Informacje

13.11.2011 20:21 Rzecznik komendy stołecznej

"Będą kolejne zatrzymania"

SERWISY:

- Będziemy wyłuskiwać nagrania, będziemy analizować monitoringi. Osoby, które atakowały polską policję, dziennikarzy i obywateli nie mogą się czuć pewnie, że po nie przyjdziemy i ich nie zatrzymamy. To jednak wymaga czasu - mówił w TVN24 rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński.

Karczyński w TVN24 mówił o działaniach policji związanych z zamieszkami, które wybuchły w stolicy 11 listopada. Policja zatrzymała po nich 210 osób, z czego 95 to cudzoziemcy.

Powołana specjalną grupę

Karczyński zapowiedział, że najprawdopodobniej zatrzymań będzie więcej, ponieważ policja wciąż analizuje materiały filmowe z zajść. - Dziś odbyło się spotkanie, podczas którego powołano specjalną grupę zajmującą się tą sprawą. Będziemy kontaktować się z policjantami z województw, bo mamy rozpoznanie jakie grupy do nas przyjechały z całego kraju - tłumaczył.

Rzecznik KSP odpierał też zarzuty, że dostarczone przez policję prokuraturze dowody były w niektórych przypadkach niewystarczające do postawienia zarzutów uczestnikom starć. - My w piątek interweniowaliśmy, nawet kosztem dowodów. Gdybyśmy czekali aż ktoś kogoś zabije, to mielibyśmy fantastyczne dowody, ale my w działaniach zabezpieczających dbamy przede wszystkim o zdrowie i życie ludzi - stwierdził.

Uniknąć prowokacji

Karczyński nie zgodził się również z zarzutami, że policja zareagowała zbyt późno. - Proszę pamiętać, że od czasu komunikatu, że coś się złego dzieje, do czasu interwencji, musimy stworzyć warunki dla tych, którzy chcą opuścić to miejsce. Są procedury, które wynikają z naszych przepisów. Najważniejsza rzecz to ochrona obywateli, ale także ochrona naszych policjantów. My też mamy żony, dzieci, chcemy spokojnie wrócić do domu - powiedział. I dodał: - Też kiedyś stałem w pierwszej linii i wiem jakie decyzje podejmują dowódcy, wiem co jest najważniejsze - nie dopuścić do prowokacji, która przeciw nam by była wykorzystana.

Jak podkreślił, koszty zamieszek "są znikome przy tylu tysiącach demonstrantów". - Kosztem naszego zdrowia i życia są straty minimalne - powiedział Karczyński.

"Wszystko było w porządku"

Zapewnił też, że miasto było dobrze przygotowane. - Jeśli chodzi o przygotowania i zabezpieczenie, to naprawdę wszystko było w jak najlepszym porządku. Zrobiliśmy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo. Najważniejsze zadanie wykonaliśmy - nie przerwano naszych kordonów i nie dopuściliśmy do starcia na pl. Konstytucji. Natomiast nie jesteśmy w stanie być w głowach wszystkich osób, które tam przyszły - widzieliście państwo z jakim nastawieniem - podsumował.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

tvn24.pl/bgr/ola

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Polak ale ten prawdziwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 01:16 ~Polak ale…

  BANDYCI w mundurach teraz będą się mścić

 • Wawaawawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 12:03 ~Wawaawawa

  !!!!!!!  "Beda kolejne zatrzymania" aby jeszcze wiecej bandytow wypuscic

  Czy smiac sie, czy plakac... :D :~(

  ~

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 09:51 ~Warszawiak

  Trzeba było zolnierzy tam wpuscic .. oni by ich spałowali gnoji ... i nie są pod "typową" jurysdykcją zwłaszcza gdyby działali w sytuacji zagrozenia dla Obywateli

 • degrengolada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 09:06 ~degrengolada

  Ale w sumie po co skoro sądy i prokuratury ich wypuszczają? Dajcie sobie spokój . Nikt nie dba o to by bandyta został ukarany . Nasz system sądownictwa i prokuratury powinny zostać w końcu skontrolowany . Posłowie zamiast ubawu po pachy powinni działać na rzecz społeczeństwa . Czym to się różni od komuny? Dlaczego politycy ciągle się odznaczają za wprowadzenie demokracji? Czegoś takiego nie ma. Mało im stanowisk , władzy , pieniędzy ? Wstydu i honoru nie mają.

 • kibol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 08:35 ~kibol

  dajcie spokoj juz
  wolnosc

 • Bubek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 08:19 ~Bubek

  Chuligani wychodzą na wolność a będą następne zatrzymania. Ilu chuliganów zostało zatrzymanych za "obchodzenie" 1o każdegO miesiąca rocznicy Prawa i Sprawiedliwości na Krakowskim Przedmieściu...

 • qwerty2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 07:32 ~qwerty2

  "Będą kolejne zatrzymania" i kara trzy miesiące w zawiasach!!! BRAWO za nasze prawo!!!

 • Podatnik - pragmatyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 05:40 ~Podatnik -…

  Ciekawe jak rozliczycie tych Niemców co już wyjechali do swego kraju ???
  A bardzo mnie ciekawi jakie wrażenie robi na ukaranym niemcu mandat np. za 500zł .Bo jest to 125 Euro.Czyli nawet nie jest to jedna dniówka średnio zarabiającego niemaca.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »