Informacje

29.07.2013 17:50 utrudnienia dla pasażerów kolei

Awaria rozjazdów. Opóźnienia na linii skierniewickiej

SERWISY:

Na stacjach Warszawa-Włochy i Pruszków doszło do awarii rozjazdów. Wszystkie pociągi przejeżdżające przez te stacje mogą być opóźnione nawet o kilkadziesiąt minut.

Do awarii doszło po godz. 13. Jak informują Koleje Mazowieckie na linii Warszawa – Skierniewice pociągi mogą być opóźnione od 20 do 50 minut.

- Po raz kolejny awaria rozjazdów. Nie ma już dnia, w którym ten super nowoczesny system nie miałby awarii. Pociągi w kierunku zachodnim znowu poopóźniane około godziny, a pasażerowie smażą się na słońcu. Czy ktoś pójdzie w końcu po rozum do głowy i zmieni te męczarnie. Już nie wspomnę o tym, że siedzi się w pociągu i po prostu z człowieka płynie woda – napisał na warszawa@tvn.pl internauta Jakub.

Wieczorem dostawaliśmy kolejne sygnały o problemach. - Rozumiem, że jest upał i sytuacja nadzwyczajna, ale juz od jakiegoś czasu jest horrorem podróż pociągiem do miejscowości podwarszawskich oddalonych o pół godziny drogi od centrum. Nigdy nie wiadomo jak długo będzie się jechać. Nawet jak się wybierze wcześniejszy pociąg to i tak nie ma gwarancji, że się dojedzie na czas. Cierpi na tym życie rodzinne i zawodowe, rośnie poziom napięcia i ludzie stają się nerwowi - żaliła się Hanna, której mąż miał poważne problemy z powrotem do domu.

Utrudnienia nad morze

To nie jedyna usterka, do której doszło w poniedziałek. Awaria sieci trakcyjnej na stacji Warszawa Praga powodowała utrudnienia na trasie między Warszawą a Działdowem. – To jedna z najpopularniejszych tras, którą przejeżdżają pociągi jadące nad morze – powiedział Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

Aby zminimalizować opóźnienia składy były kierowane przez stację towarową Warszawa Praga. Powodowało to opóźnienia pociągów linii SKM S3 i S9 o 20 minut.

Usterkę udało się usunąć po godzinie 17.

12 lipca doszło do awarii na stacji Warszawa Zachodnia:

bf/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • umęczona podróżniczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2013 09:10 ~umęczona…

  mi już brak słów. Co dzień dojeżdżam do pracy do Warszawy ze Skierniewic i podróż w jedną stronę zajmuje mi 2 godziny samym pociągiem (notorycznie są opóźnienia). Wolałam jak nie było tego remontu, pociąg jechał 40-45 min i było super. Teraz jest beznadziejnie, czasami to juz myslę o wyprowadzce, nie chcę tracić całego życia (5-6 godzin dzizennie w pociągu)....
  I do tego końca nie widać...obietnice obietnice, najpierw miał być 2012, potem 2013, potem 2014 teraz to i o 2016 sie słyszy...żałosne i nieprofesjonalne!!!!!!!

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 10:37 ~Xavery

  podróż XXI wiek~podróż XXI wiek

  jak ktoś lubi sporty ekstremalne to polecam KM


  Już jakieś 40 lat temu Kapela Czerniakowska śpiewała:

  Jeśli chcesz emocji wiele
  Porzuć wszelkie ceregiele
  Wyjdź co ranek na przystanek
  Czekaj aż nadjedzie wóz
  ...

  Kiedyś tramwaj, teraz KM, zasadnicze sprawy w Warszawie się nie zmieniają:)

 • Lucivs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 09:04 ~Lucivs

  Godzina 19.29 SKM ze stacji Wwa Śródmieście w kierunku Pruszkowa opóźniony o 20 minut, spoko, jeszcze moja cierpliwość jest na miejscu, mimo iż gorąco a do domu daleko. Przyjeżdża upragniona SKM z cudownie chłodnym wnętrzem ( jedyny plus ). Jedziemy, moja radość nie zna granic. Wtem przed stacją Wwa Włochy Pan maszynista głosem psychologa do pacjenta na kozetce oznajmia iż pociąg nie może wjechać na stację Włochy, opóźnienie powinno wynieść tylko 20 min. Stoimy na polu, kierownik nie może nikogo wypuścić z pociągu - takie przepisy. Ludzie się denerwują, a czas mija. Upływa kolejne 30 min i znów w głośnikach dzwięczny głos Maszynisty iż nasz postój może się wydłużyć o następne 10 minut. Nasza radość jest nie do opisania, euforia w pociągu, na przeciw mnie dziewczyny, które wybrały się na zakupy do Factory ( niestety nie udało im się dojechać przed zamknięciem ). Po 50 minutach stania w polu ruszamy. Podróż SKM do Ursusa planowany wyjazd 19.29 ( opóźniony o 20 min. ) dojazd do Ursusa 21 z minutami. No i jak nie kochać ten kraj

 • g29

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 05:35 ~g29

  Panie ministrze NOWAK oraz panie prezesie PKP PLK zapraszamy do przejażdżki tym co na oferujecie na co dzień.

 • Noname

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 00:06 ~Noname

  Ale przeciez koleje mazowieckie dostana odszkodowanie od pkp plk ale pasazerowie moga o tym zapomniej co wiecej jeszcze przyjdzie konduktor czy renoma i powiedza prosze okazac bilet a pasazer zamiast walczyc o swoje grzecznie wyjmuje i okazuje bo jak nie to sie boi ze go spisza albo ze po policje zadzwonia i ze bedzie wstyd hehe ja powyzej 10 minutowego opoznienia nie okazuje biletu i jak chca to niech sobie dzwonia nawet do tuska komorowskiego czy ministra nowaka ludzie obudzcie sie 11 wrzesnia sie zbliza czas wyjsc na ulice w kazdej sprawie w sprawie podatkow zarobkow traktowania ludzi przez wszystkie instytucje to trzeba wreszcie przerwac a najlepiej skonczyc to jawne okradanie kazdego z nas Pozdawiam

 • mmk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2013 23:09 ~mmk

  Wiecie co jestem maszynista, żal mi pasażerów, ale to nie wina Kolei Mazowieckich, nie wina SKM, to wina idiotów z PKP PLK, bo jak można zaplanować tak remonty, zamknąć linie srednicowa (most) na 3 miesiące, jednocześnie zacząć budować przystanek Ursus NIEDWIADEK, do tego rozkazać szlak między
  Zyrardowem a radziwillowem..... szczyt debilizmu, najsmieszniejsze jest to że w zeszłym roku średnica też była zamknięta, bo budowali po. Stadion.... nie można było mostu za jednym razem wyremontować.... nie bo lepiej ukraść 2 razy niż raz..... mam jeszcze chyba następna dobra wiadomość dla pasażerów linii skierniewickiej mianowicie doszły mnie słuchy że w przyszłym roku pkp plk ma zamiar remontować linie warszawa włochy grodzisk mazowiecki, gdzieś tam w internecie trafiłem na takie info... ale ile w tym prawdy to nie wiem... Ktoś w pkp płk powinien zapłacić za swoje błędy bo w tej chwili, pokutuje pasażerowie, no i obsługa pociągów, która słucha pod swoim adresem wyzwisk.... LUDZIE TORAMI ZARZĄDZA PKP PLK ONI KIERUJĄ RUCHEM NA POLSKICH TORACH WINA ZA SYTUACJĘ W WĘŹLE WARSZAWSKIM TO TYLKO I WYŁĄCZNIE ICH WINA.... ZA STAN DRÓG W POLSCE NIE ODPOWIADAJĄ KIEROWCY TYLKO GDDIA NIKT NIE WINI KIEROWCÓW, A NA KOLEI ZA STAN TORÓW ODPOWIADA PKP PLK I CAŁY CHAOS NA TORACH TO TYLKO I WYŁĄCZNIE ICH WINA, TE REMONTY OK DOBRZE ŻE ROBIĄ, ALE CHYBA NIE MAJA NAD NIMI KONTROLI.... ZMIANY ROZKŁADU TO NIE WINA PRZEWOŹNIKÓW TO TEŻ WINA PLK, BO TO ONI NIE UMIEJĄ ICH TAK UŁOŻYĆ ŻEBY BYŁO DOBRZE.... WICE NIE ZŁOZCIE SIE NA OBSŁUGĘ POCIĄGÓW BO ONI NIE SA NICZEMU WINNI... WYKONUJĄ SWOJĄ PRACĘ....ALE NIESTETY SA ZALEŻNI OD KAPRYSÓW ZARZĄDCY INFRASTRUKTURY.... TYLKO PASAŻEROWIE MOGĄ ZROBIĆ PORZĄDEK W PKP PLK... TAM SIEDZĄ TAKIE BETONY ŻE SZKODA GADAĆ....
  PRZEPRASZAM ZA NIEDOGODNOŚCI NIE Z WINY PRZEWOŹNIKÓW, NIE Z WINY OBSŁUGI POCIĄGÓW.. NAS TEŻ TO WKURZASZ ALE CO MY MOŻEMY.....

 • Człowiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2013 23:06 ~Człowiek

  Czy ktoś rozgoni w końcu tą sowicie opłacaną bandę sabotażystów??? Darmozjadów działających przeciwko pasażerom, dzień w dzień, awaria po awarii, utrudnienie po utrudnieniu??? Ludzie! Wożeni jak bydło bez planu i ładu, ganiani po peronach, dezinformowani, tracący całe GODZINY nawet na krótkich trasach - i to za NASZE ZAPRACOWANE PIENIĄDZE - weźmy w końcu sprawy w swoje ręce! Wywalmy ich! Pozwami, odszkodowaniami, protestami takimi, żeby im w pięty poszło! Dość tego!

 • Aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2013 22:39 ~Aga

  Pociąg z W-wa Włochy w kierunku Błonia i chyba do Łowicza bodaj z 20.13. O godzinie 20.10 komunikat łaskawej Pani ze stacji Włochy, że będzie opóźnienie 30 minut. O godzinie 20.40 nastęny łaskawy komunikat (Pani właśnie coś przełykała, albo coś ? Baba do szkolenia albo do zwolnienia), że pociągi w kierunku Łowicza i Sochaczewa doznają dosłownie "nieokreślonych opóźnień" ??????. Nie dość tego, brak jakiejkolwiek informacji na temat podjeżdzajacego właśnie wtym momencie pociągu do Skierniewic, który podjechał, a to niespodzianka, z innego toru niż planowano. No więc, jak kto mógł przez te tory do pociągu. W końcu mamy 21 wiek, czyli w posiadaniu rodziny jest samochód, którym to mąż odebrać miał mnie z Grodziska, w obie strony z obiazdem do Błonia to jakies 30 km, bo a jakże właśnie remontują wiadukt w Grodzisku + 10 minut minimum czekania na przejeżdzie kolejowym. Ale to nic, pociąg do Skierniewic jechał "ciut" dłużej i to zapewne jechał tylko dzięki interwencji pracownika Koleji Mazowieckich z "łomem" czy czymś takim, za pomocą którego pociąg jakoś przyśpieszał, ale na krótko, po czym przygasało światło i tak w kółko. W domu byłam około 22.00. JUtro rano jadę do pracy, też pociągiem :).

  Pozdrawiam wszystkich kolejażżżży-fahhhowcuuuuw.

 • seip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2013 21:38 ~seip

  Szlag mnie trafia, jak widzę warszawską infrastukturę. Tak jak to zostało opisane w artykule, nie ma dnia bez usterki bądź jakichkolwiek opóźnień.
  Potwornie gorrąco, duszno i niedowytrzymania. Już na prawdę nie wiele brakuje, aby z powodu klimatyzacji (a właściwie jej braku) ktoś doznał uszczerbku na zdrowiu.

  Podróż Warszawa Zach- Pruszków (realacji Wa-wa Zach - Skierniewice) zgodzi. 17.24 trwała o 30 min za długo.

 • jjkm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2013 21:18 ~jjkm

  W tym roku kolej przestała być jakąkolwiek alternatywą. Czasami w weekend dziecko zabieram jedynie na przejażdżkę, żeby ciuchcię zobaczyło.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »