Informacje

08.02.2014 13:28 ruch wahadłowy na gwiaździstej

Auta na trawniku i na przystanku. Wezwania do straży miejskiej

SERWISY:


Kolejne zmiany w związku z przebudową Trasy AK. Na zamkniętej do tej pory ulicy Gwiaździstej wprowadzono ruch wahadłowy. Nie wszyscy wiedzieli o zmianach i zaparkowali swoje samochody utrudniając innym przejazd. Na miejscu pojawiła się straż miejska.

- Niektórzy kierowcy nie wiedząc o tym, że ulica będzie częściowo przejezdna, pozostawiali swoje samochody w taki sposób, że utrudniały one ruch. Najwięcej kłopotów mieli kierowcy autobusów miejskich. Żeby przejechać musieli sporo się namęczyć. Ulicy nie zamknięto, ale na miejsce wezwano straż miejską - relacjonował w sobotę Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

- Po godz. 9.00 dostaliśmy zgłoszenie, że auta parkują na trawniku i w zatoczce autobusowej. Wystawiliśmy wezwania do nas - poinformowała Jolanta Borysewicz z biura prasowego straży miejskiej.

Jak dodała, żadne z aut nie blokowało przejazdu. - Gdyby tak było, to byśmy je odholowali - zapewniła.

W niedzielę auta zniknęły z jezdni. Jak podał reporter tvnwarszawa.pl, wszystkie parkują na chodniku.

Roszady na Trasie AK

Kierowcy jeżdżący Trasą AK muszą uważać na zmiany w ruchu, które serwują drogowcy. Nowe organizacje ruchu wprowadzane są niemal codziennie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dodatkowo zapowiada, że podawane terminy zmian w organizacji ruchu są uzależnione od panujących warunków atmosferycznych i mogą ulec zmianie.

od 8 lutego:

- zajęcie lewego pasa ruchu południowej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na zjeździe z ronda ul. Broniewskiego w kierunku wschodnim. Ponadto w godzinach nocnych (22.00-5.00) dodatkowo zajęcie pasa środkowego tej jezdni. Przewidywany termin obowiązywania organizacji ruchu do 12 lutego Spotkanie komisji planowane jest na godzinę 22.00.

- zamknięcie przejazdu ulicami M. Hłaski i Gdańską na wysokości Trasy AK. Przewidywany termin obowiązywania organizacji ruchu do 30 września 2015 roku. Spotkanie komisji planowane jest na godzinę 23.00.

od 10 lutego: zamknięcie lewych, skrajnych pasów ruchu ul. Modlińskiej w rejonie remontowanej estakady wjazdowej z ul. Jagiellońskiej na most Grota-Roweckiego. Przewidywany termin obowiązywania organizacji ruchu do 16 lutego br. Spotkanie komisji planowane jest na godzinę 23.00.

od 12 lutego: zajęcie lewego pasa ruchu północnej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na dojeździe do ul. Broniewskiego w kierunku zachodnim. Ponadto w godzinach nocnych (22.00-5.00) dodatkowo zajęcie pasa środkowego tej jezdni. Przewidywany termin obowiązywania organizacji ruchu do 14 lutego br. Spotkanie komisji planowane jest na godzinę 22.00.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Będą miały po trzy pasy ruchu. Pojawią się tam również ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest  na październik 2015 roku. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 19:02 ~iza

  ludzie zastanówcie się, SM karze-źle, nie karze też źle... ja już nie bardzo się w tym łapie... a może tak pochylcie się nad swoją głupotą i pomyślcie zanim gdzieś źle zaparkujecie... sama zostałam kiedyś ukarana przez strażnika, swoją droga bardzo miłą panią, i więcej nie parkowałam w miejscach gdzie może mnie to spotkać, w związku z tym nie muszę mieć z nimi już do czynienia. trochę pokory a wszystko będzie ok

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 12:58 ~tomek

  mirek~mirek

  Często SM puszcza placem to co widzi ,a ludziom szkoda kasy na zakup parkingow podziemnych no to działy kupuja mieszkanie ale bez parkingu hahahaha ... ehh :). powodzenia z takim myśleniem :)

  przymykają oko źle,karzą źle ludzie zdecydujcie się

 • mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 11:53 ~mirek

  Często SM puszcza placem to co widzi ,a ludziom szkoda kasy na zakup parkingow podziemnych no to działy kupuja mieszkanie ale bez parkingu hahahaha ... ehh :). powodzenia z takim myśleniem :)

 • kosa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2014 21:23 ~kosa


  zabsurdem~zabsurdem

  Zapraszam Straż Miejską na Słowackiego/Cieszkowskiego tutaj za B-1 też stoi trochę kasy do zarobienia z parkujących niezgodnie z przepisami.
  wero~wero

  a Ty myślisz,że oni mają złotą kulę,a może czytają to forum ??
  jak masz do nich sprawę to zadzwoń i zgłoś

 • ter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2014 18:29 ~ter

  maxx~maxx

  A co robi samochód SM za znakiem zakazu ruchu? SM nie jest wyszczególniona na tabliczce, więc?

  a widzisz włączone sygnały świetlne ???

 • benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2014 18:13 ~benek

  Pamiętajcie, żeby zostawiać 1,5m na chodniku, jeżeli nie chcecie mieć rys na lakierze.

 • maxx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2014 17:51 ~maxx

  A co robi samochód SM za znakiem zakazu ruchu? SM nie jest wyszczególniona na tabliczce, więc?

 • tfu tfu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2014 17:40 ~tfu tfu

  SM pojawia się tylko tam gdzie można dobrze zarobić przy jednym podejściu (imprezy masowe, remonty w okolicy, biura). Do jednego auta nie opłaca im się jechać - może zdąży odjechać zanim się zbiorą i dotrą na miejsce.

 • wero

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2014 16:50 ~wero

  zabsurdem~zabsurdem

  Zapraszam Straż Miejską na Słowackiego/Cieszkowskiego tutaj za B-1 też stoi trochę kasy do zarobienia z parkujących niezgodnie z przepisami.

  a Ty myślisz,że oni mają złotą kulę,a może czytają to forum ??
  jak masz do nich sprawę to zadzwoń i zgłoś

 • Sasyt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2014 16:31 ~Sasyt

  Jechałem dzisiaj trasą AK od zesłańców na Pragę i stwierdziłem niedoróbki. Są dwa pasy a wszyscy jechali lewym bo tablice BUSpas są nie zasłonięte.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »