Informacje

18.02.2015 11:57 po zamknięciu mostu łazienkowskiego

Apelują o korzystanie z komunikacji.
Tymczasem przed ratuszem...

SERWISY:

Po pożarze mostu Łazienkowskiego stołeczny ratusz zaapelował do kierowców o przesiadkę do komunikacji miejskiej. Czy tej rady posłuchali sami urzędnicy? - dopytują czytelnicy portalu tvnwarszawa.pl.

Most Łazienkowski jest zamknięty po sobotnim pożarze. O przesiadkę do komunikacji miejskiej zaapelowała na antenie TVN24 Ewa Gawor, szefowa miejskiego biura bezpieczeństwa . Zwróciła uwagę na to, że po zamknięciu mostu uruchomiona została dodatkowa linia tramwajowa, wyjeżdża więcej SKM i autobusów.

Powstał bezpłatny parking na błoniach Stadionu Narodowego.

Wcześniej do korzystania z komunikacji zachęcał dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Wiesław Witek.

Poznań niedawno pokazał, że w takich sytuacjach przykład może płynąć z góry. Tam sprzed urzędu zniknęły samochody - CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL.

A jak jest w Warszawie?

W środę odwiedziliśmy z kamerą parking na dziedzińcu ratusza, na placu Bankowym. Około godziny 8.00 rano szybko wypełnił się samochodami. Czy urzędnicy nie stosują się do swoich własnych rad? - dopytujemy rzecznika urzędu miasta.

- My nie obserwujemy ruchu na parkingu, leży to w gestii wojewody. Z parkingu korzystają zarówno urzędnicy ratusza i wojewody. Jest dostępny też dla osób, które pracują w terenie - odpowiedział wymijająco Bartosz Milczarczyk.

kś/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JIM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 19:39 ~JIM

  BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ! niech sama sobie jeździ i stoi na przystankach w zimnie a potem pcha się bezskutecznie i znowu czeka na następny!

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 19:04 ~warszawiak

  ustala~ustala

  A czy Gronkiewicz też stoi w tych korkach czy wiza ha na sygnale. Widzom cywilnym powinien być wprowadzony zakaz uzywynua przywilejów. Szczególnie na dojazd do pracy. Ostatnio bardzo dużo samochodow cywilnych jeździ non stop na sygnale, aby ominąć korki. Ktoś powinien się tym zainteresować.

  Niestety, CHAMSTWO się rozpanoszyło w Warszawie!

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 19:01 ~warszawiak

  Wiele lat jeździłem 2 razy dziennie przez ten most do jego zamknięcia i było bezpiecznie. Nagle pewna kretynka stwierdziła PUBLICZNIE, że przystanek przy wyjeździe z tunelu WZ jest niebezpieczny i nie otworzy mostu. Nie i już, to tylko dla naszego dobra! Dla tego ta złośliwa małpa nie chce odblokować Mostu Śląsko-Dąbrowskiego, że luksusowy dojazd do żłoba by im się skończył! To się nazywa Prywata! Oni mają na ten most przepustki. Jasne?

 • Spóźniony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 13:41 ~Spóźniony

  Wczoraj właśnie przesiadłem się do komunikacji. Ogólnie byłbym zadowolony, gdyby nie to, że musiałem przepuścić 3 tramwaje, bo nie było jak wejść. Do tego wystarczyło 5 minut opóźnienia i nie zdążyłem na autobus.
  Pozdrawiam :)

 • hania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 09:32 ~hania

  tu Hania, nie bhędę jeździła z plebsem komunikacją miejską.

 • tZpev2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 09:17 ~tZpev2


  wawa~wawa

  na moscie łazienkowskim hania zainstalowała jakiś czas temu iluminację. Moze to zwarcie było powodem pożaru. Ale o tym cicho. A moze to było nielegalne bez zgody straży? Łatwo zwala ratusz wine na bezdomnych.
  ronald~ronald  Tak, Zwal wszystko na Hanie, bo Hania celowo zamontowała iluminacje która spaliła most po to zebyś miał człowieku paraliz miasta.. śmieszne jest to co piszecie... menele się tam kręcą cały czas, jakbyś zrezygnował z samochodu i pochodził nad wisłą w tamtych okolicach zobaczył byś ile meneli się kręci którzy akurat może to podpalili... ale wszystko jak zwykle wszyscy wiedzą. chorzy są ludzie w tym kraju..


  No tak - "chorzy są ludzie w tym kraju.." - Twoja ukochana partia rządzi już tak długo a kolejki w przychodniach coraz dłuższe. Jeszcze musisz poczekać aż w nich powymierają...

 • wiedźma PLEPLE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 08:27 ~wiedźma PLEPLE

  Hania i jej współpracownicy nie muszą przejeżdżać przez mosty, by dostać się
  do pracy

 • robi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 08:19 ~robi

  jeżdżą przez Śląski z przepustkami

 • ustala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2015 08:02 ~ustala

  A czy Gronkiewicz też stoi w tych korkach czy wiza ha na sygnale. Widzom cywilnym powinien być wprowadzony zakaz uzywynua przywilejów. Szczególnie na dojazd do pracy. Ostatnio bardzo dużo samochodow cywilnych jeździ non stop na sygnale, aby ominąć korki. Ktoś powinien się tym zainteresować.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 23:24 ~Paweł

  Bo komunikacja ściskowo - masowa jest komunikacją motłochową, dla plebsu a nie dla jaśnie państwa urzędników publiczno - miejskich.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »