Informacje

24.03.2012 12:30 nietypowy protest na nowym moście

Będą szukać ścieżki rowerowej
na nowym moście

SERWISY:


Zielone Mazowsze zaprasza rowerzystów na nowo otwarty most, by wspólnie poszukać ścieżki rowerowej. - Weźcie sprzęt do szukania: lupy, lornetki, świece, latarki, detektory – apelują na swojej stronie organizatorzy akcji.

- W razie, gdybyśmy drogi rowerowej nie znaleźli, o 19:00 występuje Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Będzie można wyrazić swoje zadowolenie z niespełnienia obietnic wyborczych budowania 25 km dróg rowerowych rocznie. Spotykamy się o godzinie 18:00 po stronie białołęckiej i rozpoczynamy poszukiwania – zachęca ZM.

Rowerzyści chcą w ten sposób zwrócić uwagę na fakt, że ścieżka rowerowa znajduje się na części tramwajowej, której budowa wciąż trwa.

W niedzielę powtórka

Rowerzyści mają się także pojawić na moście w niedzielę o godz. 11.50, by przejechać mostem przed pierwszymi samochodami. - To już tradycja. W ten sposób otwieraliśmy m.in. rondo Zesłańców Syberyjskich, tunele Wisłostrady, Marszałkowską oraz tymczasowe estakady Toruńskiej – przypominają organizatorzy.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Człowiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 00:49 ~Człowiek

  Ten kto jest mocniejszy ten jest wygranym, czyż nie?!!! Wszystkim, którzy jeżdżą po chodnikach polecam zmianę roweru na dobre buty i uzbrojenia się w cierpliwość i zrozumienie dla rowerzystów szczególnie dla tych którzy chodnik traktują jako swoisty tor przeszkód i pole do popisów. Życzę powodzenia!!!
  Uważam, że jazda po chodnikach w ogóle powinna być zabroniona, ponieważ jak już sama nazwa wskazuje, chodnik jest do chodzenia, a jezdnia do jeżdżenia. A w ogóle jaka jest przyjemność w jeżdżeniu po zatłoczonym, zadymionym i pełnym hałasu mieście. Nie lepiej wyjechać poza miasto w plener i tam zażywać pełnej swobody i przyjemności jazdy rowerem. Po co w ogóle się kłócić i wściekać na siebie na wzajem. Szanujmy się nawzajem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Leniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 23:01 ~Leniu

  ~FULLAHEAD\ : a ponieważ na obszarze Warszawy jest najczęściej ograniczenie do 50 km/h to prawdą jest, że jezdzić po chodniku praktycznie nie można.

 • LOL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 22:58 ~LOL

  "Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć" Marek Woś, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich

 • III

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2012 09:09 ~III

  ~STOP…
  "Niestety,żyjemy w kraju POWSZECHNEJ POGARDY DLA PRAWA I WSPÓŁOBYWATELI."

  Faktycznie - pogarda dla WSPÓŁOBYWATELI w najczystszym wydaniu.

 • FULLAHEAD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 01:04 ~FULLAHEAD

  @STOP: Czego się pieklisz paranoiku!
  Doczytaj przepisy i daj spokój. Rowerzysta może jechać po chodniku jeśli szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h,
  wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów. Nie jest więc tak jak jesteś uprzejmy populistycznie drzeć ryja, że nigdzie i nigdy nie wolno.

 • benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 23:41 ~benek

  a po co ścieżki? bezpieczniej jezdnią, środkiem pasa.

 • STOP Piratom Chodnikowym

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 19:36 ~STOP…

  W Polsce, co do zasady, JAZDA ROWEREM PO CHODNIKU JEST ZABRONIONA!!!
  Wyjątkowo dopuszczalna jest jazda po chodniku w trudnych warunkach atmosferycznych oraz jazda dzieci pod opieką dorosłych. Tylko tyle!!!
  Za jazdę rowerem po chodniku grozi mandat do 100 zł, ale jeszcze nie słyszałem, żeby jakikolwiek pirat go dostał.A i tak, żeby był skuteczny, powinien opiewać na co najmniej 500 zł.
  Niestety,żyjemy w kraju POWSZECHNEJ POGARDY DLA PRAWA I WSPÓŁOBYWATELI.PseudoRowerzyści są tego najbardziej widocznym przejawem!
  Jako Zagorzały Rowerzysta z ponadtrzydziestoletnim stażem doskonale wiem, że pieszy poruszający sie chodnikiem, który np. zmieni nagle kierunek ruchu albo nagle się zatrzyma w starciu z PseudoRowerzystą nie ma sznas!
  Od ubiegłego roku, kiedy plaga chodnikowych piratów zaczęła nas prześladować, widziałem już kilkudziesięciu poturbowanych przez piratów pieszych, ostatnich na pieszej (!) inauguracji Mostu Północnego, który w tym czasie nie był drogą dla pojazdów, tylko ciągiem... pieszym.
  Oświadczam niniejszym, że w uprawnionej i gwarantowanej konstytucją, trosce o swoje zdrowie i życie jestem, niestety, zmuszony poruszać się odtąd chodnikami na rowerze. Nie chcę być ofiarą chodnikowych piratów na dwóch kółkach!!!
  Niedawno czytałem - w mainstreamowych mediach- jak to jadący bezprawnie po chodniku i bezprawnie rozmawiający przez komórkę kurier rowerowy ZABIŁ STARUSZKĘ. I dostał za to dwa lata w zawieszeniu!!!
  Czy są jeszcze w Polsce Przyzwoici Ludzie, którzy mają odwagę powiedzieć STOP CHODNIKOWYM PIRATOM!
  Myślę, że wąpię....

 • Mirek z Pragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 19:19 ~Mirek z Pragi

  PO co wam ścieżki skoro i tak wolicie jeździć po ulicach obok ścieżek.

 • ben

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 19:10 ~ben

  te wuje z zielonego mazowsza, to zapewne zwolennicy pisu (i Lecha hamulcowego)

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 19:08 ~warszawianka

  ~arek .. to że popełniłam kilka błędów ortograficznych to mam nadzieję, że nie przyprawiło cię o zawał bo szkoda by było aby tvnwarszawa straciła takiego forumowicza...no i ortografia moja faktów nie zmieni, że rowerzyści nie znają przepisów, a Holandii nie porównój do Polski bo to daleka droga, także i ze świezym powietrzem...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »