Informacje

18.04.2013 11:29 pociągi kursują z opóźnieniami

Awaria i uszkodzony pociąg.
Trudny dzień na kolei

SERWISY:

- Chaos i brak informacji – alarmowali na Kontakt 24 pasażerowie Kolei Mazowieckich, którzy w czwartek rano próbowali dostać się do Warszawy. Z powodu awarii pociągu i wcześniejszej awarii urządzeń sterowania ruchem, składy na linii Małkinia - Warszawa opóźnione były o kilkadziesiąt minut.

- Jak co dzień Koleje Mazowieckie pokazują jakie to są nieudolne. Pasażerowie usiłujący dojechać do pracy od strony Wołomina, szli pieszo do Radzymińskiej. Po tym, jak popsuł się pociąg, około godziny czekali na jakąkolwiek informację. Jakby nie można było wcześniej poinformować pasażerów, by przesiedli się do komunikacji miejskiej w Ząbkach – napisał zdenerwowany internauta Pasażer.

Jak dodaje: - To, co dzieje się na KM to nic, tylko kpina z pasażerów. Jak twierdzi  internauta Marcin, na linii Tłuszcz - Warszawa Wileńska pociągi zaliczają spóźnienia nawet 70 min.

Usterka...

Jak się okazuje, problemy i opóźnienia były związane z awarią urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Tłuszcz – Wołomin.

Do usterki doszło po godzinie 5.00. Dotyczyła torów w obu kierunkach. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, z powodu awarii zaszła konieczność ograniczenia prędkości jazdy pociągów oraz częstotliwości ich kursowania.

Awaria została usunięta po godzinie 7.00.

...i awaria pociągu

To jednak nie jedyne problemy dla pasażerów. Na odcinku Zielonka - Warszawa Wileńska nastąpiła awaria pociągu nr 7926 Małkinia (5:15) - Warszawa Wileńska (7:02) spowodowana najechaniem na przeszkodę na przejeździe kolejowym.

Pociąg ten został około godz. 8:40 awaryjnie sprowadzony do stacji Warszawa Wileńska z wykorzystaniem pociągu nr 7726 rel. Tłuszcz (6:40) - Warszawa Wileńska (7:30).

W związku z tymi utrudnieniami pasażerowie musieli liczyć się z opóźnieniami w ruchu pociągów.

To nie jedyne utrudnienia na kolei

Czwartek nie należał do najłatwiejszych dni dla pasażerów. Przed 9.00 alarm pożarowy wstrzymał pociągi w kierunku Lotniska Chopina.

Czytaj również na Kontakcie24

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 17:57 ~Jacek

  Czego wy oczekujecie, jak wszystkie pieniądze wygospodarowane przez firmy kolejowe muszą iść w naprawy i remonty spowodowane wandalizmem? Czy wybijający szyby huligani zdają sobie sprawę z tego, jaki jest koszt wstawienia nowej szyby? Te kilka tysięcy złotych (bo o takiej skali tutaj mówimy) z powodzeniem wystarczyłoby do konserwacji/wymiany niejednego przestarzałego urządzenia lub elementu w ramach linii i taboru kolejowego. Zanim zaczniecie narzekać, zacznijcie szanować. Nikt idealny nie jest, ale to nie powód, by zrzucać całą winę na kogoś, by tylko się na kimś wyrzyć za nieudany dzień.

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 17:19 ~tubylec

  Awarie urządzeń sterowania ruchem kolejowym powodują złodzieje pieszczotliwie nazywani złomiarzami.

 • Gjeniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 15:13 ~Gjeniek

  Tez mi opoznienie. Ale powod do narzekan zawsze sie znajdzie. Lepiej pomyslcie jaki macie ladny stadion w Warszawie.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 14:58 ~Marian

  Zlikwidować 521 i jeździć pociągiem - oto pomysł HGW

 • pola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 14:35 ~pola

  dla mnie to jest jakaś masakra! bilet miesięczny 200zł a pociąg mało że się spóźnił o godzinę, to kolejną godzinę stał przed zielonką w lesie! Jak dojechał do Zielonki to większość osób opuściło pociąg. Trzeba coś z tym zrobić bo zapowiadają kolejne podwyżki a to jak traktują pasażerów to jedno wielkie chamstwo.
  Albo przestać kupować bilety!

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 14:08 ~olo

  zawiedziona pasazerka~zawiedziona pasazerka

  placimy po 500 zl na kwartał za bilet i nawet nie mozna uzyskac kompletnie zadnych informacji. Nikt nie umial nic powiedziec wolomin nie oglaszal co dalej... paranoja. Jechalam do warszawy ponad dwie godziny... Nikt nie probowal nam udzielic jakis informacji. Jest to smieszne ze w dobie lacznosci nie mozna nigdzie zadzwonic niczego oglosic tylko kazdy rozklada rece i mowi nie wiem o ktorej moze byc pociag.... tak bylo nie tylko w kobylce ale na innych stacjach z tego co relacjonowali pasazerowie.


  niektórzy płaca prawie 500zł miesięcznie za bilet !!!

 • c29

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 13:59 ~c29

  Jak dużo potrzeba jeszcze prezesów aby koleje w Polsce normalnie jeździły?
  Dzisiejszy pokaz w wykonaniu KM to majstersztyk, stare zdezelowane jednostki, brak jakiej kolwiek informacji o sytuacji, desant ludzi w szczerym polu.
  Start z Ząbek 6.22 dojazd do Warszawy 8.52
  warunki gorsze jak w puszce sardynek.
  Panowie prezesi KM zapraszamy na codzienny poranny przejazd ekstremalny na linjach przez Was zarządzanych.
  Wyraz twarzy pani kasjerki w Ząbkach bezcenny - twarz nie skalana żadną wiedzą boski przykład możliwości KM.

 • fox2005

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 12:59 ~fox2005

  W czasie budowy tunelu pod torami w Ząbkach KM zapowiadała, że składy pociągów będą wydłużone. Jedna ściema. Wczoraj o 15:57 z W-wy Wileńskiej 10 minut przed odjazdem nie można było już wejść do wagonów. Dziś spóźniony do Skierniewic z godziny 5:57 w Zielonce przyjechał w dwóch krótkich starych składach - nie można było wcisnąć się do środka.
  Ale KM ostatnio wymyśliła, jak wyciągnąć kasę z reklam /ciekawe, na co idą środki pozyskane z takiej działalności/. Okleili dokładnie całą powierzchnię żółto-zielonego składu folią z reklamą Piwa Królewskiego. Warszawa zakazała takich reklam na swoich tramwajach i autobusach, a KM - proszę bardzo !

 • g29

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 12:39 ~g29

  Dlaczego nie można zorganizować ruch wachadłowego pomiędzy Zielonką a Warszawą Wileńską.A może nawet uruchomić szynobus na zamkniętym torze pomiędzy Ząbkami a Warszawą?
  PKP,PLK wybierają zawsze najlepszą opcję dla siebie a nie dla pasażerów.
  Czyżby jeszcze było za mało prezesów?
  A największym problemem jest indolencja i brak informacji o sytuacji.
  Proszę spróbować zapytać panią kasjerkę w Ząbkach o aktualną sytację - to dopiero jest zabawa.
  Ale to skandal w dzisiejszych czasach przy takich środkach komunikacji jak telefony, telefony komórkowe, radio telefony w lokomotywach, telefony w centrach dyspozytorskich itd, itd. a poziom informacji gorszy niż za PRL.
  Panowie prezesi zapraszamy Was wszystkich na przejazd Kolejami Mazowieckimi w godzinach porannych linią z Małkini do Warszawy Wileńskiej - atrakcje w postaci sportów exstremalnych zapewniona i oiecujemy pełną informację ale dopiero w dniu następnym.

 • zawiedziona pasazerka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 12:16 ~zawiedzion…

  placimy po 500 zl na kwartał za bilet i nawet nie mozna uzyskac kompletnie zadnych informacji. Nikt nie umial nic powiedziec wolomin nie oglaszal co dalej... paranoja. Jechalam do warszawy ponad dwie godziny... Nikt nie probowal nam udzielic jakis informacji. Jest to smieszne ze w dobie lacznosci nie mozna nigdzie zadzwonic niczego oglosic tylko kazdy rozklada rece i mowi nie wiem o ktorej moze byc pociag.... tak bylo nie tylko w kobylce ale na innych stacjach z tego co relacjonowali pasazerowie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »