Informacje

31.03.2016 10:47 750 tys. zł na bramę

Będzie nowe wejście do zoo.
Samochody rozjadą plac Hallera?

SERWISY:

Miasto wybuduje trzecie wejście do zoo, od strony ulicy Jagiellońskiej. - Jeśli jednocześnie nie zostaną zbudowane parkingi, zafundujemy koszmar mieszkańcom placu Hallera - alarmuje radny z Pragi Północ.

Wejście za 750 tysięcy złotych to jedna z kilkudziesięciu inwestycji o łącznej wartości 400 mln zł, które dwa tygodnie temu przegłosowali radni Warszawy. Brama na wysokości placu Hallera już istnieje, ale jest zamknięta i nieużywana od kilkudziesięciu lat. Czy jej otwarcie i dobudowanie kawałka chodnika musi być tak drogie?

Jak tłumaczy Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza, zakres prac jest większy. - 700 tys. zostanie przeznaczone na budowę nowej bramy ze stanowiskami kasowymi i kołowrotkami wejściowymi. 50 tys. przewidujemy na projekt – tłumaczy.

Parkingowy kłopot Nowej Pragi

Ta zapowiedź zaniepokoiła jednego z dzielnicowych radnych, Kamila Ciepieńko (Praska Wspólnota Samorządowa).

- Pomysł jest dobry, myślę, że dodatkowe wejście ożywi plac Hallera, ale ma poważną wadę. Ta część dzielnicy jest zupełnie nieprzygotowana do przyjęcia setek samochodów. Osiedla Nowej Pragi od lat zmagają się z deficytem miejsc parkingowych - mówi Ciepieńko.

Radny obawia się, że praktyki z Ratuszowej, Wybrzeża Helskiego oraz okolicy ronda Starzyńskiego, gdzie samochody parkują na każdym możliwym skrawku jezdni lub chodnika, przeniosą się w rejon placu Hallera. Dlatego proponuje utworzenie ogólnodostępnych parkingów na pasie zieleni oddzielającym Jagiellońską od torowiska tramwajowego. Już teraz jego znaczną część zajmują dwa prywatne, ogrodzone parkingi. Jak się dowiadujemy, jest spora szansa, że postulaty radnego zostaną zrealizowane.

Jak mówi nam Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, jeden z istniejących parkingów działa nielegalnie i drogowcy przygotowują się do jego likwidacji. - Prowadzimy rozmowy z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w sprawie wydania decyzji nakazującej rozbiórkę nielegalnego parkingu – twierdzi rzeczniczka.

Drogowcy zbudują parking

Jak zapowiada, drogowcy planują tam utworzenie ogólnodostępnych miejsc parkingowych. - Na pewno będzie ich kilkadziesiąt. Budowa rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Na razie trudno mówić o kosztach, sprawa jest świeża. Prowadzimy rozmowy z dyrekcją zoo w tej sprawie – wyjaśnia Gałecka i dodaje, że szczegóły zostaną ustalone, gdy będzie gotowy projekt nowego wejścia – ma się to stać jeszcze w tym roku.

Warto dodać, że nowe wejście będzie wygodne także dla tych, którzy zdecydują się przyjechać do zoo komunikacja – będzie usytuowane tuż obok przystanku tramwajowego. Niedaleko są także przystanki autobusowe, a na samym placu jest pętla. A wszystko to kilkaset metrów od stacji metra.

ZDM prowadzi także rozmowy z dyrekcją zoo w sprawie przekazania na parking terenu w okolicy wejścia do ogrodu od strony mostu Gdańskiego.

Piotr Bakalarski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • asdfadsf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2016 10:59 ~asdfadsf


  iza~iza

  a to kierowców nie obowiązują przepisy ?
  redo~redo

  niestety nie na nich działa tylko magiczna,a raczej kosztowna i czasochłonna tabliczka z holownikiem pod znakiem zakazu taka nasza polska rzeczywistość

  A co lepsze jest jeszcze cała masa matołów którzy zaraz lamentują jak to państwo ich uciska. Bo przecież oni nie mieli gdzie zaparkować... Ot mentalność naszych rodaków...

 • Piotr 777

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2016 09:34 ~Piotr 777

  Będzie bliżej z pętli autobusowej na pl. Hallera. Bardzo dobry pomysł.

 • waszka g

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2016 08:55 ~waszka g

  sfsfs~sfsfs

  50 tysia za projekt bramy??? Rozrzutny ten nasz ratusz


  za projekt bramy ktora juz tam stoi.

 • marianzpragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2016 08:37 ~marianzpragi

  Najwidoczniej misiaczkom brakuje koordynacji.
  W miejscu obecnych parkingów jest planowana nitka jezdni od Ronda Starzyńskiego do aż do Al. Solidarności.

  Co za tęgie głowy tam urzędują...

 • xr4ti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2016 23:37 ~xr4ti

  Anteros~Anteros

  Lepszym pomysłęm jest zlikwidowanie tych obrzydliwych bud przy rondzie Starzyńskiego. I tam zrobić kolejne wejście. Jest to teren dobrze skomunikowany: tramwaje i stacja SKM.


  Tak, oczywiście. A na piwo to gdzie mam niby iść jak zlikwidujesz na Starzyniaku budy? Albo na kebaba? Pytam o normalne knajpy, a nie hipsternie z Ząbkowskiej.

 • Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2016 22:04 ~Wawa

  Ja bym dał więcej palików... wszędzie!!! :/

 • ina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2016 21:27 ~ina

  A czy ten radny śpi snem wiecznym okolice Placu Hallera ul Darwina Burdzińskiego i wiele innych ulic w tym rejonie są zatkane przez zostawiających samochody ludzi przyjeżdżających do pracy w Warszawie zostawi samochód i do metra leci na wileński bo dalej są już parkometry,mieszkańcy nie mają gdzie parkować a ten się obudził że rozjadą PL Hallera ale wiedzę mają ci radni że hej oby tak dalej . Panie radny przeleć się Pan po Pradze po tych ulicach blisko Ronda Starzyńskiego i PL Hallera i popatrz się Pan na rejestracje samochodów a może coś dla mieszkańców się zrobi aby przez godzinę nie krążyli szukając miejsca na zaparkowanie

 • redo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2016 21:08 ~redo

  iza~iza

  a to kierowców nie obowiązują przepisy ?

  niestety nie na nich działa tylko magiczna,a raczej kosztowna i czasochłonna tabliczka z holownikiem pod znakiem zakazu taka nasza polska rzeczywistość

 • jurka1948

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2016 17:17 ~jurka1948

  Kto powiedział,że do ZOO trzeba jeździć prywatnym autem?Tak się u nas narodził zwyczaj,że do ZOO,do Filharmonii,do Lasu Kabackiego,do Lasku Bielańskiego trzeba dojechać prywatnym autem,chociaż nie ma gdzie zaparkować (ale np.przy Ogrodzie Botanicznym na Kabatach nawet w upalny weekend są wolne płatne miejsca parkingowe,a cała droga dojazdowa zastawiona parkującymi po obu stronach,a autobusy stoją w korku).Czas wrócić do dawnych zwyczajów.Transport publiczny był w gorszym stanie,a wszędzie dowiózł tłumy warszawiaków.Czas skończyć z tłumaczeniem kierowców,że zaparkowali na trawniku,bo miasto nie zapewniło miejsc do parkowania.Nie znalazłeś miejsca pod ZOO,to jedź z dziećmi na zieloną trawkę za miasto,tam cię Straż Miejska nie dopadnie.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2016 17:09 ~warszawiak

  iza~iza

  a to kierowców nie obowiązują przepisy ?  W Polsce nie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »