Informacje

11.03.2011 09:20 utrudnienia w kierunku pragi

Awaria zatrzymała tramwaje
na rondzie Waszyngtona

SERWISY:

Przez kilkadziesiąt minut nie kursowały tramwaje od ronda Waszyngtona w kierunku Pragi. Składy ruszyły tuż po godz. 9.00.

Przyczyną porannych utrudnień była awaria jednego z wagonów linii 22. Bardzo szybko utworzył się tramwajowy korek. Sznur składów stał na całym moście Poniatowskiego.

Po kilkudziesięciu minutach służbom technicznym udało się przywrócić ruch.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Demokrata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 15:29 ~Demokrata

  Dlatego właśnie trzeba wszystkich przesadzić z samochodów do komunikacji miejskiej - jak się spóźnisz do pracy to ze znajomymi!

  Poza tym codzienne awarie dowodzą potrzeby podniesienia cen biletów! Oczywiście dotacje z naszych podatków płyną równolegle ale co tam, podnosimy ceny!

  Może dożyjemy czasów kiedy będzie można pozwać ZTM za niewywiązywanie się z umowy. Bo ja muszę mieć bilet a oni... mogą mnie mieć w poważaniu! To nie jest sprawiedliwe traktowanie ludzi w państwie demokratycznym.

 • arek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 14:31 ~arek

  do MAGDALENA - oczywiście moga sie zepsuć , ale co innego jak dzieje sie to CODZIENNIE i w godzinach tak waznych dla nas pasazerow - GODZINACH SZCZYTU !

 • Magdalena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 14:22 Magdalena

  Nic tylko ciągle narzekania. Tramwaj, autobus się zepsuje - tragedia bo zator na drodze się zrobił. Ale jak komuś z was prywatne auto się popsuje, lub macie kolizję i zajmowane przez kierowców są pasy ruchu i zatory w obu kierunkach. No bo wiadomo, że kierowcy jadący w przeciwnym kierunku muszą zobaczyć co się stało. To jest OK, nikomu to nie przeszkadza i nie narzekacie. Pojazdy komunikacji miejskiej też mogą się zepsuć i odmówić jazdy, tak samo jak samochody.

 • Wisien

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 11:10 ~Wisien

  Do @BB:
  Widzę, że @motorowy już częściowo odniósł się do Twojej wypowiedzi. Dodam jeszcze jedno. Na zdjęciu nr. 2 wyraźnie widać, że tor w stronę Ronda Wiatraczna też jest zablokowany. Aby go udrożnić, SWING stojący za zepsutym składem musiałby się cofnąć przed zwrotnicę. W sytuacji kiedy na torach stoi kilka (kilkanaście) składów i następne dojeżdżają, nie jest to takie proste.

 • BB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 11:10 ~BB

  ~motorowy:
  Rzeczywiście pomyłka - skręca a nie jedzie prosto. Biję się pierś.
  To jest akurat nawet lepiej - jeśli poczujesz się spokojniejszy, to zmienię propozycję. W tym przypadku nie stracą żadnego przystanku - bo tramwaje mogłyby pojechać prosto Waszyngtona, aż do Ronda Wiatraczna, tam mogą skręcić w lewo w Grochowską i też się zatrzymają przy Teatrze Powszechnym.
  To, że tramwaj to nie samochód to wiem, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś że było to tylko porównanie. Tramwaje mogą zmieniać kierunki jazdy tylko w sposób ograniczony - po torach. W tym przypadku właśnie nmotorniczy mogli to zrobić, bo rozwidlenie jest przed przystankiem na którym stoi zepsuty skład.
  Co do drugiej kwestii to napisałem, by w takim przypadku skontaktowali się z centralą by podjęła decyzję o takim ruchu. Rozumiem, że błąd zrobiłem tym razem w nazwie? Jak zauważyłeś nie znam się na tym, bo nie jestem motorowym. Dla spokoju zamienię słowo "centrala" na proponowanego "ekspedytora" lub "pracownika ZTM kierującego ruchem".
  Problem raczej polega na tym czy ktokolwiek pomyslał o tym, by wprowadzić takie udogodnienie w takiej awaryjnej sytuacji, aby pasażerowie jednak dojechali do celu czyli np. na Żerań, Kawęczyńską czy Annopol, a nie stali w korki przez godzinę. Co to da, że po godzinie nagle kilkanaście tramwajów tej samej linii ruszy w trasę? Drugi z kolei tramwaj będzie zbierał już pustki z przystanków.

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 11:06 ~pasażer

  Ciekawy jestem, czy ztm nadal będzie promować miejsca w których jeżdżą tramwaje, to żeby tam nie było autobusów? I teraz proszę sobie wyobrazić taką sytuację: tramwaje stoją tak jak tu, a autobusy mostem czy jakąś inną ulicą nie jeżdżą, bo...tam są tramwaje. To teraz trzeba iść na piechotę kawał drogi żeby znaleźć ulicę którą jeżdżą autobusy. Absurd.

 • mikolaj_wegier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 10:59 ~mikolaj_wegier

  @BB

  Masz rację, ale motorniczy nie może bez zgody zmienić trasy. Bo czeka go kara. Choć w takim wypadku ktoś powinien szybko pomyśleć...

 • hehe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 10:36 ~hehe

  Dzień pieszego pasażera. TWoje serce przypomina - piechotą zdrowiej!

 • motorowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 10:32 ~motorowy

  BB nie pisz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Tramwaj to nie samochód, tylko pojazd szynowy. Wagon, który się zepsuł był linii 22 a więc skręca właśnie w Zieleniecką a nie jedzie prosto. Poza tym, motorniczemu nie wolno samodzielnie decydować o zmianie trasy. Robi to ekspedytor, Nadzór Ruchu lub pracownik ZTM kierujący ruchem. Zanim którykolwiek z ww. wymienionych zareaguje, jest korek :)

 • olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 10:31 ~olek

  dziadowskie tramwaje, wolne, awaryjne, głośne, drogie - zlikwidować w te miejsce bus pas - szybciej, taniej, ciszej

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »