Informacje

13.03.2013 14:22 dyrektor szpitala wolskiego komentuje brak łóżek

Balicki o 13 godzinach na korytarzu:
"Winny system, nie szpital"

SERWISY:

- To nie wina szpitala, tylko systemu opieki zdrowotnej – tak dyrektor Szpitala Wolskiego komentuje sprawę pacjentki, która kilkanaście godzin spędziła na stołku czekając na przyjęcia do lecznicy.

- Jakby państwo zapytali dzisiaj, jak wygląda sytuacja na oddziale internistycznym, to jest dramat - tak Marek Balicki, dyrektor Szpitala Wolskiego komentuje problemy z łóżkami w swojej placówce. - To tak naprawdę jest problem systemu i będzie się to pogarszać z kwartału na kwartał – ocenia dyrektor.

Balicki zwołał konferencję prasową po emisji reportażu w programie "Blisko Ludzi". Reporter telewizji TTV opisał w nim sytuację kobiety, która do szpitala przy Kasprzaka miała być przyjęta na leczenie choroby wieńcowej. Lekarz miał jej powiedzieć, że trzy dni musi poczekać na stołku, aby ktoś ją przyjął na oddział.

Ostatecznie, po kilkunastu godzinach kobietę skierowano do innego szpitala.

Za mało łóżek

Dyrektor podkreśla, że jego szpital obsługuje mieszkańców Woli i Bemowa – w sumie to 266 tysięcy potencjalnych pacjentów. – Taki rejon wyznaczył wojewoda mazowiecki, który sprawuje nadzór nad ratownictwem medycznym województwa – zaznacza Balicki.

Szpital przy Kasprzaka ma prawie 300 łóżek, z czego 105 to miejsca na oddziale internistycznym. – W minionym roku obłożenie interny wynosiło ponad 110 procent. Na szpitalnym oddziale ratunkowym obłożenie wynosiło 188 procent. To powoduje, że przez cały rok kilkunastu pacjentów codziennie spędza noc i dzień na korytarzu, często na polówce oczekując na miejsce na oddziale lub przyjęcie do innego szpitala – przyznaje dyrektor.

Zawinili urzędnicy wojewody?

Balicki wystąpił do wojewody mazowieckiego o zwiększenie liczby łóżek internistycznych kosztem 30 łóżek oddziału psychiatrycznego tego szpitala. Według Balickiego oddział psychiatryczny nie ma nigdy pełnego obłożenia.

- Wojewoda wydał zgodę na trzy miesiące, choć zgodnie z przepisami może być to nawet i pół roku. W styczniu wystąpiliśmy o przedłużenie, niestety dostaliśmy odpowiedź odmowną – przekazał dziennikarzom dyrektor.

Za taki stan rzeczy obwinia urzędników wojewody. – Może gdyby posiedzieli ileś tam godzin na szpitalnym oddziale ratunkowym, to zrozumieliby sytuację – zastanawiał się dyrektor Balicki.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • marekian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 08:58 ~marekian

  Skoro winien jest SZPITAL , to ukarać i to dotkliwie szpital i lekarza naczelnego lub pielęgniarkę . Wyjście jakieś było bo przez 13 godzin można było zorganizować dostawkę a nie zostawić jak paczkę lub szmatę na korytarzu .
  A jeśli to była wina SYSTEMU , to zamknąć i pozbawić uprawnien i prawa do zajmowania wyŻszych stanowisk przełożonemu tego bardaku , czyli systemu , ministrowi Balickiemu . Jest już odpowiednio długo by ten "system " który pozwala gnoić pacjentów na korytarzach , zmienić .
  I pomyśleć , że On przecież też był kiedyś dyrektorem szpitala i też tam tak było ? A może On to wymyślił !!!

 • czytelnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2013 12:09 ~czytelnik

  była pacjentka~była pacjentka

  Niedawno byłam pacjentką Szpitala Wolskiego. Na SOR dowiedziałam się ilu pacjentów oczekuje na przyjęcie i że na koszt Szpitala mogę zostać przewieziona do innego Szpitala. Nie chaciałam, zdecydowałam się poczekać na SOR na zwolnienie lóżka w szpitalu. Do tej pory nie mogę się nadziwić skąd wzięło się to krzesełko w reportażu - pod względem wyposażenia SOR Wolski naprawdę wyróżniał się na tle innych szpitali. Korytarze też jakieś takie jakby trochę inne.....


  Słusznie się Pani dziwi bo materiał został zmanipulowany przez TVN, nie był kręcony na terenie Szpitala Wolskiego, a pacjentka nie siedziała na stołku opierając się o mur, bo takich tam po prostu nie ma

 • lekarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 15:02 ~lekarz

  Panie Balicki , Pan jest chory człowiek !! Nic Pan nie zrobiłeś jak byłeś u władzy a teraz tylko dajesz mądre rady !! Przypominam Panu, że pozostawiony zbankrutowany szpital bielański zostawił Pan idąc na ministra zdrowia i tylko dzięki temu obecnie jego stan jest bardzo dobry !!

 • dfsdffsdfsd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 13:56 ~dfsdffsdfsd

  OK, niech bedzie winny system. W takim razie Balicki i reszta choloty nam niepotrzebni skoro to system rzadzi.

 • była pacjentka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 13:47 ~była pacjentka

  Niedawno byłam pacjentką Szpitala Wolskiego. Na SOR dowiedziałam się ilu pacjentów oczekuje na przyjęcie i że na koszt Szpitala mogę zostać przewieziona do innego Szpitala. Nie chaciałam, zdecydowałam się poczekać na SOR na zwolnienie lóżka w szpitalu. Do tej pory nie mogę się nadziwić skąd wzięło się to krzesełko w reportażu - pod względem wyposażenia SOR Wolski naprawdę wyróżniał się na tle innych szpitali. Korytarze też jakieś takie jakby trochę inne.....

 • dren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 12:10 ~dren

  No tak ale ktoś ten system stworzył . Gdzie oni są ,te mądrale .Przecież za to biorą ciężkie pieniądze . Ktoś całe życie płaci składki ..... na co ???? Chyba tylko na pensje i premie dla darmozjadów ???? Bo jesli jest tak obsługiwany przez słuzbę zdrowia to chyba jest coś nie wporządku .A to jak widzę nie zmienia się od dwudziestu paru lat ,niezależnie kto rządzi .

 • Zgubiona odpowiedzialność

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 11:38 ~Zgubiona…

  Ani minister, ani dyrektor niczego nie jest winien, nie ponosi odpowiedzialności. Winny i odpowiedzialny jest system. Kto tworzy ten system?? Czyżby Pan nie był jego twórcą jako minister Panie Balicki??

 • pacjentka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 11:01 ~pacjentka

  a może ja sie było ministerm zdrowia to nalezało zmienic system a nie tylko brac kase za stołek. Żenada i wstyd p. Balicki!!!!

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 10:24 ~Marian

  Balicki to chyba ma amnezję. Ten system to właśnie on budował jak był ministrem zdrowai. Wywalić na zbity pysk kłamliwego dziada.

 • alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2013 09:32 ~alex

  To ja się pytam Pana Balickiego PO CO przyjmuje się pacjenta do szpitala wolskiego w piątek , nie robi się przy nim NIC ( nawet krwi nie pobrano )przez piątek,sobotę,niedzielę , po czym pobiera się krew w poniedziałek , we wtorek przychodzi lekarz i stwierdza : takie schorzenie można leczyć w domu - pacjent wypisany.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »