Informacje

18.03.2014 11:42 WYPADEK PRZY DWORCU CENTRALNYM

Autobus przygniótł uczennice z Ameryki.
Hamulce sprawne, zawinił kierowca?

SERWISY:

17-letnia Amerykanka i 18-letnia Kanadyjka to osoby najciężej ranne w wypadku autobusu linii 109 przy Dworcu Centralnym. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną potrącenia pieszych mogła być nieuwaga kierowcy. Wiadomo, że autobus był sprawny.

Młode dziewczyny przyjechały do Polski na szkolną wymianę międzynarodową. W poniedziałek po południu, wraz z innymi przechodniami stały przy przejściu dla pieszych przez ulicę Emilii Plater. W pewnym momencie w grupę ludzi wjechał autobus linii 109.

Ranne zostały cztery osoby. Amerykanka i Kanadyjka trafiły do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy, miednicy i nóg. Ich stan jest ciężki.

Pozostałe osoby - 41-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna - doznali lekkich obrażeń.

Nie zachował ostrożności?

Dokładne przyczyny wypadku wciąż ustala policja. Kierowca, który od razu został zatrzymany, tłumaczył początkowo, że zawiniły hamulce.

Testy przeprowadzono na zamkniętym odcinku ulicy Emilii Plater. Najpierw hamowano delikatnie, a następnie autobus rozpędził się i stanął z piskiem opon. Policja zmierzyła długość śladów. - Hamulce oraz cały układ kierowniczy jest sprawny - powiedział we wtorek Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Kierowca został przesłuchany, był trzeźwy. Zabrano mu prawo jazdy. Wiadomo, że w dniu wypadku kierowca był w pracy pierwszy dzień po urlopie. W momencie zdarzenia trwała pierwsza godzina jego zmiany. Według nieoficjalnych informacji, do potrącenia mogło dojść z jego winy. Przy skręcaniu w ulicę Emilii Plater mógł nie zachować wystarczającej ostrożności.

- Przesłuchujemy kolejnych świadków. Czekamy również na opinię biegłych odnośnie obrażeń poszkodowanych osób – zapewnia oficer prasowy śródmiejskiej komendy.

Jak ustalił portal tvnwarszawa.pl, kamery miejskiego monitoringu nie zarejestrowały momentu wypadku.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • cierpliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2014 13:01 ~cierpliwy

  Nie było mnie tam w chwili wypadku, więc nie będę się wypowiadał w tej kwestii. Natomiast świetnie znam to przejście, i wiem jak piesi przez nie przechodzą. Jest zielone: idą, miga zielone wciąż idą, nigdy nie widziałem żeby ktoś zwracał uwagę na sygnalizator. Zapala się czerwone a oni wciąż idą jak na zielonym, lub raczej jak krowy po pastwisku. Kierowcy zjeżdżający spod złotych tarasów zatrzymują się i czekają, gdy jest zmiana świateł trąbią, a piesi leją na to i wciąż idą. Dopiero jak pojazdy ruszają to piesi z oburzeniem (że kierowca śmiał im przerwać) zatrzymują się.
  Kierowcy to tacy sami ludzie jak wszyscy i też mają nerwy, a piesi coraz bardziej lekceważą przepisy (lub wcale ich nie znają), wchodzą na jezdnię wprost przed nadjeżdżające samochody, a gdy ktoś zatrąbi to machają pięściami, że jak to przecież oni idą po przejściu.
  To wygląda jak walka między pieszym i kierowcą, niestety wymuszanie na samochodach pierwszeństwa to zły pomysł, bo że przegranym zawsze będzie pieszy. Musi do pieszego dotrzeć że jak zginie na przejściu to będzie takim samym trupem jak wtedy gdy zginie poza nim.

 • Figo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2014 10:39 ~Figo
  Figo~Figo

  i kto zapłaci te kilka milionów odszkodowania? pan zapłaci,pani zapłaci,ja zapłacę...w biletach...
  prawnik~prawnik

  a dureń o OC słyszał ? jak nie do wracaj do szkoły..
  Figo~Figo

  przyjezdny,prawda?

  likwidator szkód~likwidator szkód


  A Ty prawniku, "pożal się Boże" uważasz, że nie dołożysz do następnej składki OC paru złociszy? Ta szkoda będzie na grubą kasę, już się o to postarają prawnicy tych amerykanek.

  to nie prawnik,to przyjezdny cham

 • likwidator szkód

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2014 02:01 ~likwidator szkód  Figo~Figo

  i kto zapłaci te kilka milionów odszkodowania? pan zapłaci,pani zapłaci,ja zapłacę...w biletach...
  prawnik~prawnik

  a dureń o OC słyszał ? jak nie do wracaj do szkoły..
  Figo~Figo

  przyjezdny,prawda?  A Ty prawniku, "pożal się Boże" uważasz, że nie dołożysz do następnej składki OC paru złociszy? Ta szkoda będzie na grubą kasę, już się o to postarają prawnicy tych amerykanek.

 • Debile na oktanach

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2014 18:57 ~Debile na oktanach

  to była kwestia czasu~to była kwestia czasu

  Kto odpowie za likwidacje przejścia podziemnego i stworzenie pasów w tym miejscu???? Czas na rozliczenia!


  Co przejście ma do rzeczy? Rozpędzony autobus, na skrzyżowaniu, wyjechał z ulicy, wjechał na chodnik i potrącił ludzi na chodniku!

  Chcesz likwidować przejścia naziemne, bo gromadzący się przed nimi ludzie powodują, że wypadające z drogi pojazdy potrącają za jednym razem więcej osób?

  Czy opary beznzyny i cząstki zawieszone już zupełnie przeżarły Wam mózgi? To jest centrum miasta. Tu powinna być strefa 30.

 • to była kwestia czasu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2014 17:43 ~to była…

  Kto odpowie za likwidacje przejścia podziemnego i stworzenie pasów w tym miejscu???? Czas na rozliczenia!

 • Robin Chłód

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2014 13:45 ~Robin Chłód

  MrT~MrT

  Śródmieście to nie autostrada. Kierowcy autobusów często jeżdżą jak tarany. PKS Ożarów Maz. obsługujacy niektóre linie to nawet na skargi się wypina i nie odpowiada.
  W cywilizowanych krajach, z jakich pochodzą poszkodowane dziewczyny samochody zatrzymują się przed pasami gdy przed nimi stoją piesi, u nas - samochody nadal jadą.

  A ty byłeś tam, widziałeś. Ileż razy widzę rozgadane dziewuszki, z komórkami przy uchu, przechodzące przez jezdnię nie oglądając się na otoczenie. Nie rozgrzeszaj tak od razu poszkodowanych, autobus nie ma szans zatrzymać się w miejscu. Oczywiście tym bardziej jest szkoda, że poszkodowane są Amerykankami i pochodzą z cywilizowanego kraju, pprzyjechały do dalekiego kraju dzikich ludzi, to bardzo zmienia postać rzeczy. Ale gdybyś pojechał do Stanów czy Kanady to przekonałbyś się, że tam tumanów także nie brakuje.

 • Robin Chłód

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2014 13:14 ~Robin Chłód

  inna poszkodowana~inna poszkodowana

  Poszukuję świadków wypadku (samochód mnie potrącił jak jechałam na rowerze). WYpadek wydarzył się przy rondzie de Gaulle'a 17 grudnia 2013 tuż przed 19.00

  Bardzo proszę o kontakt
  kasizna@wp.pl

  I dopiero teraz się obudziłaś? Czy dopiero teraz wytrzeźwiałaś?

 • maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2014 11:35 ~maniek

  freeman~freeman

  Na jakim świetle przechodzili piesi? Jeśli autobus skręcał to miał zielone, a więc piesi czerwone. Typowe wtargnięcie jeśli tak...kierowca niewinny. Kiedy zlikwidują te cholerne tymczasowe pasy. Obok jest przejście podziemne!!!!!

  niestety tam jest taki układ że dla wyjazdu z pętli i dla przejścia dla pieszych zielone świeci się jednocześnie

 • tester

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2014 11:23 ~tester

  Na filmie pokazującym test hamowania ,autobus wjeżdża na pasy omijając kolami tę tymczasową taśmę z której owe pasy zrobiono. Ok, przypadek. Drugi test autobus ma linie miedzy kołami ,radiowozem tez tak jeździ pan władza ,czy jest inny powód ?.

 • Cogito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2014 11:18 ~Cogito

  freeman~freeman

  Na jakim świetle przechodzili piesi?

  One nie przechodziły, ale stały na chodniku, obok przejścia. To autobus wjechał na chodnik.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »