Informacje

07.04.2013 07:08 końca remontu nie widać

Arkuszowa jak durszlak. Zbudują do końca kwietnia?

SERWISY:

Budowa ronda na Arkuszowej miała skończyć się pod koniec 2012 roku. Nowy termin, który podali drogowcy to końcówka kwietnia, ale patrząc na postęp prac, on też wydaje się mało realny. Kierowcy tymczasem niszczą koła i zawieszenia na usianej dziurami nawierzchni.

- Witam, postanowiłam zamieścić film z telefonu komórkowego z jednej z dzielnic Warszawy, a dokładnie ze skrzyżowania Arkuszowej z Wólczyńską. Mam już dosyć tej drogi. Firma, która wygrała przetarg obiecała, że do końca 2012 roku, rondo zostanie zakończone. Niestety budowa ronda się opóźnia już 4 miesiąc. Jednak nie chodzi już oto rondo, tylko o stan nawierzchni, która jest wykonana obok na czas budowy ronda. Z dnia na dzień się pogarsza, gdyż jest to jedyna droga do centrum. Wszystkie samochody z Izabelina jadą właśnie tędy. Do tego tiry, które mają rozlewnie paliwową po drodzę. Jest coraz gorzej. A wykonawca ma to gdzieś i w ogóle nie łata tych dziur. Są coraz większe i ciągle się pogłębiają – alarmuje na Kontakcie 24 Majka.

Mieli zbudować do końca roku

Rzeczywiście, budowa na skrzyżowaniu Arkuszowej i Wólczyńskiej ruszyła na początku listopada zeszłego roku i miała się zakończyć przed Bożym Narodzeniem. Jednak wykonawca nie dotrzymał terminu. Prace budowlane wstrzymała zima. Jak widać na filmie opublikowanym przez internautkę, skrzyżowanie wciąż jest rozkopane, a stan nawierzchni coraz gorszy.

Zadeklarowany przez Zarząd Dróg Miejskich w styczniu termin ukończenia robót to koniec kwietnia. Przebudowa skrzyżowania pochłonie 3 miliony złotych.

Wólczyńska czeka na remont

Do pełnego usprawnienia ruchu w tej części Bielan, potrzebne jest również poszerzenie ulicy Wólczyńskiej. Jednak na razie ZDM nie ma na to pieniędzy. Inwestycja nie została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej do 2033 roku.

b/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2013 05:59 ~Mario

  Może tvnwarszawa wreszcie się zbierze w sobie i napisze jak to jest z tym skrzyżowaniem zamiast bić pianę na temat nie dotrzymania terminu przez firmę ZRiKD. Z tego co wiem nawaliła tu firma Stoen która nie wykonała swoich prac w terminie a to wpłyneło na charmonogram prac, resztę zrobiła długa zima. Budowa tej ulicy to nie tylko nawierzchnia drogi ale też instalacje kanalizacyjne i elektryczne.
  PS: i tak pewnie ten post się nie pojawi jak zwykle, ale próbować będę

 • naena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2013 20:39 ~naena

  Mieszkam w Łomiankach, jeżdżę codziennie "częściowo starą" trasą lini 701. W Laskach też budowano rondo. Zaczęto jak mi się dobrze wydaje później niż na Arkuszowej, a skończono w miesiąc?Do użytku było oddane napewno w 2012. Gdzie zima również nieodpuszczała, niekompetencja wykonawcy ronda na Arkuszowej.

 • okęcie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 17:27 ~okęcie

  Weźcie się za Środkową. Tam to dopiero dziury.


 • stary wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 16:41 ~stary wawiak

  W każdym normalnym kraju takie "rondo" zbudowano by w dwa tygodnie ,tym bardziej że w listopadzie nie ani było mrozu ani śniegu,ale my wolimy rozgrzebać ,wyznaczyć objazdy i może kiedyś się zrobi.

 • Darek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 14:34 ~Darek

  To samo muszę sfilmować na ul. Artyleryjskiej wzdłuż trasy S8 z super tunelami za miliony!!!

 • kom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 12:22 ~kom

  zacznijmy od tego kto mądry rozpoczyna budowę drogi, ronda w zimę. Co oni myśleli że w listopadzie i grudniu będzie dodatnia temperatura i zero śniegu? za to powinien beknąć ten co wydał pozwolenie na budowę.

 • chaos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 12:14 ~chaos

  Co po tych remontach skoro asfalt roku nie wytrzymuje. Niech ktoś sprawdzi nawierchnię na wiadukcie nad Żwirkami na Hynka tam już sa dziury. To samo na wiaduktach w Alejach Jerozolimskich. Każda naprawa do łata która ok 5 cm odbiega od poziomu jezdni.

 • jojo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 09:58 ~jojo

  Ciekawe, czy firma realizująca tę inwestycję zapłaci miastu kary umowne za niedotrzymanie terminu wykonania prac. Może tvnwarszawa przeprowadzi dochodzenie i opublikuje je na łamach portalu ?

 • mix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 09:52 ~mix

  4 miesiące opóźnienie na w sumie lokalnej drodze? hehe... autostrady mamy poopóźniane po kilka lat, a na sam koniec mamy na nich "przejezdność", to czego się spodziewać niżej?

 • joszi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 09:34 ~joszi

  mam pytanie jaką kare dostanie wykonawca za takie opóźnienie??

  czemu ZDM nie wybrał już kolejnego wykonawcy?

  ostatnio słyszałem że wykonawca trafił na niezidentyfikowany obiekt czy już został rozpoznany i czy już został usunięty?

  czy takim przypakiem nie powinna się zająć prokuratura lub ktoś uprawniony?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »