Informacje

17.07.2017 06:45 awantura o targowisko

Bazar "Na Dołku" przenosi się na pętlę. "Cuda, cuda na Ursynowie!"

SERWISY:

Mieszkańcy Ursynowa zaskoczeni. Zarząd Transportu Miejskiego zmienił nagle zdanie i planuje pętlę autobusową zmienić na targowisko. Prawdopodobnie przeniesie się tam bazar "Na Dołku". To wydłuży mieszkańcom okolicy drogę do przystanku autobusowego.

Targowisko "Na Dołku" to jedno z pierwszych tego typu bazarów w dzielnicy. Można było tutaj kupić wszystko: futra, niemieckie telewizory czy japońskie magnetofony "jamniki". Kilka lat temu dzielnicę poruszyła informacja, że bazar musi ustąpić drogowcom, którzy wybudują na Ursynowie Południową Obwodnicę Warszawy.

Piotr Karczewski, radny Ursynowa i zarazem prezes stowarzyszenia kupców chciał przenieść targowisko na drugą stronę ulicy, ale protestowali mieszkańcy, a całe przedsięwzięcie z miesiąca na miesiąc wydawało się coraz bardziej odległe.

Teraz, Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił konkurs na dzierżawę pętli autobusowej... pod targowisko.

Handel na pętli

"Cuda, Cuda na Ursynowie! Jeszcze nie tak dawno opinia ZTM była taka, że pętla przy Polaka jest niezbędna i jej funkcjonowanie jest niezbędne, a teren pozostanie w gestii ZTM. Aż tu nagle Cud nad cudy! Wszystko się zmieniło! Już nie jest potrzebna! Przystanki mogą przecież powstać na ulicach wokół budowy POW! Teren pętli trzeba wydzierżawić i to już, szybciutko! Co więcej! Można go wydzierżawić nie ma myjnię czy parking, ale tylko na handel! (dobrze, że ktoś się nie pomylił i nie wpisał, że tylko na Bazarek na Dołku…)" - czytamy na facebookowej grupie mieszkańców Ursynowa.

Komentarzy w podobnym tonie nie brakuje.

Do Zarządu Transportu Miejskiego w sprawie dzierżawy pętli redakcja tvnwarszawa.pl dzwoniła kilka razy. Ostatnio - dwa tygodnie temu Wiktor Paul z biura prasowego ZTM-u  poinformował nas, że urzędnicy takiego planu nie mają.

Teraz pojawiła się informacja, że teren będzie dzierżawiony na trzy lata (tyle potrwa budowa obwodnicy, a bazar "Na Dołku" będzie mógł wrócić do swojej poprzedniej lokalizacji). Oferty można składać do końca lipca, w sierpniu bazarek wyniesie się z Płaskowickiej.

Wykonawca gotowy

Cała sprawa dziwi tym bardziej, ponieważ już w lipcu na teren bazarku miała wejść firma Astaldi, wykonawca obwodnicy.

- Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy, wielokrotnie informował zarówno zarządców targowiska, jak i mieszkańców dzielnicy Ursynów, że teren który zajmuje targowisko będzie potrzebny do realizacji prac od 01.07.2017, a targowisko może funkcjonować w tym miejscu najpóźniej do 30.06.2017 - informuje Mateusz Witczyński, rzecznik Astaldi.

I dodaje, że 3 lipca firma rozpoczęła prace przygotowawcze. - Pomierzono i wykonano mapy przyszłych ogrodzeń terenu - mówi.

Tymczasem bazarek zostanie na rogu Płaskowickiej do końca lipca (do czasu zakończenia przetargu).

Piotr Karczewski w rozmowie z nami potwierdza, że kupcy wezmą udział w przetargu. O całym przedsięwzięciu mówi tak, jakby przetarg był rozstrzygnięty. - Na Pętli stanie około 50 straganów, głównie ze świeżymi owocami i warzywami - mówi wprost. Wizualizacji nie prześle, bo ich nie ma. - Czasu jest mało, trzeba zamawiać, kupować, ale na pewno bazarek będzie bardziej estetyczny. Będą to instalacje modułowe, które później przeniesiemy - mówi.

Aktywiści oburzeni

Zaskoczeni są też dzielnicowi aktywiści wspierający mieszkańców, którzy bazarku pod oknami nie chcieli. - To jest skandal. Ursynów pod rządami Roberta Kempy i Platformy Obywatelskiej zamienia się w republikę kolesiów. Niech mi teraz ktoś jeszcze powie, że nie ma tu konfliktu interesu. Dlaczego ZTM może wynająć pętle tylko na cele targowiska? Dlaczego nie na inne, np. parking, myjnię samochodową? - komentuje Piotr Skubiszewski ze stowarzyszenia "Otwarty Ursynów".

- Ordynarny skok na kasę w ramach sitwy. Oczekuję od burmistrza Kempy złożenia oferty na dzierżawę pętli. W tym miejscu przydałby się kawałek miejskiej zieleni, coś w rodzaju Dotleniacza niegdyś na pl. Grzybowskim - twierdzi były burmistrz dzielnicy, miejski rady Piotr Guział.

Burmistrz Ursynowa (PO) twierdzi, że nie jest stroną w sprawie i przenosin bazarku komentować nie chce.

kz/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • brat waga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2017 15:54 ~brat waga

  Czy ktoś sobie przypomina ze pierwszy raz na radnego Karczewski startował z list PiS-u? Ale pewnie ktos starszy i madrzejszy mu to wytłumaczył i więcej tego błędu nie popełnił :)

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 21:02 ~nick

  Ci z bazarów to święte krowy. Są ludzie, którzy żyją z wynajmu bazarowych bud. To intratny interes.

 • Taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 18:19 ~Taki tam

  I niech ktoś teraz mądry powie czym w praktyce różni się PiS od PO nie wspominając o dawniejszych partiach...

 • Armagedon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 17:53 ~Armagedon

  Krstinaaa~Krstinaaa

  To jakiś przekręt. Pierwszy raz słyszę, żeby dla jakiegoś radnego likwidować pętle autobusową. Ale to, że on jest z PO to wszystko wyjaśnia... Gdzie ja mieszkam?

  Mieszkasz w PRL-PiS

 • Krstinaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 16:26 ~Krstinaaa

  To jakiś przekręt. Pierwszy raz słyszę, żeby dla jakiegoś radnego likwidować pętle autobusową. Ale to, że on jest z PO to wszystko wyjaśnia... Gdzie ja mieszkam?

 • Lambada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 14:23 ~Lambada

  Fazi to jest typ z agencji PR wynajętej przez radnego biznesmena Karczewskiego. Sprawa z baazarkiem to białoruska patologia którą powinno zająć się CBA. Howgh.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 14:22 SEBBAX

  Fazi~Fazi

  Guział+Skubiszewski: stuknijcie się w łeb, chyba, że wspieracie wielkie sieci handlowe jak Tesco itp. to wszystko jasne. Bazarek jest potrzebny dla mieszkańców Ursynowa. Chcemy mieć wybór i kupować owoce, warzywa ze znanego pochodzenia a nie jak jest w sieciach czyli no name. O jaki hałas chodzi? Bazarek na pętli czy wg wcześniejszych planów przy ul. Polaka jest oddalony od bloków o ładne 200 m.

  znane pochodzenie - giełda w Broniszach...

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 13:58 ~Boom

  adaw~adaw

  LUDZIE spojrzcie co tam sie dzieje w tygodniu, syf, brud, latajace smieci


  kazda buda inna, zero smietnikow na terenie bazarku dla ludzi, zbiorcze wielkie smietnisko na tyłach


  pełno cwaniaków i handlarzy, a nie rolników, ceny czasem tez taki ze...


  A czego się spodziewać po tymczasowej lokalizacji? Przecież od lat wiadomo że teren będzie zabrany pod budowę drogi ekspresowej. To dlatego nikt nie inwestuje w istniejącą zabudowę. A widziałeś jak ma wyglądać bazarek po zakończeniu budowy ekspresówki? Jak dla mnie to będzie fajne miejsce.

 • klient bazarku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 13:49 ~klient bazarku

  Po co likwidować pętlę, jak można było bazarek przenieść na parking koło hali Arena Ursynów.Teren jest ogrodzony i czeka pusty od zeszłego roku, kiedy to kazano się przenieść skupowi surowców wtórnych. Pan Karczewski uparł się, że chce na pętlę i już!!!
  Bazarek można przenosić od razu a nie organizować przetargi, rujnować petlę, żeby ją później przystosowywać od nowa. Szkoda pieniędzy!

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 13:49 ~Boom


  Fazi~Fazi

  Guział+Skubiszewski: stuknijcie się w łeb, chyba, że wspieracie wielkie sieci handlowe jak Tesco itp. to wszystko jasne. Bazarek jest potrzebny dla mieszkańców Ursynowa. Chcemy mieć wybór i kupować owoce, warzywa ze znanego pochodzenia a nie jak jest w sieciach czyli no name. O jaki hałas chodzi? Bazarek na pętli czy wg wcześniejszych planów przy ul. Polaka jest oddalony od bloków o ładne 200 m.
  ursynowiak~ursynowiak

  W czoło to puknij się sam. Handlarze z bazaru to w większości pośrednicy i cwaniaki. Kupują na giełdzie w Broniszach hurtowo i z marżą przekraczającą często 100% wciskają towar takim naiwniakom jak Ty. Nie wspomnę jak ten towar nie, sprzedany, jest potem odświeżany i wciskany ponownie. Smacznego naiwniacy!! Dajcie się dalej robić w konia.


  Możesz nie przychodzić na bazarek i nie kupować. Ale jakim prawem innym tego odmawiasz?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »