Informacje

23.02.2015 11:53 internauta zaalarmował na warszawa@tvn.pl

Awantura o działkę przy Żegańskiej.
Urzędniczka: już tu nie mieszkacie

SERWISY:


- Urzędnicy samowolnie wycięli drzewa na terenie przy ulicy Żegańskiej 2d w związku z budową tunelu pod torami w Międzylesiu - zaalarmował na warszawa@tvn.pl internauta. I przekonuje, że zrobili to, mimo że nieruchomość formalnie nie została przekazana miastu. - Mamy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej - odpowiadają drogowcy.

Kontrowersje związane są z budową tunelu w Międzylesiu - inwestycja obejmuje również przebudowę ulic Żegańskiej i Zwoleńskiej. W związku z tym urzędnicy przejmują część terenów, na których znajdują się domy mieszkalne i drzewa. Zostaną rozebrane i wycięte.

"Karygodny incydent"

Tak jest też w przypadku nieruchomości przy ulicy Żegańskiej 2d. W piątek na jej teren weszli urzędnicy razem z prywatną firmą wycinkową. To zaniepokoiło osoby, które zapewniają, że są współwłaścicielami nieruchomości.

"W piątek doszło do karygodnego incydentu na naszej nieruchomości" – przekonuje w mailu wysłanym na warszawa@tvn.pl jedna z nich. Chce zachować anonimowość.

- "Bez doręczenia jakiegokolwiek pisemnego wezwania skierowanego do dotychczasowych właścicieli nieruchomości i wypłaty odszkodowania na ogrodzony teren nieruchomości weszły samowolnie dwie urzędniczki z warszawskiego ratusza wraz z ekipą roboczą z firmy Limba (jak wynika ze zdjęć) i zaczęły samowolnie wycinać na nim rosnące drzewa" – wyjaśnia.

Twierdzi, że próbował interweniować razem z jedną ze współwłaścicielek nieruchomości. Mieli usłyszeć, że już tutaj nie mieszkają.

- "Argumenty, że nie zostało zakończone postępowanie oraz cały czas widniejemy jako właściciele w księdze wieczystej oraz kilka dni temu dostaliśmy z urzędu Gminy pismo o wysokości podatków na 2015 r. zostało skwitowane stwierdzeniem że to ich nie obchodzi. Moje zastrzeżenia zostały także skwitowane stwierdzeniem, że jak mi się nie podoba, to mogę pisać pismo protest do urzędu" – twierdzi internauta.

Według jego relacji, prace zostały przerwane, ale "goście" nie chcieli opuścić posesji. "Dopiero po ok. 30 minutach wymiany zdań ze mną i trzech rozmowach telefonicznych z prawnikiem, i rozpoczęciu procesu dokumentowania zdjęciowego złamania prawa przez urzędników Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych i Biura Gospodarki Nieruchomościami urzędniczki po konsultacji z wiceburmistrzem Wawra (który przypadkiem sic! znalazł się na posesji) zgodziły się łaskawie opuścić teren prywatny" – relacjonuje.

"Mamy zezwolenie"

O wyjaśnienie poprosiliśmy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, którego pracownicy byli na miejscu.

– W lipcu ubiegłego roku decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej, którą wydała prezydent Warszawy stała się ostateczna. Wprawdzie była zaskarżona, ale wojewoda utrzymał ją w mocy – przekonuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID. – Zgodnie z tym, miasto stało się właścicielem działki i budynku. Osoby, które tam zamieszkują, powinny w listopadzie ten teren opuścić – dodaje.

Jak twierdzi, drzewa powinny być wycięte do końca lutego, bo później zaczynają się gnieździć w nich ptaki.

A dlaczego urzędnicy postanowili je usunąć akurat w ostatni piątek? – W tym budynku mieszka pani, która zgodziła się na wycięcie drzew. Pojawiła się tam jednak osoba, która była jednym ze współwłaścicieli i zaprotestowała. Zrezygnowaliśmy z dokończenia wycinki, żeby nie stwarzać sytuacji konfliktowej - mówi Gajewska.

Urzędnicy zapowiadają, że chcą uzyskać tytuł egzekucyjny, by móc kontynuować prace. Równolegle toczy się też postępowanie dotyczące wypłaty odszkodowań za przejęcie terenu pod inwestycje. - Wydane zostały decyzje odszkodowawcze przez wojewodę. Jeden z byłych współwłaścicieli się zgodził, ale pozostali trzej mieli zastrzeżenia. Mogą dochodzić wyższego odszkodowania, ale nie są już właścicielami tej nieruchomości – informuje rzeczniczka.

A co z pismem z urzędu dotyczącym wysokości podatków na 2015 rok? - Dowiedzieliśmy się w urzędzie dzielnicy, że zostały omyłkowo naliczone i zostaną zwrócone za okres od lipca ubiegłego roku - zaznacza Gajewska.

Prace za 87 mln zł

Budowa w Międzylesiu ma potrwać do listopada 2016 roku. Prace za 87 mln zł wykonuje firma Strabag. O konieczności budowy mówiło się od wielu lat z uwagi na częste kursy pociągów KM i SKM, wymuszające zamykanie szlabanów i ogromne korki w godzinach szczytu.


ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wengiel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2015 09:58 ~Wengiel


  gaga~gaga

  kazdy mądry tutaj inaczej zapieje, jak mu gmina zabierze działkę i wypłąci 20 tys zł. i każe sie wynosic. W Holandii oprocz zwrotu wartosci realnej działki ludzie dostają 5000 euro NA PRZEPROWADZKE. Inny kraj. Inne traktowanie ludzi.
  warszawianka~warszawianka
  Warszawa ma łącznie ponad 500 radnych, kilkunastu burnistrzów, itd. Gdyby o tę kwotę uszczuplić pulę wypłat dla nich to nawet by nie poczuli;)
  rozumiem, że te "holenderskie benefity" sam zaplacisz z własnej kieszeni :-)

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 13:25 ~warszawianka

  gaga~gaga

  kazdy mądry tutaj inaczej zapieje, jak mu gmina zabierze działkę i wypłąci 20 tys zł. i każe sie wynosic. W Holandii oprocz zwrotu wartosci realnej działki ludzie dostają 5000 euro NA PRZEPROWADZKE. Inny kraj. Inne traktowanie ludzi.

  rozumiem, że te "holenderskie benefity" sam zaplacisz z własnej kieszeni :-)

 • wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 10:34 ~wawka

  Międzylesie to w ogóle dziwna kraina.Chałupa ,,schron" własnie rozebrana,nigdy nie zamieszkana przy stacji benzynowej BP. Vis a vis pusta działka od lat i jej historia. Budowy domów w poprzek ulicy. Sam tunel? Po kiego?Jakby taniej nie było zrobić przejazdy w Aninie i Wawrze. Bedzie trzy pasmówka łącząca się w jedno. Kidyś to sie nazywało Kaczy Dół. I tak powinno pozostać.

 • peło

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 10:03 ~peło

  hurrraaaa Platforma rządzi:)

 • gaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 10:01 ~gaga

  kazdy mądry tutaj inaczej zapieje, jak mu gmina zabierze działkę i wypłąci 20 tys zł. i każe sie wynosic. W Holandii oprocz zwrotu wartosci realnej działki ludzie dostają 5000 euro NA PRZEPROWADZKE. Inny kraj. Inne traktowanie ludzi.

 • Wawr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 08:44 ~Wawr

  Mam tylko jedno pytanie do Urzędników.
  Dlaczego nie wypłacono należnych pieniędzy?
  Poproszę nazwiska odpowiedzialnych za to pracowników.

 • mix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 01:04 ~mix


  mix~mix

  szkoda,że urzędnicy z u.d. wawer nie reagują kiedy zgłasza się im samowole budowlana,tylko radzą zgłaszać do nadzoru budowlanego,mimo,ze samowola jest na ziemi należącej do skarbu państwa
  WAW~WAW

  A gdzie jest ta samowola??

  przy zabudowie zatoczek między szeregowcami na zaporożu w Falenicy

 • thomas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 21:30 ~thomas

  express~express

  Jak zrobią tory i tunele to będzie express - Błękitna Strzała Otwocka.
  Otwock-Falenica-Miedzylesie-Wawer-W Wsch.

 • gość 666

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 21:14 ~gość 666

  Widać w naszym kraju wojewoda może wszystkto.A właściciel nie musi wiedzieć co się dzieje za jego plecami.To wszystko sa fatalne decyzje urzedników,którzy nie ponoszą ,zadnej odpowiedzialnośći.

 • Maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 19:55 ~Maniek

  Jakiś nawiedzony co nie zna prawa chce blokować prace przy inwestycji.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »