Informacje

07.03.2019 13:22 straci prawo jazdy na pięć lat

Autem w kamienicę. Celebrytka skazana za jazdę po alkoholu i psychotropach

SERWISY:


Zapadł wyrok w sprawie celebrytki Moniki G., która wjechała w budynek na Pradze Północ. Sąd uznał ją winną jazdy pod wpływem alkoholu i odurzających leków psychotropowych.

Audi, które prowadziła 25-letnia celebrytka, wbiło się w mur budynku na rogu Ząbkowskiej i Brzeskiej. Do kolizji doszło 8 lipca ubiegłego roku. Tuż obok, na zamienionej w deptak ulicy, odbywała się duża impreza - Otwarta Ząbkowska.

Poobijana kobieta trafiła do szpitala. Badania toksykologiczne zlecone przez prokuraturę wykazały, że była pod wpływem środków psychotropowych i miała około półtora promila alkoholu we krwi.

Zarzuty usłyszała w październiku ubiegłego roku. Jak informowała prokuratura, podczas przesłuchania kobieta przyznała się do winy. Złożyła obszerne wyjaśnienia, "wyraziła skruchę oraz chęć dobrowolnego poddania się karze.

Nie rozwiało to jednak wszystkich wątpliwości prokuratury. Konieczne było zlecenie badań psychiatrycznych, które miały wykazać, czy G. była poczytalna w momencie popełniania czynu. W listopadzie śledczy nie mieli już wątpliwości. - Okazało się, że Monika G. jest poczytalna, może stanąć przed sądem - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś. Do sądu trafił wówczas akt oskarżenia.

Prace społeczne i zakaz prowadzenia pojazdów

"Sąd przyjął na podstawie zebranych dowodów, że okoliczności czynu i wina oskarżonej nie budzą wątpliwości" - czytamy w treści wyroku nakazowego, który zapadł 28 stycznia 2019 roku na posiedzeniu bez udziału stron.

Monika G. została skazana na półtora roku prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Sąd orzekł też, że celebrytka przez pięć najbliższych lat nie będzie mogła prowadzić pojazdów. Dodatkowo, będzie musiała wpłacić siedem tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej oraz pokryć koszty sądowe (ponad 3200 złotych).

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, jednak jak zaznacza Joanna Adamowicz z sekcji prasowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, w sprawie nie został wniesiony sprzeciw. Zgodnie z przepisami, G. miała na to siedem dni od momentu doręczenia jej wyroku. Z ustaleń "Gazety Stołecznej", która pierwsza napisała o wyroku, wynika, że przesyłkę z sądu odebrała ona 20 lutego, dlatego uprawomocnienie jest formalnością, która dokona się w najbliższych dniach.

Zobacz wideo z miejsca kolizji:


kk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ana Liza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 13:59 ~Ana Liza

  do Lawyer~do Lawyer

  A od kiedy to W Warszawie prawo jest równe dla wszystkich? Na pewno nie odkąd wybrańcom POzwala się na wszystko, a, jak ktoś napisał "babcia handlująca pietruszką" jest traktowana niemal jak wróg publiczny. Jakoś dla biednych, zwykłych ludzi to prawo jest dziwnie rygorystyczne i bezwzględne. Czytajcie informacje prasowe. Za kradzież 7 paczek kawy 9 lat w szpitalu psychiatrycznym, za kradzież roweru (natychmiast zwróconego na pierwsze żądanie) 11 lat w psychiatryku itp. Rower wart 400 zł, a 7 paczek kawy? A te 9 lat czy 11 to czyje to POprawne rządy?


  I racja ! Kto kradnie 7 paczek kawy ? Wariat !

 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 13:25 ~Olek

  celebrytka to jes tako co to byle co zji i byle co piwi a dyrne sie cieszo i klaszczo

 • qperNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 12:28 ~qperNIK

  Dlaczego w Polsce wyrok nie zależy od czynu a od skutków?
  Pamiętam kiedyś jednej nocy były dwa niemal identyczne wypadki. Po pijaku samochodem skoszony w drobny mak przystanek autobusowy.
  Jednemu sprawcy groziło wieloletnie więzienie a drugi chyba skończył na grzywnie. Dlaczego?
  Bo na jednym przystanku byli ludzie, którzy ponieśli śmierć a drugi przystanek akurat był pusty.
  Przecież obaj dopuścili się tego samego czynu.

 • do Lawyer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 12:15 ~do Lawyer

  A od kiedy to W Warszawie prawo jest równe dla wszystkich? Na pewno nie odkąd wybrańcom POzwala się na wszystko, a, jak ktoś napisał "babcia handlująca pietruszką" jest traktowana niemal jak wróg publiczny. Jakoś dla biednych, zwykłych ludzi to prawo jest dziwnie rygorystyczne i bezwzględne. Czytajcie informacje prasowe. Za kradzież 7 paczek kawy 9 lat w szpitalu psychiatrycznym, za kradzież roweru (natychmiast zwróconego na pierwsze żądanie) 11 lat w psychiatryku itp. Rower wart 400 zł, a 7 paczek kawy? A te 9 lat czy 11 to czyje to POprawne rządy?

 • monisia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 11:39 ~monisia

  Arek~Arek

  Ten wyrok to zart...........ale takie mamy sady kasty .


  sady kasty? w sensie zrzeszenie sadowników? Dostała wyrok przez zmowę cenową na jabłka?

 • baba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 11:07 ~baba

  ...oj tam, oj tam...było coś tam, ale żeby zaraz tak huzia na Józia? Taka ładna lelunia, że aż się nie chce wierzyć, że nie sztuczna. Brrrr!

 • Lawyer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 10:57 ~Lawyer  kuba~kuba

  No ale hola, hola....
  Kara za jazde w stanie nietrzezwosci to:
  - 10 pkt karnych (nie zasadzono)
  - grzywna uzależniona od dochodów (nie zasadzono)
  - od 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (zasadzono 7tys zl)
  - do 2 lat pozbawienia wolności (ja wiem, ze prace spoleczne to ograniczenie wolnosci, ale ona miala DZWONA a nie tylko jechala nietrzezwa)
  - od 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów (zasadzono 5 lat)

  Wiec pytam dlaczego nie ma grzywny, dlaczego nie ma punktow i dlaczego nie pozbawiono jej wolnosci?
  Lawyer~Lawyer

  Bo dobrowolnie poddała się karze, co sąd mógł potraktować jako okoliczność łagodzącą. Dogadasz się z Prokuratorem co do wysokości kary, współpracujesz i przyznajesz się do winy to w zamian nie wniesie apelacji. Gdyby się wypierała winy, co oznacza dodatkowe koszty i czas, to w wyniku procesu prawdopodobnie dostałaby maxa. Nie ma za co.
  kubat~kubat


  Dostała by maxa, gdyby handlowała pietruszką na Brzeskiej. Nie po to jest się "celebrytką"/???/, żeby dostawać dokuczliwe kary.

  Bzdurzysz.Takie same zasady dotyczą każdego kto popełni przestępstwo i dobrowolnie podda się karze. Nawet szarego Kowalskiego. Miliony takich spraw kończy się w Sądach tylko nie pisze o tym TVN Warszawa, SE czy Fuckt.
  Tak dla uściślenia, sprzedaż przysłowiowej pietruszki na Brzeskiej podchodzi pod wykroczenie.

 • BigMac

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 10:31 ~BigMac


  Roman~Roman

  Polacy, nauczcie sie wreszcie poprawniw wyrazac. Nie jest mozliwe " jezdzic po alkoholu " lecz powinno sie pisac " jezdzic po spozyciu alkoholu ".
  Polski jezyk - trudny jezyk.
  bzyk~bzyk

  A Ty naucz się stosować polskie znaki...

  "ń" czy "n" nie zmienia sensu wypowiedzi;
  np. Kaczynski to świnia ! W sieci tak się przyjęło, że ważniejsza jest treść niż forma. Tylko tzw. "ortografowie" i "gramatycy" i inni "grafolodzy" poprawiają każdą kropkę i przecinek... bo sami nie maja merytorycznie nic sensownego do powiedzenia.

 • doradca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 10:13 ~doradca

  Nie trawie jej ale przynajmniej miała odwagę przyznać się do winy przeprosić i nie odwołuje się od wyroku. Politycy, aktorzy, dziennikarze idą zawsze w zaparte i przedłużają sprawy w nieskończoność.

 • Adam55

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2019 10:06 ~Adam55

  ~~Roman
  można jeździć po alkoholu - jak rozlejesz skrzynkę wódki na jezdnię to jeździsz po niej. A tak na serio rzeczywiście Polska to być trudna języka

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »