Informacje

29.06.2011 15:09 chcą nowego centrum handlowego

Arkadia-bis na Białołęce?
Polfa sprzedaje działkę

SERWISY:

Polfa Tarchomin sprzedaje 8-hektarową działkę graniczącą z trasą Mostu Północnego. - To idealne miejsce na powstanie dużego centrum usługowo-handlowego z funkcjami kulturalnymi, np. multikinem - uważa burmistrz Białołęki, Jacek Kaznowski.

Zaleta nieruchomości, którą chce sprzedać Polfa to niewątpliwie położenie: z jednej strony trasa

Mostu Północnego z drugiej ul. Modlińska.

- Jesteśmy właśnie w trakcie działań które w bliskiej perspektywie pozwolą wydzielić teren o powierzchni ok. 8 ha w granicach ulic Modlińskiej, Płochocińskiej, Ekspresowej i przeznaczyć go do sprzedaży - poinformowała w środę Halina Lachowska, prezes zarządu Polfy Tarchomin.

Będą klienci, trzeba budować

O zagospodarownie tych terenów zabiega sama dzielnica. Urzędnicy nie mają wątpliwości, że centrum handlowo-kulturalne, jeśli powstanie, nie będzie cierpiało na brak klientów.

- Już teraz mamy ponad 100 tys. mieszkańców, co roku przybywa kolejnych 5 tys. Uruchomienie lotniska w Modlinie i ruch tranzytowy przez Białołękę z tym związany zwiększą liczbę potencjalnych klientów centrum - mówi Jacek Kaznowski.

Dodatkowym argumentem za budową centrum jest wg. Polfy duża odległość od podobnych obiektów: najbliższe duże centrum handlowe jest na Targówku.  

ec/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • CityCenter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 08:49 CityCenter

  Przynajmniej mniej tarchominiaków będzie się po Warszawie kręciło..
  Sentence seconded.

 • Warszawiak z Bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 09:27 ~Warszawiak…

  @~A
  ";O)" na końcu nie widziałeś, czy może prawda w oczy zakuła?

 • ww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 08:59 ~ww

  @Yami.
  Tego nie buduje miasto tylko inwestor prywatny. Lepiej centrum handlowe niż kolejne bałagany w stylu "dom weselny", komis samochodowy...

 • miśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 08:47 ~miśka

  na Białołęce są tylko "SKLEPIKI", duże CH jest KONIECZNE! oby jak najszybciej

 • Yami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 07:23 ~Yami

  Ciekawe, że na centra handlowe pieniędzy nikomu nie brakuje. Natomiast na polepszenie komunikacji w mieście owszem. Kolejny moloch i kolejne korki. Chociaż w sumie może to odciąży Arkadię i CH Targówek...

 • Miasteczko Wilanów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 04:19 ~Miasteczko…

  tak z Miasteczka Wilanów jezdzimy na zakupy do Auchan Piaseczno, Leroy Merlin Piaseczno, Decathlon Piaseczno, Fashion House Outlet Centre Piaseczno, Real Ursynów, Obi Ursynów, GoSport Ursynów.

  Po co nam centrum handlowe - teraz wyjazd z Miasteczka Wilanów rano do głównej drogi trwa 20 minut a po pobudowaniu centrum handlowego to już Miasteczko Wilanów stanie w zupełnych korkach. Zresztą zakupy można sobie zamówić z Alma Piaseczno bez żadnych opłat za dowóz z przyniesieniem do mieszkania.

  Tak już Miasteczko Wilanów wygląda już jak blokowisko i ludzie sobie patrzą na sąsiadów/ki w okna, bo tak są blisko okna i samochody wszędzie stojące.

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 01:44 ~Adam

  przecież jest Sadyba i Real na Ursynowie relatywnie niedaleko

 • gggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 00:04 ~gggg

  buhhhaaa,,,,oj tak tak ...ruch tam bedzie........taki sam miał byc na MARYWILSKIEJ...hhheeeee...kolejna spólka chce sobie notowania giełdowe poprawic a potem opylic molocha dalej tak jak MIRBUD???

 • a

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 23:15 ~a

  Zróbcie centrum handlowe dla miasteczka wilanów.

 • DA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 23:11 ~DA

  A czy nie lepiej zamiast molocha handlowego, zabudować pierzeje ulic Modlińskiej, Płochocińskiej (z jej poszerzeniem przynajmniej do granic miasta) i Światowida? Ja bym to widział tak: okolice Kanałku Żerańskiego jako swoista marina, centrum sportów wodnych, na nabrzeżu stylowe kamieniczki za kawiarenkami, dalej wzdłuż Modlińskiej niewysoka zabudowa (do 5-6 pięter) z usługami, handlem i kulturą w parterze, to samo na Światowida na odcinku od Modlińskiej do Myśliborskiej i na Płochocińskiej od Modlińskiej do torów kolejowych. Obszerny "plac miejski" na zachód od Urzedu Dzielnicy (Światowida - Ceramiczna), z czymś w rodzaju rynku, tam także kawiarnie. Kina? Teatr? A musi to być od razu multipleks? Jedna sala przy kanałku, druga przy Płochocińskiej, jeszcze ze dwie na "placu miejskim". Być może jakiś teatr czy dom kultury z prawdziwego zdarzenia. Handel? Jest hipermarket przy Kanale Żerańskim, można go nieco ucywilizować, jest supermarket na Światowida. Więcej nie trzeba, resztę niech zajmą małe punkty handlowe, żyjące także nocą. Do tego kluby. Nie przeszkadzałyby nikomu, bo w tym rejonie wielu mieszkańców nie ma. A ci co by mieszkali nad nimi - wiedzieli by, gdzie kupują mieszkanie (a nie tak jak teraz na starówce). I to by moim zdaniem nie tylko żyło, ale powodowałoby przyjazd ludzi z innych rejonów miasta... Czym i jak by było - poszerzona Modlińska z linią tramwajową, zmodernizowany Most Grota, Most Północny z tramwajem. Wtedy niewielkim kosztem można też poprowadzić tramwaj z Żerania Wschodniego przez Płochocińską do Modlińskiej - i mamy cąły Targówek w zasięgu. Nie lepiej?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »