Informacje

17.05.2019 19:24 weekendowe utrudnienia

Będą kłaść nawierzchnię na Marynarskiej i Beethovena

SERWISY:

Weekend upłynie pod znakiem remontów drogowych na Mokotowie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na Marynarskiej i przy skrzyżowaniu Beethovena z Bobrowiecką.

Drogowcy będą w weekend układać ostatnią warstwę nawierzchni na północnej jezdni Marynarskiej (w kierunku Żwirki i Wigury). Z ruchu wyłączony będzie odcinek między Wołoską a węzłem z trasą S79.

Utrudnienia rozpoczną się w piątek około godziny 23.

Jak zapowiadają urzędnicy, ruch na tym odcinku będzie odbywał się jezdnią południową. W stronę Rzymowskiego będą dostępne dwa pasy, natomiast w kierunku Żwirki i Wigury kierowcy będą mogli poruszać się jednym pasem.

Połączenie z Marynarską straci ulica Postępu - od strony Domaniewskiej. Ominąć to miejsce będzie można jadąc Wołoską i Domaniewską. Kierowcy wyjeżdżający w Marynarską z Postępu (od strony Cybernetyki) będą z kolei musieli skręcić w prawo lub lewo.

Prace związane z położeniem nowej nawierzchni powinny zakończyć się w niedzielę około 22. Jezdnia na remontowanym odcinku zostanie częściowo przywrócona do ruchu. Drogowcy zamierzają jeszcze zamontować bariery w pasie dzielącym jezdnie. Jak czytamy na stronie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, utrudnienia będą miały charakter etapowy.

"Do 21 maja obejmą odcinek od ronda Unii Europejskiej do ulicy Postępu, a następnie - od 22 do 28 maja - odcinek od Postępu do węzła z trasą S79" - zapowiada ZMID.

Z ruchu wyłączony zostanie lewy pas ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji pozostałe dwa, ponieważ przywrócony zostanie prawy pas, który obecnie jest zamknięty z powodu budowy ścieku przykrawężnikowego, regulacji studzienek kanalizacyjnych i montażu ekranów akustycznych.

Utrudnienia na Beethovena

W piątek wieczorem, około godziny 22, drogowcy zamkną skrzyżowanie Beethovena i Bobrowieckiej. Ruch zostanie tam przywrócony w poniedziałek około godziny 4.

W tym czasie toczyły się będą prace związane z położeniem nowej nawierzchni na skrzyżowaniu. Jak informuje urząd miasta, trwa przebudowa ulicy Beethovena. Jej realizatorem jest inwestor pobliskich budynków.

By ominąć zamknięte skrzyżowanie, należy pojechać ulicą Sobieskiego do Idzikowskiego. Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 119, jadące w kierunku Wiśniowej Góry. Pojadą prosto ulicą Chełmską i dalej Czerniakowską. W przeciwnym kierunku będą kursowały aleją Witosa i ulicą Sobieskiego. Natomiast trasa autobusów linii 107 zostanie skrócona do przystanku Chełmska.

Zobacz też materiały o otwarciu poszerzonej Marynarskiej:

kk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • MichalK

    zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2019 23:00 ~MichalK

    Ciekawe kiedy wreszcie ruszą tyłek i naprawią Szyszkową oraz Jagiełły.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »