Informacje

25.09.2013 20:53 złożył rezygnację

Balicki nie jest już dyrektorem Szpitala Wolskiego

SERWISY:


Dyrektor Szpitala Wolskiego - Marek Balicki złożył rezygnację. - Została przyjęta - mówi tvnwarszawa.pl Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika stołecznego ratusza.

O sprawie poinformował na portalu społecznościowym Andrzej Golimont, radny SLD. "Szpital Wolski do wzięcia. Marek Balicki zrezygnował z kierowania tą placówką" – napisał polityk.

"Przychyliliśmy się do prośby"

Placówka podlega urzędowi miasta. Urzędnicy potwierdzili tę informację. - Marek Balicki złożył rezygnację i została przyjęta. Przychyliliśmy się do prośby dyrektora. Szpitalem kieruje dotychczasowy zastępca, Adam Doliwa – potwierdza w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agnieszka Kłąb.

O komentarz poprosiliśmy również byłego dyrektora.- Mogę potwierdzić, że to była moja decyzja. Powiem tylko, że chodzi o różnicę pomiędzy moją wizją polityki zdrowotnej a miasta - mówi tvnwarszawa.pl Marek Balicki.

W marcu tego roku wokół Szpitala Wolskiego zrobiło się głośno w związku z problemami jednej z pacjentek. W programie "Blisko Ludzi" reporter telewizji TTV opisał historię kobiety, która do szpitala miała być przyjęta na leczenie choroby wieńcowej. Lekarz miał jej powiedzieć, że trzy dni musi poczekać na stołku, aby ktoś ją przyjął na oddział. Łóżko dostała, ale dopiero po 13 godzinach.

Problem z łóżkiem

Po nagłośnieniu tej historii, dyrektor Szpitala Wolskiego przekonywał, że to nie wina szpitala, a systemu opieki zdrowotnej. Dostało się służbom wojewody mazowieckiego, bo Balicki przekonywał, że wystąpił do nich o zwiększenie liczby łóżek internistycznych kosztem 30 łóżek oddziału psychiatrycznego tego szpitala. Ale zgodę dostał tylko na trzy miesiące, a na wniosek o przedłużenie dostał odpowiedź odmowną. - Wojewoda nie może pomagać szpitalowi Wolskiemu, tworząc problem w innym miejscu - tak służby Jacka Kozłowskiej odpowiadały na zarzuty Marka Balickiego

ZOBACZ MATERIAŁ TTV O PROBLEMACH PACJENTKI:


ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • następna w kolejce

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2014 22:59 ~następna…

  Moja 92 letniaMama leżała 3 dni na SOR, na stronie czerwonej.
  Nabawiła się odleżyn okropnych. nie wiedziałam, ze ja mam ją karmić, poić i przewijać.Nikt mi o tym nie powiedział przy przyjęciu Mamy na oddział SOR. dowiedziałam się o tym po 3 dniach. W międzyczasie nie wpuszczano mnie na SOR - bo były przyjęcia pacjentów, po wielu prośach i pytaniach kiedy - wpuszczano mnie na kilka - kilkanaście minut.
  Nie było miejsc na oddziałach taka była informacja na tablicy w izbie przyjęć.
  Podejrzewam - po prawie miesięcznym odwiedzaniu Mamy w szpitalu - ze pacjenci z oddziałow byli wypisywani - a informacja ta nie trafiała na izbę przyjęć. Były wolne łóżka na oddziałach, a na SOR ludzie czekali.... a Panie Pielęgniarki (twierdzące że są służącymi- większość z nas w jakiś sposób "służy") miały mniej pacjentów na oddziale. Gratulacje za "wspaniałą" organizację pracy szpitala.
  Zdaje sobie sprawę, że praca w szpitalu nie jest wdzięczna, ale ktoś taki zawód sobie wybrał.
  Pozdrowienia od obrzydliwych odleżyn z powodu fachowej opieki szpitalnej dla II oddziału Interny.

 • demon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 17:45 ~demon

  Balicki ma ostatnio napięty grafik, bo tuż przed ogłoszeniem dymisji był jeszcze w tvp w programie świat sie kręci u młynarskiej

 • Kratar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 15:45 ~Kratar

  Dlatego wszyscy na referendum! Póki mamy szansę jeszcze odwrócić sytuację w Warszawie, bo zaraz okaże się, że ludzie cichutko umierają z swoich domach, bo nikt nie chce ich przyjąć.

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 12:30 ~wars

  zawsze rację ma przestępcza jaśnie panujaca PO z jej hersztem a kto tak nie uwaza to wróg i należy dorżnąć watahę jak mawia Sikorski z PO.

 • freeman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 11:31 ~freeman

  Cóż za szkoda i strata dla lecznictwa! Szok! Ciekawe czym dla naszego dobra zajmie się teraz Pan Balicki?

 • Tomeczek_888

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 09:47 ~Tomeczek_888


  Paweł~Paweł

  Dlatego HGW musi odejść
  JaLech~JaLech

  Ty uważaj synku, bo jeden już mówił że ktoś musi odejść :-)


  Grozisz? Nie strasz nie strasz bo się ze....

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 09:06 ~Ala

  Jaki nowy stołek już czeka na Pana Balickiego? Rada nadzorcza? Prezesura? Biznes

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 08:43 ~Tomek

  To nie jest jedyny przypadek. Sam spędziłem na krzesełku w tym szpitalu 12 godzin a czułem się fatalnie. Po 12 godzinach zbadał mnie internista i powiedział że serce bije więc nie ma zagrożenia życia wiec mogę iść do swojego lekarza rodzinnego. Zresztą on już kończy pracę. Dodam tylko że przywiozła mnie karetka na obserwację. I to było w styczniu czyli wtedy jak mieli więcej łóżek?? To co musi być teraz?
  ps. Obok mnie siedziała starsza Pani która w momencie mojego opuszczenia szpitala siedziała na tym krześle przeszło 24 godziny......Więc Pani Dyrektor po prostu kłamie że to jedyny przypadek i to wyjaśniają!!!

 • JaLech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2013 22:50 ~JaLech

  Paweł~Paweł

  Dlatego HGW musi odejść

  Ty uważaj synku, bo jeden już mówił że ktoś musi odejść :-)

 • Umieralnia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2013 22:10 ~Umieralnia

  jasiek~jasiek

  Tak komuna czerwona , nie daj Boże komuna brunatna realizuje politykę zdrowotna w Warszawe. Gadać i pieprzyć , ktażdy może lecz nie każdy potrafi zarządzać jednostkami organizacyjnymi. Najwiekszy krytyk Służby Zdrowia za PO , najbardziej nieudolnym dyrektorem placówki.

  A byłeś chociaż kiedyś w tym Szpitalu Wolskim ? To szacowny zabytek, chyba nawet z XVIII wieku. Warunki lokalowe i sanitarne straszne. I tak długo wytrzymał.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »