Informacje

08.07.2013 20:58 Utrudnienia w ruchu

Awaria i wypadek. Wieczorne problemy tramwajów

SERWISY:


Do zerwania sieci trakcyjnej doszło na Słomińskiego w poniedziałek przed godziną 20.00. Tramwaje przez ponad pół godziny nie jeździły tą ulicą i fragmentem al. Jana Pawła II. Po wypadku ruch tramwajowy został wstrzymany na wys. skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Królewskiej.

Do wypadku z udziałem tramwaju doszło na skrzyżowaniu ul. Królewskiej i ul. Marszałkowskiej. Tam około 20.30 motocyklista zderzył się z drugim wagonem składu, który jechał w stronę Mokotowa.

- Z lekkimi obrażeniami został odwieziony do szpitala – mówi Grzegorz Sokołowski z Komendy Stołecznej Policji.

Ruch tramwajowy dla linii 4, 15, 18, 35, 74, 75 w kierunku przystanku CENTRUM został wstrzymany.

O zakończeniu utrudnień ZTM poinformował tuż przed 21.00.

Po awarii omijały rondo Radosława

- Do uszkodzenia sieci trakcyjnej doszło przy ul. Słomińskiego, na wysokości basenów przy ul. Inflanckiej – mówił wcześniej Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Jak podał ZTM, z powodu tej awarii tramwaje linii 1, 37, 41 jadące w kierunku pętli BANACHA, SŁUŻEWIEC, WORONICZA, zostały skierowane na następującą trasę objazdową: Słomińskiego - Międzyparkowa - Stawki - Jana Pawła II i dalej swoimi trasami.

ZTM poinformował o przywróceniu ruchu ok. godz. 20.40.

lata/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Lechu wróć

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2013 11:19 ~Lechu wróć

  Kiedy ten mafijny układ POlityczny i rządy bufetowej, która zrobiła ze stanowiska synekurę poprzez korzystanie z najrozmaitszych przywilejów oraz perfidnego, nieuzasadnionego jakimikolwiek powodami przydzielania sobie bezpodstawnie premii - skończy się ostatecznie?!Z uwagi na obstawienie pozycji w sądownictwie przez sprzymierzone szajce PO układy polityczne brak jest należytej możliwości postawienia powyższego układu mafijnego przed należną odpowiedzialnością karno-cywilną.

 • tramwajarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 15:31 ~tramwajarz

  Tadzio~Tadzio

  Dlatego tramwaj jest lepszy od autobusu bo jak się coś stanie to trzeba czekać aż naprawią.
  Bezczelność na infolinii ZTM w tej kwestii też bije rekordy: ostatnio się dowiedziałem, że to nic, że właśnie siedzę od 10 min w tramwaju i mogę sobie dalej siedzieć albo się przejść (z Mokotowa na Bemowo). Natomiast tramwaj i tak jest lepszy! No i oczywiście bilet czasowy mi przepada!

  No i przez te rzekomo lepsze tramwaje oraz przez bezczelność na infolinii ZTM Tadziowi wystygła kaszka manna :( Łączę się w żalu, Tadziu!!!
  A co do bilteu czasowego ZTM nie ma racji. Pasażer kasując bilet zawiera umowę o przewóz pojazdem i ma prawo oczekiwać, że zostanie dowieziony na miejsce zgodnie z rozkładem jazdy. Jeśli zdarzenie losowe uniemożliwia dowiezienie pasażera na czas, to zadziałała siła wyższa: ZTM nie wywiązał się z umowy bez winy. Ale to nie uprawnia ZTM do żądania, żeby ludzie kupowali kolejny bilet, bo pojazd zamiast 15 minut jechał pół godziny!!! A jeśli nie ZTM nie wywiązał się z umowy właściwie (przejazd trwał dłużej niż wynika to z rozkładu jazdy) z winy przewoźnika, to znów nie może dochodzić żadnych roszczeń od pasażerów, ale od przewoźnika. O tym wszystkim mówi kodeks cywilny i wystarczy zastosować do tego typu sprawy właściwe przepisy. ZTM PRÓBUJE OD PASAŻERÓW WYŁUDZAĆ PIENIĄDZE!!!

 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 12:12 ~ggg

  Tadzio~Tadzio

  dowiedziałem, że to nic, że właśnie siedzę od 10 min w tramwaju i mogę sobie dalej siedzieć

  Bo jak się wpadnie w korek, to 10 minut to dużo. I co z tego, że niby się jedzie (50 m na 2 minuty). Stracić można i pół godziny jak się wypadek / zwężenie omija.

 • tramek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 10:42 ~tramek

  Owszem, tramwaj jest lepszy bo stoi tylko wtedy, gdy jest awaria lub wypadek. A nawet wtedy ruch jest przywracany w 15-20 minut. Autobusy nie potrzebują ani awarii ani wypadku, żeby codziennie stać w korkach tyle samo czasu albo nawet dłużej. Natomiast jak już wydarzy się jakiś wypadek na jezdni... no to wtedy dopiero autobusy mają jesień średniowiecza :)

  Wystarczy przejrzeć nagłówki z TVN Warszawa:

  „Na Trasie Siekierkowskiej zderzyły się dwa samochody. Jak informują internauci utworzył się ogromy korek. Samochody stoją aż do Czerniakowskiej”

  „Aleja Waszyngtona stanęła po wypadku. Zderzenie dwóch aut w al. Waszyngtona na wysokości ul. Berezyńskiej. Samochody i autobusy stanęły w korku.”

  „W sobotę przed południem na ulicy Czecha zderzyło się sześć aut. Ulica w kierunku Lublina była zablokowana.”

  „U zbiegu al. Solidarności i Okopowej zderzyły się dwa samochody. Przez kilkadziesiąt minut zablokowany był przejazd ulicą Okopową w kierunku ronda Radosława. Policjanci kierowali samochody na objazdy.”

  „Wypadek na Czecha. Korek ma kilka kilometrów”

  Itd., itp.

  Rozumiem, Tadziu, że każdy kto ma czelność się z tobą nie zgodzić to bije rekordy bezczelności ;) Trzeba było zadzwonić do tramwajów, to jest firma przyjazna ludziom i miastu i jakbyś do nich zadzwonił, to by ci cały czas potakiwali a nawet przeprosili za brzydką pogodę na weekend!

 • Kulfą

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 09:31 ~Kulfą

  Tramwaje w Warszawie to porażka. Nie ma dnia żeby gdzieś cała linia nie stała. Jeden sie zepsuje albo zerwie trakcja i juz cała dzielnica pozbawiona jest dojazdu do pracy. Jak widać pociągi też są porażką. A ZTM dalej pcha wszystkich na tory. KPINA.

 • ooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 07:40 ~ooo

  raulskiraulski

  A HGW w samochodzie. Służbowym

  ale ci żal du... ściska...

 • Tadzio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2013 22:45 ~Tadzio

  Dlatego tramwaj jest lepszy od autobusu bo jak się coś stanie to trzeba czekać aż naprawią.

  Bezczelność na infolinii ZTM w tej kwestii też bije rekordy: ostatnio się dowiedziałem, że to nic, że właśnie siedzę od 10 min w tramwaju i mogę sobie dalej siedzieć albo się przejść (z Mokotowa na Bemowo). Natomiast tramwaj i tak jest lepszy! No i oczywiście bilet czasowy mi przepada!

 • raulski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2013 21:44 raulski

  A HGW w samochodzie. Służbowym

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »