Informacje

24.10.2011 09:36 Zielone Mazowsze

Będzie bezpieczniej
przy Starym Mieście

SERWISY:

Na wysokości przystanku Stare Miasto w kierunku placu Bankowego trwają prace przy budowie wysepki, która ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych.

Przejście dla pieszych prowadzące przez ul. Grodzką z i na przystanek Stare Miasto było dla wielu niebezpieczne. Kierowcy wjeżdżający z Wisłostrady w kierunku tunelu Trasy W-Z mieli ograniczoną widoczność  przez barierki stojące przy przystanku.

"Zza pleców"

- Pieszy idący z przystanku i samochód jadący ulicą Grodzką poruszają się w tym samym kierunku, w związku z czym samochód wyjeżdża "zza pleców" pieszego" - dodawał kolejny argument, jeszcze w lutym tego roku w piśmie do ZDM-u Aleksander Buczyński z Zielonego Mazowsza. - W efekcie często dochodzi na tym przejściu do konfliktów - przekonywał.

I wystosował postulaty: m.in. z prośbą o zamontowanie na jezdni ul. Grodzkiej "wyspy" osłaniającej przejście dla pieszych od strony przystanku. - Podobna wyspa istnieje już po drugiej stronie al. Solidarności, osłaniając przejście dla pieszych przez ul. Nowy Zjazd – przypominał Buczyński.

2 metry przed wejściem

Jak się okazuje, drogowcy problemu nie zbagatelizowali - powstaje azyl zmuszający kierowców do jazdy przy prawej krawędzi jezdni. - Piesi uzyskali ok. 2 m przed wejściem na jezdnię, na których są widoczni dla nadjeżdżających ul. Grodzką kierowców - czytamy na stronie Zielonego Mazowsza. - Wyrazy uznania należą się ZDM za relatywnie szybką jak na warszawską administracje reakcję i brak typowego w takich przypadkach przekomarzania się - dodają.

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kierowca z warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 18:38 ~kierowca z…

  tam musza być switała te bydło ktore wychodzi z autobusu i z tramwajów wogóle nie zwraca uwagi na to ze wchodzi na jezdnie samochody non stop tam stoja korki mega w godzinach szczytu zrobienie wysepki nic nie pomoze tak samo jest od strony tunelu przez pieszych w tym miejscu sa korki !!!!!!!!!!!!!!! bo non stop ktoś jest na pasach

 • obcy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 16:58 ~obcy

  Das ist toll!

 • To się nadaje do telewizji!!!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 13:27 ~To się…

  Jest na środku chodnika duża zółta tablica przy ul. Jagiellońskiej nie dochodząc do Ratuszowej na wysokości kościoła. Informuje o objazdach. Tablica jest za nisko usytuowana, na wysokości oczu!!!! Głowę można rozbić, oko wybić. Co za tuman to postawił, kiedy wreszcie to poprawią!!!!

 • skafanderek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 13:18 ~skafanderek

  Do ~mimecki

  Tak są schody po obydwu stronach, ale zjazd po schodach/ruchomych windzie tylko z jednej strony a niektórzy poruszają się na wózkach albo z wózkami dziecięcymi, są osoby starsze itd. dla nich dostanie się od Zamku na Mariensztat byłoby niezwykle trudne.

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 13:17 ~LLU

  A tam nie obowiązuje teraz zakaz ruchu???

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 13:06 ~lol

  @TLuck popieram całkowicie

 • mimecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 12:59 ~mimecki

  Tam powinno być tylko przejście dla pieszych przez ul. Grodzką i Nowy Zjazd. Przez al.Solidarności winno go nie być!!!!! Wtedy usprawniłby się ruch, a autobusy szybciej odjeżdżałyby z przystanków. Nie mówiąc już, że później kieorwcom osobówek by to pomogło. W końcu są schodych z jednej, jak i z drugiej strony al.Solidarności...

 • TLuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 12:43 ~TLuck

  Tam potrzebne są dla pieszych światła
  uruchamiane przez komunikację miejską.
  Jak tramwaj lub autobus stoi na przystanku to światło jest czerwone, samochody stoją bo i tak muszą psażerów wpuścić, piesi mogą przejść na drugą stronę. mija 20 sek światło zmienia się na czerwone dla pieszych busy i tramwaje ruszają z lub naprzystanek, piesi stoją i nie szwędają się po jezdni. nie mają po co przedzierać się na przystanek begiem , bo jak tramwaj lub autobus przyjedzie to i tak będą mieli zielone, żeby na niego zdążyć. Takie proste a takie trudne... W nocy i jak nie ma komunikacji dochodzi przycisk uruchamiający światła dla pieszych, nie częściej jednak niż co 3 min.

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 12:36 ~ala

  W tym miejscu piesi chodzą jak krowy po pastwisku. Jeden pieszy tamuje całkowicie przepływ pojazdów w obydwie strony. Gdy już ma zejść z ulicy wchodzi następny i tak w kółko. Niektórzy nawet widząc tramwaj w tunelu - jadący w strone Pragi, stoją na ulicy przy torach tramwajowych i nie przepuszczają samochodów, gdy te w tym czasie mogłyby przejechać.

 • mza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 11:32 ~mza

  grzebcie przy skarpie, a potem powiecie "przepraszam"?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »