Informacje

23.05.2012 09:00 Czy Citea 12 będzie wozić warszawiaków?

Autobus roku 2011 wypróbują w Warszawie

SERWISY:

- Niezawodny, świetnie wyciszony, z bardzo niskim spalaniem paliwa – wymienia zalety autobusu Citea Bolesław Piekorz, wiceprezes firmy VDL Polska. Pojazd jest właśnie testowany przez Miejskie Zakłady Autobusowe.

Autobus Citea 12 produkowane przez VDL za bardzo dobre wyniki eksploatacyjne (niskie zużycie paliwa i koszty serwisowania)  dostał w zeszłym roku nagrodę Bus of the Year.

Teraz holenderski producent chce zawojować warszawski rynek.

MZA testuje

Miejskie Zakłady Autobusowe testują Citeę 12. Niewykluczone, że za jakiś czas właśnie takie autobusy zaczną wozić warszawiaków.

– Mam nadzieję, że pasażerowie docenią szczególnie dobre wyciszenie pojazdu. Ze względu na jego lekką konstrukcję, jest on również bardziej dynamiczny – mówi Bolesław Piekorz.

Jeździ na linii 174

Autobus będzie testowany przez dwa tygodnie. We wtorek jeździł na linii 174, w środę będzie można go spotkać na linii 117. Czy to oznacza, że MZA przymierza się do zakupu tych pojazdów? – Producent oddając nam autobus do testów z jednej strony chce nam pokazać jego możliwości, z drugiej sprawdza, co jeszcze można w nim poprawić. Potem jednak, jak każdy, firma musi wystartować w przetargu – mówi Adam Stawicki, rzecznik MZA.

mjc/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • klimaservis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 13:35 ~klimaservis  Wszystko_się_może_zdarzyć~Wszystko_się_może_zdarzyć

  Powinni w nim zamontować system identyfikacji stanu inteligencji kierowcy. System powinien rozpoznawać IQ i odpowiednio reagować, gdy w autobusie przy temperaturze powietrza około 30 stopni Celsjusza jest włączone ogrzewanie na full, tak, że się nie da dotknąć do grzejnika, natomiast w zimie klimatyzacja tak chłodzi, że temperatura w autobusie zbliża się do zera bezwzględnego.

  klimaservis~klimaservis

  W zimie klima to już twój wymysł, i gdyby twoje IQ było wyższe tobyś zrozumiał ,że są to różne czynniki najczęście niezależne od kierowcy.Nie ma miejsca by to tłumaczyć, bo masz swoje wyobrażenie i w nie wierzysz.Podam ci jedno proste ,a żaden pasażer nie potrafi pojąć. Klima kosztuje to chyba pojmujesz, i jeśli zamawiający u przewoźnika autobus chce za nią zapłacić to przewoźnik bierze kasę i nakazuje kierowcy na piśmie!!! "W dniu dzisiejszym włącz klimatyzacje podczas pracy", jeżeli takiego wpisu nie ma kierowca klimy nie funduje. Czy wysokość twojego IQ pozwala to pojąć? O reszcie nie chce mi się pisać ,bo jest podobnie, to znaczy inaczej niż ci się zdaje.
  Attiki~Attiki


  Uwierz, klimatyzacja w zimie się zdarza. Jechałam kiedyś w takich warunkach i nie było przyjemnie... Ale i tak nie narzekam na ZTM :D

  Kierowca jej nie włączył ,to napewno ,a czy poinformowałeś go o tym? Nadal podtrzymuję .To nie kierowca robi pasażerom na złość ,to najtańszy z możliwych sprzęt ,usterki ,zużycie .To błędy kiepskiej taniej elektroniki. Czujniki rozpoznają sytuacje i reagują ,a w nowym autobusie rodzimej produkcji w lutym -20 na zew. czujnik pokazuje +5,zbiornik pełny ,czujnik "paliwo 0,dystans 0"Zdarza się ,że zle rozpozna tep. że źle jest ustawiony przez obsługę ,kierowca tego nie czuje ,jest w kabinie. Można przyjśc powiedzieć,tylko jeden powie a dziesięciu rozedrze mordę.

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 09:33 ~karawaniarz

  MinioM~MinioM

  Jechałem tym nowym VDL, jest w nim klimatyzacja i działa! Super cichy z tyłu jak na porownanie z Solarisem którym jeżdże codziennie. Fajny w środku i bardzo ładny ma pyszczek. Niech kupia ich jak najwięcej ale z otwieranymi oknami i bedzie jak ulal. Citea dla mnie super.

  Nie kupią .

 • MinioM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 09:17 ~MinioM

  Jechałem tym nowym VDL, jest w nim klimatyzacja i działa! Super cichy z tyłu jak na porownanie z Solarisem którym jeżdże codziennie. Fajny w środku i bardzo ładny ma pyszczek. Niech kupia ich jak najwięcej ale z otwieranymi oknami i bedzie jak ulal. Citea dla mnie super.

 • gobelin10

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 09:00 ~gobelin10

  dokładnie !!!!!!! ja też chce powrotu starych autobusów z DUŻYMI oknami i DUŻYMI szyberdachami zamiast tycj nowoczesnych łaźni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Alca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 23:31 ~Alca

  @ ~RGNN
  niech tez wroci Gierek, potem Gomulka i na samym koncu towarzysz Stalin

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 22:11 ~wwa

  jechalem za nim na ulicy Paryskiej.

 • RGNN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 22:05 ~RGNN

  Jedyne, czego nie potrzeba na naszych drogach, to dynamiczny autobus. Już i tak trzeba przytulić się doporęczy, żeby się utrzymać w pozycji stojącej.
  Niech wreszcie wrócą stare ikarusy z otwieranymi oknami, szerokimi przejściami i siedzeniami ze skaju po którym nie spacerują wszy.

 • FnS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 20:56 ~FnS

  widziałem go dzisiaj róg ul. Wołoskiej i ul. Woronicza jako liniia 117.

 • Oooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 20:35 ~Oooo

  Jechałam dziś i jestem bardzo zadowolona :)_

 • Luke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 19:51 ~Luke

  Cześć Wszystkim, fajny autobus, dobrze , że lekki, to może będzie bardziej zwrotny i dynamiczny niż pewne nie powiem które...ale , nie widzę w nim otwieranych okien...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »