Informacje

07.08.2013 14:30 trzeba było wyłączyć tory

Awaria zasilania. Opóźnione pociągi podmiejskie

SERWISY:


Na trasie Warszawa Włochy - Pruszków w środę przed południem doszło do awarii zasilania. Została usunięta po ok. 3 godzinach, ale pociągi nadal łapią opóźnienie.

Do awarii doszło ok. godziny 11.00. Tory podmiejskie na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków były całkowicie wyłączone z ruchu. Pociągi jeździły torami dalekobieżnymi z pominięciem przystanków Pruszków, Piastów, Warszawa Ursus i Warszawa Włochy.

Usterka usunięta

Na miejsce pojechali pracownicy PKP Energetyka. - Staramy się usunąć usterkę, której przyczyną jest awaria elementu podtrzymującego sieć trakcyjną. Sądzimy, że w ciągu godziny uda się przywrócić ruch - powiedział po godz. 13 na antenie TVN24 Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Po godz. 14 poinformował, że usterka została usunięta. - Pociągi już przejeżdżają przez tory podmiejskie, ale mogą być opóźnienia. Taka sytuacja może potrwać nawet przez 2-3 godziny, zanim ruch się unormuje - zaznaczył Siemieniec.

Z powodu awarii na trasie utknęły dwa składy Kolei Mazowieckich - jeden relacji Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki zatrzymał się w Piastowie, a drugi z Warszawy Wschodniej do Skierniewic w Pruszkowie. Pasażerowie otrzymywali wodę mineralną.

Kolejny problem

Jeszcze przed godz. 13 do usterki urządzeń sterowania ruchem doszło na stacji Radziwiłłów Mazowiecki. Utrudnienia z nią związane nadal trwają.

- Dotyczy ona ograniczonego wykorzystania rozjazdów. Może wpływać na kursowanie pociągów Kolei Mazowieckich i Intercity na odcinku pomiędzy Warszawą a Skierniewicami - wyjaśnił Siemieniec.

PAP/ran/roody//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Alabama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2013 09:45 ~Alabama

  Awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym na linii Warszawa - Skierniewice 2013-08-07 12:59
  Awaria zasilania sieci trakcyjnej na linii Warszawa - Skierniewice
  2013-08-07 11:07
  Awaria sieci trakcyjnej na stacji Otwock 2013-08-06 14:45
  Awaria rozjazdów na stacji Warszawa Wawer 2013-08-06 13:17
  Odwołane dwa pociągi: Sierpc - Kutno i Kutno Sierpc 2013-08-06 09:15
  Odwołane dwa pociągi w rel. Sierpc - Kutno i Kutno - Sierpc 2013-08-05 23:54
  Potrącenie człowieka na linii Warszawa - Siedlce 2013-08-05 22:44
  Awaria rozjazdów na stacji Warszawa Włochy
  ... i tak dalej

 • Jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 23:21 ~Jaro

  Prawie mamy Japonię. Z tym, że w Japoni ŁĄCZNY czas wszystkich opóźnień pociągów w kraju w ciągu jednego dnia nie przekracza 3 minut. Trzeba teraz to podzielić przez liczbę dziennych odjazdów liczoną w tysiącach i mamy czas średniego opóźnienia rzędu setnych części sekundy.
  Robi wrażenie?

 • jajaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 22:44 ~jajaja

  Awarie się zdażają to wynik wieloletnich zaniedbań....

  Do autora tego filmu mam pytanie zamiast pokazywać jakie to duże opóźnienie pociąg Jan Kiepura to niech może napiszę ile pociąg miał opóźnienia np. w Sochaczewie lub Łowiczu?? Pociąg ten przejechał ponad 1000 km i gdzie złapał tyle opóźnienia to nikt tego nie napisał......

 • ramirez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 22:03 ~ramirez

  Ja też nie okazuję biletu z racji opóźnienia się pociągów i namamawiam wszystkich pasażerów km a szczególnie tych którzy posiadają bilety miesięczne do nieokazywania biletów. Zastanawiam się też nad tym nie ma dnia bez opóźnienia i nie ma tygodnia bez jednej przynajmniej awarii więc ciekawe co będzie jeśli pracodawcy zaczną zwalniać osoby które spóźniają się do pracy ze względu na opóźnienia lub odwołane pociągi kto wtedy za to będzie odpowiadał trzeba będzie się chyba zgłosić do ministra transportu gdyż nic nie robił przez ten czas w tej kwestii
  pozdrawiam wszystkich pasażerów

 • Aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 21:43 ~Aga

  Godzina 20.00 Warszawa Zach. pociąg do Łowicza z godziny 18.52 jeszcze nie odjechał. Komunikat PAŃ z zachodniego podjedzie pociąg do Łowicza (na wyśwetlaczu pociagu), podjechał, ludzie wsiedli, ale jakiś robotnik mówi, że to jednak nie ten, no to ludzi wysiedli, a pociąg odjechał ?!!. No nic, czekamy, godzina 20.30 podjechał następny, wsiedliśmy ( kilkaset ludzi). Czekamy ... , żadnego komunikatu, czekamy ..., 20.50: jedziemy. 21:15 wreszcie Błonie. Ale, konduktor tegoż pociągu, był bardzo zdziwiony że nie pojechaliśmy wcześniejszym, jakieś pół godziny, bo inny skład jednak jechał. Ale nikt nikogo nie poinformaował ???? (chyba ze to byl ten w którym juz siedzielismy, ale któż to wie ... ). Po tej informacji musiał schronić się w swoim kantorku.

  Co ciekawe, ponieważ mieszkamy przy stacji, mój mąż widział w tym czasie kiedy ja czekałam na Zachodnm kilka pociagów KM jadących od Warszawy. A tuż przed moim przyjazdem jechało nastepne pociągi, które prawdopodobnie jechały ze stacji Włochy, ale nie Zachodniego, a na Zachodnim żadnych informacji.

 • rczag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 21:33 ~rczag

  zimą mrozy -awarie nie jeżdzą , latem - upały nie jeżdzą,
  Pisali że już ruch wraca do normy, po południu przed 17-tą KM ze Skierniewic opóżnienie 180 minut, kolejne 140 min, pociąg do Dęblina 80 min,
  Co tam KIEPURA.
  Od czasu remontu mostu średnicowego może 2-3 razy pociągi w kierunku Dęblina po południu odjechały punktualnie, ciągle spóżnione jak nie 20,30 to 80 minut,
  Najlepiej w ubiegły czwartek jak na Dw.Centralny wjechały DWA jeden za drugim na dwa różne perony i zero informacji na tablicach.I nie wiesz człowieku, który pierwszy odjedzie, a czekasz ponad godzinę.
  Czy ktoś jest za to odpowiedzialny/ BO TAK CHYBA BYĆ NIE MOŻE. Gdzie my żyjemy?
  Byle do zimy.
  SKM kursuje bez zastrzeżeń punktualnie z klimatyzacją, ale nie zawsze można zdążyć.

 • GZN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 19:21 ~GZN


  gzn~gzn

  To nie działa. To nie funkcjonuje... W obecnym stanie cywilizacji KM powinny rozwiązywać swoje problemy na poziomie przestrzegania rozkładu z dokładnością do setnych sekundy i zatrzymywabnia sie w peronach z dokładnością do centymetrów... A tu jest problem; braku prądu, pęknięte szyny, rozjazdy... Absolutnie zlikwidować kolej podmiejską, zalać asfaltem
  Xavery~Xavery


  Jakbym czytał Janusza Korwin-Mikkego. Ciekawe czy on też nie odróżnia zarządcy infrastruktury (PLK) od przewoźnika (KM). Jak się zrobi dziura w tych pięknie wyasfaltowanych drogach to też będziesz się domagać likwidacji np. ZTM?

  Płacę za bilet. Nie obchodzi mnie jako pasażera czy i jak i z kim KM dzieli się kasą. W sumie to KM firmuje swoją nazwą przewozy pasażerów a nie PLK. Nie odróżniam infrastruktury (PLK) bo niby dlaczego. Potworzyły się spółki spółeczki, co mnie to. Nie sprawdza się ta forma przewozu i już. Nie wiem do kogo należą tory czy druty. Wiem jedno; pociąg stoi bo coś się popsuło; wagon czy szyna, każde należy do kogoś innego.. A jak będą dziury w drodze i będzie to nagmminne to się własciciel powinien zwinąć bo nie jest w stanie dotrzymać swoich zobowiązań i już. Tak jak w życiu jak coś zawalę w robocie to nikt nie ma sentymentów, nie sprawdzasz sie chłopie albo źle dobierasz sobie współpracowników i panu dziękujemy.

 • noname

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 19:07 ~noname

  Choć konduktor nie jest niczemu winien zawsze gdy pociąg się opóżni wiecej jak 10 min. nie okazuje biletu czy to konduktorowi czy renomie i straszą mnie tylko policją bo ja jako pasażer mam obowiązek okazywać bilet więc ja na to konduktorowi że pociąg po to ma rozkład żeby jeździć punktualnie więc postraszył mnie policja nawet z grzeczności chciałem użyczyć mu telefonu ale nieskożystał WIĘC RADZE WSZYSTKIM PRZYJĄĆ TAKĄ POSTAWE BO TO JUŻ PRZEKRACZA WSZELKIE GRANICE a jak patrze na tych wszystkich co grzecznie okazują bilety to mi się płakać chce że pozwalają na takie traktowanie własnej osoby co do jakichś odszkodowań to jestem pewien na 100% że spółki pod tytułem KM,TLK,INTERCITI,KOLEJE REGIONALNE dostaną odszkodowanie od PLK za niedotrzymanie umowy podczas remontów uszkodzeń i tak dalej bo napewno jest to zapisane w umowie którą podpisali o korzystaniu z infrastruktury czyli w tym wypadku torów a zwykły pasażer niech sam się martwi jak dojechać do pracy czy gdziekolwiek indziej dlatego im tak lekko przychodzi (nie)zapowiadanie o odwołanych pociągach więc ludzie obudźcie się i nie okazujcie biletów z tłumem konduktor czy renoma sobie nieporadzą tylko odpuszczą

 • kolejarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 18:56 ~kolejarz

  230 minut opóźnienia Kiepury, to opóźnienie, które złapał po stronie niemieckiej. Inaczej mówiąc, z takim opóźnieniem wjechał do Polski

 • maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 18:47 ~maciek

  Uwaga!Opóźnienia wciąż trwają.Właśnie stoję w opóźnionym i tak pociągu do Grodziska.Miał wyjechać z Zachodniej o 17.55,ruszył 18.15 po czym 15 minut stał 300 m za Zachodnią"z przyczyn technicznych".Paranoja!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »