracownik kolei i robi to bardzo sprawnie

 • klocek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 09:23 ~klocek

  Zamknięcie przejścia to nadgorliwosć jakiegoś głópiego kolejaża. Na sąsiadujacej stacji Miedzeszyn są tylko przejścia przez tory i żadnemu jełopowi nie przyjdzie do pustego łba ich zamykać.
  Ale już Stalin mówił, że nadgorliowść jest gorsza od faszyzmu.

 • MakKluski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 07:38 ~MakKluski

  Metro chcą budować a nie mogą przejścia zrobić ... Najlepsi są urzędnicy. Nie potrafią nic powiedzieć. Powinni zatrudniać również mówiących. Niech im kursy z mówienia robią albo terapię.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »