Informacje

26.03.2012 10:51 Badania ruchu

Będą liczyć samochody
na moście Skłodowskiej

SERWISY:

Na razie i tak nie ma co liczyć, bo na moście ruch jest bardzo niewielki. To jednak może zmienić się w każdej chwili. Zarząd Dróg Miejskich w przyszłym tygodniu będzie prowadził pomiary ręcznie. Nie można badać ruchu elektronicznie, bo w nawierzchni tras dojazdowych do mostu nie ma jeszcze zatopionych pętli indukcyjnych.

Most Marii Skłodowskiej-Curie został oddany kierowcom w niedzielę i od razu na dojazdach, szczególnie po stronie białołęckiej utworzyły się korki. Dziś pierwszy dzień roboczy i na przeprawie…pustki. To jednak tylko kwestia czasu, by most zyskał na popularności. Dlatego w Zarządzie Dróg Miejskich już trwają przygotowania do przeprowadzenia pierwszych pomiarów ruchu. Na razie analizy będą przygotowywane ręcznie, bo wciąż brakuje wtopionych w asfalt pętli.

Policzą auta

- Obecnie zainstalowane są jedynie pętle indukcyjne sterujące sygnalizacją świetlną. Natomiast urządzenia potrzebne do badania natężenia ruchu będą montowane w przyszłym miesiącu – mówi Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. – Montaż nie spowoduje żadnych utrudnień w ruchu, można to robić w nocy – zapewnia.

Instalacje pojawia się prawdopodobnie (ostatecznie określi to projekt) w okolicy ul. Myśliborskiej. Brak pętli nie oznacza jednak, że nikt nie sprawdzi natężenia ruchu.

- Od przyszłego tygodnia zaczną się ręczne pomiary. Mamy nadzieję, że pierwsze wyniki będą jeszcze przed świętami – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Gotowy, ale…w budowie

Dlaczego wciąż na moście planowane są kolejne prace? Przeprawą można już jeździć, ale inwestycja wciąż nie jest zakończona. Do końca czerwca wykonawca ma do zbudowania jeszcze wiadukt w ul. Modlińskiej oraz torowisko, chodnik i ścieżkę rowerową na ostatniej, trzeciej części mostu. Po czerwcu swoje prace będą tu prowadzili jeszcze tramwajarze, którzy będą musieli zbudować trakcję. Pierwsze tramwaje pojawią się na moście prawdopodobnie pod koniec 2012 roku.

mjc//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »