Informacje

26.07.2017 13:30 pociągi były opóźnione

Awaria w pobliżu
Warszawy Zachodniej

SERWISY:

W rejonie stacji Warszawa Zachodnia przed południem doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Przez kilka godzin pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami. Pociągi były opóźnione.

Przed 12 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zakończeniu awarii. Mimo to, pociągi przez kilkadziesiąt minut nadal były opóźnione.

Wprowadzono wzajemne kursowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich w pierwszej i drugiej strefie.

Kontakt 24

Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. "Jest jakaś awaria na stacji Warszawa Zachodnia. Wstrzymano ruch pociągów" - napisała Karolina, Reporterka 24.

Na stronie internetowej pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego potwierdzili, że chwilę przed godziną 11 doszło do awarii. Ostrzegali o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich w całej sieci kolejowej.

Koleje Mazowieckie potwierdziły: "Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - informowali około południa na stronie internetowej.

Po południu nie było już żadnych utrudnień w ruchu pociągów.

Tymczasem na Mokotowie zamknięte jest jedno z głównych skrzyżowań. Trwa akcja służb:

kw/mś/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wkurzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2017 15:43 ~wkurzona

  To jest kpina! PKP to najgorsze koleje na swiecie. Wiecznie opoznione pociągi, wieczne awarie - to na co oni te kase wydaja? Ile mozna sie remontować?! Codziennie jezdze na trasie Warszawa Zachodnia - Łowicz Główny - praca w rozjazdach. Codziennie od kiedy zmienili rozklad na wakacje o 10.29 z Zachodniej odjeżdza pociąg do Gdyni/Kołobgrzgu, a raczej powinien, bo codziennie jest opozniony do 50 min! To samo wieczorem. Wracam do Wawy - o 20.37 przez Łowicz przejeżdza pociąg z Gorzowa. Codziennie opozniony od 30 do 60 min! Kpina! W powazaniu maja pasazerow, kwitniesz jak debil na peronie bo sie nie ruszysz przez komunikaty. Malo tego przez Łowicz przejeżdza ok 20.40 pośpiech do W-wy Wschodniej. Ze wzgledu na remont pobliskiego toru zatrzymuje sie na ok minutę, ale nie zabierze pasazerow ktorzy czekaja juz godzinę na opożniony wczesniejszy sklad. Bo nie! Tyle uslyszalam od konduktora, ze co go to obchodzi. Ja pitole to jest jedna wielka porazka. Przeciez konduktorzy mogą sie chyba porozumiec przez te swoje radyjka, żeby zgarnąc tych z Łowicza. Ale nie! Zal i porazka i zadnych konsekwencji nie ponoszą.

 • Wiedzma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2017 12:16 ~Wiedzma

  System sterowania ruchem na Zachodnim psuje się minimum raz w tygodniu, może wreszcie ktoś by go wymienił albo wyremontował.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »